Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Ponoči bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, proti jutru lahko v alpskih dolinah nastane megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, v zatišnih legah okoli 3 stopinje C.
10°C | 15°C
torek, 25.10.2016
14°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 14°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Slovenska komunalna podjetja o prednosti ......


SOSED SOSEDU

| |
24.03.2015      10:29
A A

Slovenska komunalna podjetja o prednosti pitja vode iz pipe


Vrhnika, 23. marca 2015 - Slovenska komunalna podjetja so ob svetovnem dnevu vode v sklopu pobude Voda iz pipe javnosti predstavila prednosti, ki jih pitje vode iz pipe prinaša za okolje in zdravje ter prebivalce pozvala naj pijejo vodo iz pipe, ko je le mogoče.


Deli:

Slovenska komunalna podjetja so pod okriljem Zbornice komunalnega gospodarstva lansko leto začela s pobudo Voda iz pipe, s katero želijo prebivalce spodbuditi k pitju vode iz pipe in tako preprečiti proizvajanje dodatnih odpadkov, ki obremenjujejo okolje. S pobudo želijo predstaviti prednosti, ki jih takšno vedenje prinaša za okolje, zdravje in našo denarnico ter širiti zavedanje, da lahko s pravilnim ravnanjem tudi sami veliko pripomoremo h kakovosti naše pitne vode.

 

Zaloge vode po svetu se krčijo in danes predstavlja pitna voda samo še odstotek celotne količine vode na svetu. Slovenija je bogata z vodnimi viri in se po količini ter kakovosti vode uvršča v sam Evropski vrh. Kljub temu pa veliko prebivalcev še vedno posega po ustekleničeni vodi, ki veliko bolj obremenjuje okolje kot voda iz pipe.

 

Po nekaterih podatkih naj bi ustekleničena voda do 100-krat bolj onesnaževala okolje kot voda iz pipe, za litrsko plastenko pa naj bi se v povprečju porabilo četrt litra nafte in kar tri litre čiste pitne vode.

 

Predsednik Zbornice komunalnega gospodarstva Janko Kramžar je ob tem dejal:

S pobudo Voda iz pipe želimo prebivalce spomniti, da imamo v Sloveniji dobro pitno vodo in da je pitje vode iz pipe veliko bolj okolju prijazno, saj pri tem ne proizvajamo dodatni odpadkov, ki obremenjujejo naše okolje. Poleg tega želimo širiti tudi zavedanje, da lahko z odgovornim ravnanjem in potrošnjo tudi sami veliko pripomoremo k ohranjanju vodnih virov in tako pomembno prispevamo h kakovosti naše pitne vode.”

Komunalna podjetja opozarjajo, da tudi z doslednim ločevanjem in racionalnim nakupovanjem naredimo veliko, saj pri tem varčujemo z vodo. Za proizvodnjo vsakega izdelka se namreč uporablja voda.

 

Pobudi Voda iz pipe so se pridružila številna komunalna podjetja, ki se zavedajo svoje odgovornosti pri spodbujanju trajnostnega gospodarstva, odgovorne potrošnje in ohranjanja naravnih virov.

 

V sklopu pobude Voda iz pipe se bodo tekom leta odvijale številne aktivnosti po vsej Sloveniji.

 

 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 441
Izšla: 26.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
24.10.201 | Tečaji in delavnice
JUTRANJE VAJE ZA SAMOZDRAVLJENJE
25.10.2016 | Umetnost
Ruben Muha: SEKVENCA B 6
23.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: ŠTORKLJE 3D
23.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: JACK REACHER: NIKOLI SE NE VRNI
24.10.201 | Tečaji in delavnice
JUTRANJE VAJE ZA SAMOZDRAVLJENJE
25.10.2016 | Umetnost
Ruben Muha: SEKVENCA B 6
26.09.2016 | Tečaji in delavnice
Pridi na Začetni tečaj Joge Obraza na Vrhniko

Bodite prvi pri oddaji mnenja.