Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.03.2017

jasno
Zvečer in ponoči bo jasno. Šibka burja na Primorskem bo večinoma ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 0, ob morju ter deloma v Vipavski dolini od 0 do 4 stopinje C.
1°C | 20°C
sreda, 29.03.2017
3°C | 23°C
četrtek, 30.03.2017
6°C | 22°C
petek, 31.03.2017
6°C | 23°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.3.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

V središču Vrhnike odprla vrata trgovina Depo...


SOSED SOSEDU

| |
04.12.2014      13:18
A A

V središču Vrhnike odprla vrata trgovina Depo


Vrhnika, 4. december – Pozornejši bralci verjetno poznate blagovno znamko Depo, za vse ostale pa naj povemo, da gre za znamko Komunalnega podjetja Vrhnika, pod katero prodaja nove in rabljene izdelke, predmete in oblačila. Trgovina je odprla vrata zgolj začasno in sicer na Sodnijskem trgu, v prostorih nekdanje Modiane. A pozor: priložnost da v njej kupite nostalgično, unikatno ali zgolj poceni darilo, je samo do 24. decembra, nakar bo zaprla vrata.


Deli:

Trgovina Depo sledi filozofiji komunalnega podjetja o ponovni uporabi že uporabljenih predmetov ali pa da jim roke ustvarjalk vdihnejo novo vlogo. Nekateri predmeti, ki jih občani prinesejo na zbirni center komunale, imajo lahko namreč v očeh nekoga drugega popolnoma drugo vrednost. Tako je na primer za nekoga odslužen komplet porcelana popolnoma neuporaben, drug pa v njemu prepozna bodisi praktično bodisi zbirateljsko vrednost. Kot je pojasnila Jožica Rupnik iz komunalnega podjetja, del teh predmetov poberejo iz zabojnikov zbirnega centra zaposleni sami, del pa jih prinesejo kar občani. Te so namreč že večkrat nagovarjali preko Našega časopisa in drugih medijskih poti, da lahko odslužene premete podarijo Depoju, kot so poimenovali svojo trgovino. Ta ima prostore v »baraki« zraven zbirnega centra, njen slogan pa je »Staro za noro«. V sloganu se skriva drugi del poslanstva Depoja: preureditev zavrženih predmetov v nove. Ustvarjalci tako iz odsluženih smučk izdelajo klop, iz dog zavrženega soda unikaten svečnik, iz odsluženega jeansa nastanejo torbice …
Predmete in izdelke je bilo mogoče kupiti že do sedaj v trgovini Depo na komunali, po novem pa tudi v nekdanji Modiani na Sodnijskem trgu. »Izdelki stanejo od 50 centov do 500 evrov. Dogovorjeno je, da bo del sredstev od prodanih oblačil šel v dobrodelne namene,« je pojasnila Rupnikova. Cene so torej vseh cenovnih razredov, na policah pa je mogoče najti od oblačil, modnih dodatkov in igrač, do pohištvenih elementov in dekorja. Idej za poceni in unikatno darilo v luči prihajajočih predprazničnih dni vam v njej zagotovo ne bo zmanjkalo.
Slaba stran je le ta, da je trgovina odprta zgolj do 24. decembra. Sicer je ves čas odprta na komunali, a lokacija sredi mesta je občanom vendarle prijaznejša. Po neuradnih informacijah naj bi Depo nekoč odprl vrata v čitalnici nekdanje knjižnice, a  nedvomno bi bila lokacija na Sodnijskem trgu za njo in občane ugodnejša.
Trgovina Depo bo v času obratovanja v Modiani pripravila tudi vrsto predavanj in delavnic, ki bodo njeno poslanstvo še dodatno utrdili in nadgradili.

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 447
Izšla: 27.03.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.