Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-4°C | 1°C
petek, 20.01.2017
-8°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | -1°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-4°C
1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Podbregar še naprej ostaja predsednik


SOSED SOSEDU

| |
17.03.2013      9:29
A A

Podbregar še naprej ostaja predsednik


Vrhnika, 16. marec – Vrhniško društvo invalidov je izvedlo reorganizacijo strukture vodstva, v okviru katerega ima po novem sedemčlanski izvršni odbor (namesto enajst). Kot je dejal Ciril Podbregar, razlog tiči v želji po večji operativni sposobnosti odbora, ki naj bi bila z reogranizacijo povečana.


Mešani pevski zbor društva
Mešani pevski zbor društva
Deli:

Društvo, ki združuje okoli sedemstvo članov, ki prihajajo iz treh občin – Vrhnike, Borovnice in Log Dragomerja, je lani praznovalo tri desetletja obstoja. To je po mnenju županov Stojana Jakina in Mladena Sumine dokaz, da deluje dobro in da je na pravi poti, da dočaka še višji jubilej. Prvi, ki se bo to trudil tudi dokazati, bo dosedanji predsednik, ki mu je volilno telo občnega zbora zaupalo vnovičen mandat, Ciril Podbregar. Kot je dejal slednji po izvolitvi, bo delo temeljilo na osmih socialnih programih, s katerimi bodo pomagali invalidnim osebam zmajšati občutek osamljenosti in odrinjenosti. Skušali jim bodo ohranjati zdravje in jih skušali ponovno vključiti v družbeno življenje. Med drugim bo društvo letos zaključilo dvoletni projekt zbiranja denarja za Tadejevo podkolensko protezo, po novem pa bo zbiralo sredstva za nakup novega društvenega kombija.
Omenili smo že, da je društvo lani praznovalo 30 let obstoja, prav tako je društveni pevski zbor praznoval 20 let delovanja in obenem obeležil že 15. samostojni koncert. Tako je bilo lani veliko energije uperjene v primerno obeležbo jubilejev. Ob tej priložnosti je društvo prejelo na svečani akademiji ob občinskem prazniku tudi srebrno Cankarjevo plaketo. Sicer pa so ozvedli tudi več tekmovanj v pikadu in balinanju, kjer se kaže dobro sodelovanje z vrhniškim društvom upokojencev, saj je organizacija v nekaterih primerih potekala z roko v roki. Imeli so ustvarjalne delavnice, zbirali hrano in sredstva za socialno šibkejše, organizirali izlete – tudi za težje invalide, poskrbeli za različne oblike druženja...
Vsa poročila, ki so jih člani društva predočili na občnem zboru v gostilni pri Bajcu, torej kažejo na resno delo, veliko stopnjo motivacije, kar nedvomno opaža tudi okolica, saj je kar slaba tretjina članstva neinvalidov. Povedano s Podbregarjevimi besedami: trendi kažejo na konstantno rast članstva. To pa je tudi dobra popotnica, da dosežejo cilj, ki sta ga izrekla prva moža občin Vrhnika in Log – Dragomer.

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: ČREDA
21.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Pošast Moli
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Zapoj 3D
22.01.2017 | Kino
Pernata banda
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: KITAJSKI ZID
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Skrita Lepota
27.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Dežela La La
19.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: ČREDA
20.01.2017 | Kultura
Gledališki abonma in izven: KJE SEM OSTALA
21.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Pošast Moli
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Zapoj 3D
22.01.2017 | Kino
Pernata banda

Bodite prvi pri oddaji mnenja.