Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-8°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | -1°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-8°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Župan s predsedniki KS za skupno mizo


SOSED SOSEDU

| |
09.01.2014      8:39
A A

Župan s predsedniki KS za skupno mizo


Vrhnika, 8. januar – V začetku leta je navada, da se za skupno mizo usedejo župan, občinska uprava in predstavniki krajevnih skupnosti. Pregledajo preteklo leto, predstavijo letošnje načrte in izkoristijo priložnost za razjasnitev morebitnih težav.


Deli:

Novost, ki bo letos med drugim doletela tudi krajevne skupnosti, je uvedba davka na nepremičnine. Vesna Kranjc, direktorica občinske uprave, je apelirala na prisotne predsednike in predstavnike krajevnih skupnosti, naj njihovi sveti v naslednjih dneh skrbno pregledalo svoje zemljiške nepremičnine in jih poskušajo opredeliti kot »javno dobro«. Na ta način obstaja možnost, da omenjena zemljišča ne bodo podvržena načrtovani obdavčitvi. Tudi občina naj bi to, po besedah Kranjčeve, že delala. Apel je sicer doživel nekaj pomislekov, predvsem, da se občina namerava polastiti njihovih zemljišč, a jim je župan zatrdil, da v zemljiški knjigi krajevne skupnosti še vedno ostajajo lastnice, »… spremeni se samo status. Zato je vsaka skrb zaman.«

Nekaj vprašanj je bilo glede slabe internetne povezave, a so nato prisotni iz lastnih izkušenj povedali, da je mogoče še najcenejša in najhitrejša rešitev ta, da telefonskemu operaterju zagotovijo prostor za novo telefonsko centralo in na ta način vasem zagotovijo sodobno internetno oskrbo. Na župana je bilo naslovljenih nekaj vprašanj tudi v zvezi s sprejetjem OPN. Dejal je, da čakajo samo še na »žegenj« Agencije RS za okolje in prostor, kar pomeni, da bi se lahko najvažnejši občinski prostorski dokument znašel na mizi občinskega sveta že na februarski seji.
Sicer pa so se tako imenovanega »ponovoletnega srečanja« udeležili predsedniki in predstavniki trinajstih krajevnih skupnosti: Blatna Brezovica, Bevke, Sinja Gorica, Podlipa-Smrečje, Ligojna, Drenov Grič, Zaplana, Vrhnika – Breg, Stara Vrhnika, Verd, Vrhnika – Center, Pokojišče in Vrhnika – Vas. Predstavili so delo preteklega leta in začrtane cilje v letošnjem letu. Župan je ob prihajajočih jesenskih lokalnih volitvah vsem zbranim zaželel še, naj bodisi sami nadaljujejo z delom bodisi najdejo ustrezno zamenjavo. Kajti po njegovem je razvoj krajevne skupnosti močno odvisen predvsem od predsednika in njegove ekipe (sveta).

 

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: ČREDA
21.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Pošast Moli
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Zapoj 3D
22.01.2017 | Kino
Pernata banda
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: KITAJSKI ZID
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Skrita Lepota
27.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Dežela La La
19.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: ČREDA
20.01.2017 | Kultura
Gledališki abonma in izven: KJE SEM OSTALA
21.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Pošast Moli
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Zapoj 3D
22.01.2017 | Kino
Pernata banda

Bodite prvi pri oddaji mnenja.