Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.10.2016

delno oblačno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji in v višjih legah pretežno jasno. Delno se bo zjasnilo tudi drugod po državi. Temperature bodo od 10 do 15, na Primorskem okoli 19 stopinj C.
6°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 15°C
nedelja, 30.10.2016
6°C | 13°C
ponedeljek, 31.10.2016
8°C | 12°C
torek, 01.11.2016
4°C | 11°C
Opozorila
Petek, 28.10.2016 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
14°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Izlet na zasneženi Vogar


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
09.03.2013      10:20
A A

Izlet na zasneženi VogarBrez skupinske slike seveda ne gre
Brez skupinske slike seveda ne gre
Deli:

Sredi februarja, natančneje 16. 2. 2013, smo se mladi vrhniški planinci odpravili na pravi zimski izlet. Že v dolini je preko tedna zapadlo kar veliko snega, zato smo se ga nadejali tudi v hribih.

V soboto zjutraj smo se kot po navadi zbrali pred šolo in se z manjšim avtobusom odpeljali proti Gorenjski. Pot je hitro minila iz že smo prispeli v Bohinj, nato pa še malo naprej proti Stari Fužini, ki je bilo izhodišče tokratnega izleta.

Najprej smo malo pomalicali in se vmes že preoblekli v smučarske hlače, saj smo vedeli, da je pred nami pot obdana z veliko snega. Na tokratnem izletu nas je bilo le okoli dvajset, tako da smo bili kot malo večja družina. Pot smo pričeli po asfaltni cesti, ki vodi proti planini Blato in dolini Voje. Kmalu smo se odcepili levo proti planini Vogar. Kljub veliki količini snega je bila pot skozi gozd dobro uhojena, saj so se isti dan na izlet odpravili tudi vrstniki iz Lesc. Le da so ti hodili pred nami in nam tako omogočili prijetno hojo po serpentinah. Med potjo smo tudi prepevali in pot nam je zelo hitro minevala. Kaj kmalu se je izza meglic začelo pojavljati sonce, ki nas je močno razveselilo.

Po dobri uri hoje smo prispeli do razgledišča in vzletišča jadralnih padalcev. Odprl se nam je pogled na južne bohinjske gore, Vogel, malo skrajno pa tudi na Komno. Čudovite vremenske razmere smo seveda izkoristili tudi za postavljanje pred fotografskim objektivom, nastala je super skupinska fotografija. Pot smo nadaljevali mimo večjega števila nekdanjih pastirskih koč, ki pa so danes večinoma preurejene v počitniške hišice. Tako smo prispeli do Kosijevega doma na Vogarju. Tam je bilo že polno otrok, ki so se predajali zimskim radostim. Mi smo si seveda najprej odpočili, pojedli malico, se okrepčali ter si nabrali novih moči. Zunaj smo preživeli večino časa, se kepali, metali v sneg in predvsem uživali na svežem zraku in soncu.

Ko se imamo fino, čas vedno prehitro mine in tako je bilo tudi tokrat. Čas je bil, da se vrnemo v dolino. Tokrat smo si pot malce skrajšali in smo hodili po bližnjicah, kar po celem snegu. Bilo je nadvse zabavno, saj se je vsem sneg vdiral in morali smo paziti, da nismo ostali brez svojega čevlja.

Rahlo utrjeni smo prišli nazaj v dolino. Tam nas je že čakal avtobus, da nas varno odpelje proti domu. Med vožnjo smo vsi malo zadremali, saj so nas sneg, sonce in veter pošteno namučili. Že komaj čakamo naslednji izlet, tokrat v neznano.


Besedilo: Petra Dobrovoljc

Fotografije: Mladinski odsek

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6
28.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: PR' HOSTAR
31.10.201 | Tečaji in delavnice
JUTRANJE VAJE ZA SAMOZDRAVLJENJE
02.11.2016 Ni kategorije
Kino Vrhnika: NIKA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.