Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 28.05.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 12, ob morju okoli 14 stopinj C.
12°C | 27°C
torek, 29.05.2017
13°C | 29°C
sreda, 30.05.2017
15°C | 30°C
četrtek, 31.05.2017
15°C | 30°C
Opozorila
Sobota, 27.5.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
27°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Izlet na zasneženi Vogar


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
09.03.2013      10:20
A A

Izlet na zasneženi VogarBrez skupinske slike seveda ne gre
Brez skupinske slike seveda ne gre
Deli:

Sredi februarja, natančneje 16. 2. 2013, smo se mladi vrhniški planinci odpravili na pravi zimski izlet. Že v dolini je preko tedna zapadlo kar veliko snega, zato smo se ga nadejali tudi v hribih.

V soboto zjutraj smo se kot po navadi zbrali pred šolo in se z manjšim avtobusom odpeljali proti Gorenjski. Pot je hitro minila iz že smo prispeli v Bohinj, nato pa še malo naprej proti Stari Fužini, ki je bilo izhodišče tokratnega izleta.

Najprej smo malo pomalicali in se vmes že preoblekli v smučarske hlače, saj smo vedeli, da je pred nami pot obdana z veliko snega. Na tokratnem izletu nas je bilo le okoli dvajset, tako da smo bili kot malo večja družina. Pot smo pričeli po asfaltni cesti, ki vodi proti planini Blato in dolini Voje. Kmalu smo se odcepili levo proti planini Vogar. Kljub veliki količini snega je bila pot skozi gozd dobro uhojena, saj so se isti dan na izlet odpravili tudi vrstniki iz Lesc. Le da so ti hodili pred nami in nam tako omogočili prijetno hojo po serpentinah. Med potjo smo tudi prepevali in pot nam je zelo hitro minevala. Kaj kmalu se je izza meglic začelo pojavljati sonce, ki nas je močno razveselilo.

Po dobri uri hoje smo prispeli do razgledišča in vzletišča jadralnih padalcev. Odprl se nam je pogled na južne bohinjske gore, Vogel, malo skrajno pa tudi na Komno. Čudovite vremenske razmere smo seveda izkoristili tudi za postavljanje pred fotografskim objektivom, nastala je super skupinska fotografija. Pot smo nadaljevali mimo večjega števila nekdanjih pastirskih koč, ki pa so danes večinoma preurejene v počitniške hišice. Tako smo prispeli do Kosijevega doma na Vogarju. Tam je bilo že polno otrok, ki so se predajali zimskim radostim. Mi smo si seveda najprej odpočili, pojedli malico, se okrepčali ter si nabrali novih moči. Zunaj smo preživeli večino časa, se kepali, metali v sneg in predvsem uživali na svežem zraku in soncu.

Ko se imamo fino, čas vedno prehitro mine in tako je bilo tudi tokrat. Čas je bil, da se vrnemo v dolino. Tokrat smo si pot malce skrajšali in smo hodili po bližnjicah, kar po celem snegu. Bilo je nadvse zabavno, saj se je vsem sneg vdiral in morali smo paziti, da nismo ostali brez svojega čevlja.

Rahlo utrjeni smo prišli nazaj v dolino. Tam nas je že čakal avtobus, da nas varno odpelje proti domu. Med vožnjo smo vsi malo zadremali, saj so nas sneg, sonce in veter pošteno namučili. Že komaj čakamo naslednji izlet, tokrat v neznano.


Besedilo: Petra Dobrovoljc

Fotografije: Mladinski odsek
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5
29.05.201 | Tečaji in delavnice
VSAKO JUTRO VRELEC MLADOSTI OD JUNIJA ZUNAJ
30.05.2017 | Tečaji in delavnice
GOZDNE URICE ZA MLADE
31.05.2017 | Šole in vrtci
ZAKLJUČNI KONCERT - Glasbena šola Vrhnika
01.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: 100 METROV
02.06.2017 | Kultura
SEDEM ZGODB
03.06. - 04.06.2017 | Družabni dogodki
15. Tek Bevke 2017
03.06. - 04.06.2017 | Šport
VERD EXTREME ENDURO
03.06.2017 | Umetnost
ŽIVLJENJE JE VREDNOTA - Katja Dance Company
04.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MALI ŠEF
04.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MALI ŠEF

Bodite prvi pri oddaji mnenja.