Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 29.03.2017

jasno
Ponoči bo večinoma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, ob morju okoli 6 stopinj C.
3°C | 22°C
četrtek, 30.03.2017
6°C | 22°C
petek, 31.03.2017
7°C | 21°C
sobota, 01.04.2017
5°C | 22°C
Opozorila
Torek, 28.3.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Vrhniški vodni biser je pod stalnim udarom ......


SOSED SOSEDU

| |
04.06.2015      7:58
A A

Vrhniški vodni biser je pod stalnim udarom vandalov in nemarnežev


Ribiči Ribiške družine Vrhnika smo odgovorne osebe, ki skrbimo za ohranjanje vrednot slovenskega sladkovodnega ribištva in delujemo v javnem interesu vseh prebivalcev republike Slovenije. Člani RD Vrhnika spoštujemo izrek, da si je sedanja generacija okolje sposodila od svojih pradedov, da bi v istem stanju to predala vnukom. Zato nam ni vseeno kaj se dogaja z našim okoljem.


Deli:

Z vsakoletnimi čistilnimi akcijami vestno izvajamo svoje poslanstvo  v sodelovanju s člani drugih društev, kot so  gasilci, potapljači, lovci, DOPS, ter seveda občinami, ki pokrivajo naše ribolovno področje. Naše vrednote dobro opiše« Etični kodeks ribičev«, ki ga je leta 2009 sprejela Ribiška zveza Slovenije. Kodeksu sledimo zaradi želje po ohranjanju narave, po kakovostnem gospodarjenju z naravnimi viri ter zaradi dobrih odnosov med ljudmi.                                                                                                     Tako že leta ugotavljamo, da prihaja na naših  vodah do nenehnega onesnaževanja s strani nevestnih posameznikov ali organizacij. Enega izmed problemov predstavljajo naši Ribniki pri stari Opekarni, kjer sta se vandalizem in nemarno početje razmahnila do nesprejemljivih razmer. Zato naslavljamo naš dopis na vse občane, da nam pri tem po svojih močeh pomagajo. Kljub temu da ribniki in porečje Ljubljanice spadajo pod Naturo 2000 in so del Krajinskega parka Ljubljansko Barje in bi s tem morale veljati posebne norme zaščite tako habitatov kot krajine, opažamo da se obiskovalci tega vrhniškega bisera ne držijo pravil, ki jih nalaga etično obnašanje posameznikov v neokrnjeni naravi. Čeprav je z Občinskim odlokom o ravnanju z odpadki ( Ur. List RS št  100/2013) za nespoštovanje  določil  zagrožena denarna kazen (za fizične osebe v višini 400€), se še vedno vrši odlaganje odpadkov na mestu, kjer je včasih stal zabojnik za mešane odpadke. Tega zadnji dve leti tam ni več, ker ni služil svojemu namenu, saj se je v zabojnik odlagalo vse kaj drugega kot odpadki, ki so sodili vanj.                        Ribiči RD Vrhnika, smo si zadali posebno skrb za vzdrževanje okolice ribnikov, čeprav ti niso v naši lasti, saj imamo od države dodeljeno le ribolovno pravico za to področje. Zato smo dali izdelati table ki opozarjajo, da je prepovedano odlagati odpadke na tem področju, česar pa mnogi ne upoštevajo.  V zadnjem času se je poleg odlaganja odpadkov ob ribnikih razmahnila gradnja nekih provizoričnih zaklonišč, izdelanih iz raznega odpadnega materiala, kar še posebno kazi okolico, četudi je gradnja kakršnih koli objektov v krajinskem parku prepovedana.                                                                                                                                                       Zato vas naprošamo, da ohranjate v okolici ribnikov naravo neokrnjeno. Ob enem opozarjamo, da bomo zadevo morali posredovati pristojni Medobčinski inšpekcijski službi, če se bo nemaren odnos do okolja posameznikov ali skupin nadaljeval.

 

Del etičnega kodeksa Slovenskih ribičev, ki se nanaša na naravo :

II. ODNOS RIBIČEV DO NARAVE

(1) Ribiči se zavedamo, da predstavljamo bistven del strokovne javnosti, ki jim ni vseeno kakšno naravo, okolje in vode bomo zapustili našim zanamcem.

(2) Do ribolovne vode hodimo po uhojenih poteh, vozila pa puščamo na za te namene namenjenih mestih.

(3) Za seboj ne puščamo smeti in odpadkov, poskrbimo tudi za odstranitev ostalih odpadkov.

(4) Morebitne kršitelje opozarjamo, s svojimi ravnanji in odnosom do narave in okolja pa smo jim zgled.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 447
Izšla: 27.03.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.