Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, po nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Proti jutru se bo na Primorskem začela nabirati oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 4, ob morju okoli 9 stopinj C.
4°C | 11°C
torek, 24.10.2016
8°C | 17°C
sreda, 25.10.2016
14°C | 19°C
četrtek, 26.10.2016
14°C | 15°C
petek, 27.10.2016
6°C | 12°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
11°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Romanu Lukančiču v spomin


KULTURA, SOSED SOSEDU, DRUŠTVA

| |
12.08.2014      22:43
A A

Romanu Lukančiču v spomin


Ko smo se konec meseca maja skupaj s teboj veselili tvojega Abrahama, nismo slutili, da bo tvoj čas med nami tako skopo odmerjen. Le mesec kasneje smo pretreseni onemeli ob novici, da si hudo zbolel in da se boriš za življenje. Skupaj s tvojimi domačimi smo upali na najboljše in verjeli, da boš ozdravel, vendar usoda je hotela drugače.


Deli:

V naše pevske vrste si prišel med zadnjimi, bili smo te veseli, na vaje si prihajal točno in redno. Prikupil si se nam s svojo nevsiljivostjo. Iz tvojih ust nismo nikoli slišali žal besede, vedno si bil nasmejan in dobre volje, nikomur nisi odrekel svoje pomoči.

Radi so te imeli tvoji sodelavci, varovanci doma starejših, kjer si delal, tvoji prijatelji, znanci in domači. V svojem prostem času si bil gasilec in bolničar, tako si lahko združil dve dejavnosti, kjer si lahko pomagal ljudem v stiski, reševal življenja. Večkrat si pripovedoval, kako rad si v družbi najbližjih in prijateljev hodil po slovenskih planinah, z veseljem si se posvečal vrtnarjenju...

Zadnje obdobje svojega življenja si preživel na Drenovem Griču. Tvoj odhod s tega sveta je naredil veliko praznino.Najbolj pa te bo pogrešala Joži, s katero sta si ustvarila mali raj na zemlji stkan iz številnih drobnih radosti. Med vama ni bilo nesoglasij, dopolnjevala sta drug drugega. Imela sta številne načrte, veliko sta jih uresničila, vendar ne vseh.

Še zadnjič se je od tebe poslovilo ogromno ljudi. Naš zadnji poklon tebi je bil, da smo ti lahko še zadnjič zapeli. ...Tudi jaz sem enkrat peval, tudi jaz sem bil vesel. O da bi še enkrat mogel, to bi srečen bil vesel... Žal nikoli več ne boš z nami zapel, iz tvojega grla ne bomo več slišali pesmi Dere sen ja mali bio.

 

Bernarda Novak

KUD Drenov Grič-Lesno Brdo

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 441
Izšla: 26.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
24.10.201 | Tečaji in delavnice
JUTRANJE VAJE ZA SAMOZDRAVLJENJE
25.10.2016 | Umetnost
Ruben Muha: SEKVENCA B 6

Bodite prvi pri oddaji mnenja.