Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, marsikje po nižinah se bo večji del dopoldneva zadrževala megla. Popoldne bo na severovzhodu pihal južni ali jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 16 stopinj C.
4°C | 11°C
ponedeljek, 24.10.2016
8°C | 17°C
torek, 25.10.2016
14°C | 19°C
sreda, 26.10.2016
14°C | 15°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 12°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
11°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Tudi občina pomagala malemu Petru


SOSED SOSEDU

| |
22.04.2015      11:33
A A

Tudi občina pomagala malemu Petru


Vrhnika, 15. april – Občina Vrhnika ima tako imenovani Galletov sklad, ki je namenjen izključno za pomoči potrebnim otrokom iz občine. Tokrat se je odločila, da pet tisočakov donira družini Spajić z Zlatice z Vrhnike, ki ima skoraj sedem let starega Petra z redkim živčno mišičnim obolenjem (spinalna mišična atrofija tipa 1), nujno pa potrebujejo novo vozilo.


Deli:

Peter potrebuje 24-urno nego oziroma je odvisen od druge osebe pri vseh življenjskih aktivnostih, kot so previjanje, kopanje, hranjenje, pitje, obračanje… Redno je potrebno izvajati respiratorno fizioterapijo, ki mu olajša izkašljevanje in po tem čiščenje dihalnih poti z aspiratorjem. S tem tudi preprečujejo morebitno okužbo, ki je lahko zanj zelo hitro tudi usodna. Ob novem letu je Peter dobil večji voziček, svoji velikosti primernejši, ki je bil prevelik za dotedanji avto, zato se je družina Spajić odločila za drugega – forda tourneota. Za pomoč so prosili tudi na Občino Vrhnika, kjer so se odzvali s petimi tisočaki. »Neizmerno sem hvaležen občini in Francu Galletu za vso pomoč. Hvala tudi avtohiši Ford Summit za popust ter ŠRD Ulovka, ki je prvo začelo zbirati denar za nas… Res hvala,« se je zahvaljeval Željko Spajić, ki je skupaj z ženo, Petrom in Filipom obiskal sredi aprila občino. »Novo vozilo omogoča večje udobje za Petra in njegovo enostavnejše oskrbovanje. Razlika je kot noč in dan. Lažji bodo prevozi na zdravstvene preglede, omogočena nam bodo tudi daljša potovanja.« Župan Stojan Jakin je izrazil veselje, da je pomoč šla v prave roke ter družini zaželel čim bolj prijetno vožnjo.

Sicer pa se mali Peter, kot pravi njegova mamica Vesna, rad tudi pozabava, kajti njegova umska dejavnost je neokrnjena - naučili so se znakovnega sporazumevanja z očmi. »Rad gleda nogomet, smešnice, včasih pa tudi ponagaja. Rad tudi potuje in pohajkuje, zato bo novo vozilo zelo dobrodošlo. Hvala tudi v mojem imenu.«

Gašper Tominc

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 441
Izšla: 26.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
24.10.201 | Tečaji in delavnice
JUTRANJE VAJE ZA SAMOZDRAVLJENJE
25.10.2016 | Umetnost
Ruben Muha: SEKVENCA B 6
23.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: ŠTORKLJE 3D
23.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: JACK REACHER: NIKOLI SE NE VRNI
24.10.201 | Tečaji in delavnice
JUTRANJE VAJE ZA SAMOZDRAVLJENJE
25.10.2016 | Umetnost
Ruben Muha: SEKVENCA B 6
26.09.2016 | Tečaji in delavnice
Pridi na Začetni tečaj Joge Obraza na Vrhniko

Bodite prvi pri oddaji mnenja.