Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo oblačno in deževno, vmes lahko tudi zagrmi. Najmanj dežja bo na vzhodu ob meji s Hrvaško, kjer bo začelo močneje deževati šele zvečer ali ponoči. Jugozahodni veter bo nekoliko oslabel. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 17, v jugovzhodnih krajih do 21 stopinj C.
9°C | 18°C
petek, 28.04.2017
9°C | 18°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
5°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 13h
Do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
9°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Tudi občina pomagala malemu Petru


SOSED SOSEDU

| |
22.04.2015      11:33
A A

Tudi občina pomagala malemu Petru


Vrhnika, 15. april – Občina Vrhnika ima tako imenovani Galletov sklad, ki je namenjen izključno za pomoči potrebnim otrokom iz občine. Tokrat se je odločila, da pet tisočakov donira družini Spajić z Zlatice z Vrhnike, ki ima skoraj sedem let starega Petra z redkim živčno mišičnim obolenjem (spinalna mišična atrofija tipa 1), nujno pa potrebujejo novo vozilo.


Deli:

Peter potrebuje 24-urno nego oziroma je odvisen od druge osebe pri vseh življenjskih aktivnostih, kot so previjanje, kopanje, hranjenje, pitje, obračanje… Redno je potrebno izvajati respiratorno fizioterapijo, ki mu olajša izkašljevanje in po tem čiščenje dihalnih poti z aspiratorjem. S tem tudi preprečujejo morebitno okužbo, ki je lahko zanj zelo hitro tudi usodna. Ob novem letu je Peter dobil večji voziček, svoji velikosti primernejši, ki je bil prevelik za dotedanji avto, zato se je družina Spajić odločila za drugega – forda tourneota. Za pomoč so prosili tudi na Občino Vrhnika, kjer so se odzvali s petimi tisočaki. »Neizmerno sem hvaležen občini in Francu Galletu za vso pomoč. Hvala tudi avtohiši Ford Summit za popust ter ŠRD Ulovka, ki je prvo začelo zbirati denar za nas… Res hvala,« se je zahvaljeval Željko Spajić, ki je skupaj z ženo, Petrom in Filipom obiskal sredi aprila občino. »Novo vozilo omogoča večje udobje za Petra in njegovo enostavnejše oskrbovanje. Razlika je kot noč in dan. Lažji bodo prevozi na zdravstvene preglede, omogočena nam bodo tudi daljša potovanja.« Župan Stojan Jakin je izrazil veselje, da je pomoč šla v prave roke ter družini zaželel čim bolj prijetno vožnjo.

Sicer pa se mali Peter, kot pravi njegova mamica Vesna, rad tudi pozabava, kajti njegova umska dejavnost je neokrnjena - naučili so se znakovnega sporazumevanja z očmi. »Rad gleda nogomet, smešnice, včasih pa tudi ponagaja. Rad tudi potuje in pohajkuje, zato bo novo vozilo zelo dobrodošlo. Hvala tudi v mojem imenu.«

Gašper Tominc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.