Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.10.2016

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo pretežno oblačno ali megleno. Na Primorskem bo še pihala povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 7, v alpskih dolinah malo pod 0 stopinj C.
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 15°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 14°C
ponedeljek, 31.10.2016
7°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 27.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
14°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Trikraljevska akcija 2014


SOSED SOSEDU

| |
15.01.2014      10:57
A A

Trikraljevska akcija 2014Foto: Devianrt
Foto: Devianrt
Deli:

Koledovanje ali Trikraljevska akcija postaja tradicionalna na slovenskih tleh. Nešteto otrok, mladine in starejših je v minulih letih stopalo po tej poti petja, molitve, veselja, druženja – prinašanja voščil in blagoslova ob praznikih in v novem letu. Koledniki so bili vedno prinašalci veselja in povezovalci župnije. Veselje, ki se širi po vsej fari, seže preko meja Slovenije v daljne kraje, kjer pa zaradi revščine in zaostalosti, preganjanja in bolezni, stiske in osamljenosti – ni vedno tako prijetno, kot je to pri nas. Trikraljevska akcija tako postaja vesela in učinkovita pomoč za reševanje največjih stisk v misijonskih deželah. V temi revščine živijo s preprostimi ljudmi tudi naši misijonarji. Ravno oni so v teh dneh hvaležni vsem pogumnim kolednikom, ki jim ni žal napora, ki se niso bali mraza, ki jim ni bilo  nerodno stopiti do hiše. Tako je letos po vrhniški fari stopalo kar 51 otrok, ki so bili oblečeni v oblačila svetih treh kraljev in pastirjev. Spremljali smo jih odrasli voditelji, ki skrbimo za red in varnost na terenu. Prvi namen koledovanja je vsem ljudem v župniji oznaniti, da se je rodil Jezus, Odrešenik sveta, ki nam prinaša upanje. Ves izkupiček nabirke je namenjen izključno za potrebe naših misijonarjev po svetu. Vsem faranom vrhniške fare je bil tako na

edinstven način prikazan stari običaj koledovanja in s tem tudi ponujena priložnost, da lahko

s svojimi prispevki pomagajo tistim, ki so najbolj potrebni pomoči v stiski in bedi, pomanjkanju, bolezni in trpljenju. Z vašo pomočjo smo namreč v letošnji trikraljevski akciji skupaj zbrali kar 2101.78 €. Vsem, ki so se letos odzvali in odprli vrata svojih domov ter sprejeli kolednike, iskrena hvala. Vsem ostalim, ki se pa niso odzvali, pa velja povabilo za naslednje leto v upanju, da v sebi začutijo klic usmiljenega srca.

 

Vrhniški skavti

Kam bodo šli letošnji darovi:

Janez Krmelj, škofijski duhovnik – Madagaskar

Projekt: srednja šola

Izidor Grošelj, škofijski duhovnik – Madagaskar

Projekt: osnovna šola

S. Polona Švigelj, osu – Senegal

Projekt: vrtec in oš

S. Dorica Sever, fmm – med Inuiti

Projekt: oprema učilnic za otroke

P. Lojze Podgrajšek, dj – Malavi

Projekt: oprema šole

S. Agata Kociper, hmp – Brazilija

Projekt: most

S. Milena Zadravec, hmp – Izrael

Projekt: popravilo vrtca

S. Vesna Hiti, hkl – Ruanda

Projekt: sončne celice in oprema dvorane

S. Marjeta Zanjkovič, hmp – Madagasakar

Projekt: vzgojno izobraževalni center

 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
PRVINSKA ŽENSKA
28.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: PR' HOSTAR
31.10.201 | Tečaji in delavnice
JUTRANJE VAJE ZA SAMOZDRAVLJENJE
02.11.2016 Ni kategorije
Kino Vrhnika: NIKA
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
PRVINSKA ŽENSKA
28.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: PR' HOSTAR
29.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: A JE TO: PAT IN MAT
29.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: PR' HOSTAR
30.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: A JE TO: PAT IN MAT

Bodite prvi pri oddaji mnenja.