Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo v vzhodni Sloveniji pretežno jasno, drugod pa zmerno do pretežno oblačno. Predvsem ponekod na severozahodu bo lahko občasno rahlo deževalo. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 12 stopinj C.
10°C | 20°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 18°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.4.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Zaključek 33. tekmovanja za čiste zobe


SOSED SOSEDU

| |
07.06.2016      9:29
A A

Zaključek 33. tekmovanja za čiste zobe


Preventivno naravnan program Tekmovanja za čiste zobe ob zdravi prehrani, ki ga že leta dolgo strokovno in organizacijsko vodi Stomatološka sekcija Slovenskega zdravniškega društva, je bil letos zaključen z osrednjo prireditvijo 26. maja v Dvorani Tivoli.


Deli:

Z nami so praznovali direktor ZD Vrhnika gospod Roman Strgar, direktor ZD Ljubljana, gospod Rudi Dolšak, prof.dr. Vito Vrbič, nekdanji koordinator za zobozdravstvo pri Ministrstvu za zdravje in celotna garnitura našega generalnega sponzorja Glaxo Smith Kline,ter seveda cca 3000 glava množica otrok, tudi iz naših treh občin.

Vestno sledimo opravljenemu delu, saj šolarji tekmujejo praktično v skoraj vseh slovenskih osnovnih šolah - vsi od 1. do vključno 5.razreda, ponekod jim je uspelo motivirati tudi šolarje do zaključenega 9.razreda.Delo je utečeno, saj že vsa leta učimo otroke pomena pravilne in zadostne ustne higiene, to preverjamo z obliko tekmovanja, beležimo dosežene rezultate in končno evaluiramo opravljeno delo.Tako je tekmovanje je v šolskem letu 2015/2016 uspešno zaključilo 732 osnovnih šol RS, med njimi prav vse šole in zavodi z nižjim izobrazbenim standardom za otroke s posebnimi potrebami.

Na našem koncu tako tekmujejo vse osnovne šole…OŠ Ivana Cankarja in OŠ Antona Martina Slomška na Vrhniki, OŠ dr. Ivana Korošca v Borovnici ter OŠ Log-Dragomer, prav tako pa so k projektu pridruženi VVO-župnijski vrtec Vrhnika in VVO-vrtec Borovnica. Preventivna sestra ga. Zdenka Suhadolnik je tako leteča po vseh lokacijah

Zmagovalcem in njihovim učiteljem smo pripravili zaključno prireditev, ki jim bo zagotovo ostala v lepem spominu. Otroci so uživali v drznih akrobacijah skupine Dunk Kings, se zavrteli po parketu Tivolske dvorane ob zvokih in motivaciji vodje skupine Čuki ter se slikali z maskotami generalnega sponzorja, saj so se pomešale med otroke, tudi tiste gibalno ovirane in jim dodatno polepšale dan.Do zadnjega kotička polna dvorana Tivoli je pokala po šivih. Seveda so zmagovalci vsi sodelujoči, a brez razglasitve najboljših med najboljšimi le ne gre.

Letos so se z lovoriko NAJ razreda Slovenije ovenčali učenci 4.b razreda OŠ Kette Murn iz Ljubljane, t. j. šole, kjer se je tekmovanje pred desetletji tudi pričelo. Razredničarka zmagovalnega razreda je Barbara Topolovec Klanke.

Neizmerno smo hvaležni farmacevtski firmi GSK, ki je nagradila vseh 17.000 šolarjev iz zmagovalnih razredov tekmujočih šol Slovenije ter posebej še najboljši razred Slovenije in vseh 9 regijskih zmagovalcev. Tudi brez velike naklonjenosti ZD Ljubljana, ki z vsakoletnim uspešnim konkuriranjem na natečaju MOL-a, bi bilo tekmovanje močno osiromašeno! Tudi Interspar Slovenija je dodal k nagradam zmagovalcev uporabne lončke.

Vsem skupaj in vsakemu posebej iskrena hvala v imenu otrok, ki si to zaslužijo!

Jeseni pričenjamo 34. tekmovanje po vrsti. Zadovoljstvo otrok z manj zobne gnilobe je naša prioriteta in naša nagrada, zato vztrajamo. In za konec – morda ob okrogli obletnici čez 2 leti predstavimo svojo himno!

 

Vodja Tekmovanja Matej Leskošek, dr.dent.med. ZD Vrhnika

član IO Stomatološke sekcije SZD


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.04.2017 | Tečaji in delavnice
GOZDNE URICE ZA MLADE
25.04.2017 | Tečaji in delavnice
ZAČETNI PLESNI TEČAJ DRUŽABNIH PLESOV
30.04.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MALI ŠEF
30.04.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MALI ŠEF
30.04.2017 | Kino
Kino Vrhnika: TIHA STRAST
25.04.2017 | Tečaji in delavnice
GOZDNE URICE ZA MLADE
25.04.2017 | Tečaji in delavnice
ZAČETNI PLESNI TEČAJ DRUŽABNIH PLESOV
27.04.2017 | Kino
Kino Vrhnika: LEGO BATMAN FILM 3D
27.04.2017 | Kino
Kino Vrhnika: POTOVANJE ČASA
28.04.2017 | Kino
Kino Vrhnika: JEŽEK IN VRAN NA SIROVI DIRKI

Bodite prvi pri oddaji mnenja.