Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

pretežno oblačno
Proti večeru se bo dež na zahodu okrepil in ponoči zajel večji del države, vmes lahko tudi zagrmi.
13°C | 17°C
četrtek, 27.10.2016
10°C | 15°C
petek, 28.10.2016
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 15°C
Opozorila
Torek, 25.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Podbregar še naprej ostaja predsednik


SOSED SOSEDU

| |
17.03.2013      9:29
A A

Podbregar še naprej ostaja predsednik


Vrhnika, 16. marec – Vrhniško društvo invalidov je izvedlo reorganizacijo strukture vodstva, v okviru katerega ima po novem sedemčlanski izvršni odbor (namesto enajst). Kot je dejal Ciril Podbregar, razlog tiči v želji po večji operativni sposobnosti odbora, ki naj bi bila z reogranizacijo povečana.


Mešani pevski zbor društva
Mešani pevski zbor društva
Deli:

Društvo, ki združuje okoli sedemstvo članov, ki prihajajo iz treh občin – Vrhnike, Borovnice in Log Dragomerja, je lani praznovalo tri desetletja obstoja. To je po mnenju županov Stojana Jakina in Mladena Sumine dokaz, da deluje dobro in da je na pravi poti, da dočaka še višji jubilej. Prvi, ki se bo to trudil tudi dokazati, bo dosedanji predsednik, ki mu je volilno telo občnega zbora zaupalo vnovičen mandat, Ciril Podbregar. Kot je dejal slednji po izvolitvi, bo delo temeljilo na osmih socialnih programih, s katerimi bodo pomagali invalidnim osebam zmajšati občutek osamljenosti in odrinjenosti. Skušali jim bodo ohranjati zdravje in jih skušali ponovno vključiti v družbeno življenje. Med drugim bo društvo letos zaključilo dvoletni projekt zbiranja denarja za Tadejevo podkolensko protezo, po novem pa bo zbiralo sredstva za nakup novega društvenega kombija.
Omenili smo že, da je društvo lani praznovalo 30 let obstoja, prav tako je društveni pevski zbor praznoval 20 let delovanja in obenem obeležil že 15. samostojni koncert. Tako je bilo lani veliko energije uperjene v primerno obeležbo jubilejev. Ob tej priložnosti je društvo prejelo na svečani akademiji ob občinskem prazniku tudi srebrno Cankarjevo plaketo. Sicer pa so ozvedli tudi več tekmovanj v pikadu in balinanju, kjer se kaže dobro sodelovanje z vrhniškim društvom upokojencev, saj je organizacija v nekaterih primerih potekala z roko v roki. Imeli so ustvarjalne delavnice, zbirali hrano in sredstva za socialno šibkejše, organizirali izlete – tudi za težje invalide, poskrbeli za različne oblike druženja...
Vsa poročila, ki so jih člani društva predočili na občnem zboru v gostilni pri Bajcu, torej kažejo na resno delo, veliko stopnjo motivacije, kar nedvomno opaža tudi okolica, saj je kar slaba tretjina članstva neinvalidov. Povedano s Podbregarjevimi besedami: trendi kažejo na konstantno rast članstva. To pa je tudi dobra popotnica, da dosežejo cilj, ki sta ga izrekla prva moža občin Vrhnika in Log – Dragomer.

Gašper Tominc, foto: GT

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
25.10.2016 | Umetnost
Ruben Muha: SEKVENCA B 6
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
PRVINSKA ŽENSKA
31.10.201 | Tečaji in delavnice
JUTRANJE VAJE ZA SAMOZDRAVLJENJE
02.11.2016 Ni kategorije
Kino Vrhnika: NIKA
25.10.2016 | Umetnost
Ruben Muha: SEKVENCA B 6
26.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: USTAVA REPUBLIKE HRVAŠKE
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
PRVINSKA ŽENSKA
28.09.2016 | Šole in vrtci
PLESNA ŠOLA URŠKA VRHNIKA - HIP HOP na OŠ Ivana Cankarja
28.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: PR' HOSTAR

Bodite prvi pri oddaji mnenja.