Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo sprva oblačno. Padavine bodo od zahoda slabele in do zgodnjega popoldneva ponehale tudi v vzhodnih krajih. Delno se bo zjasnilo, na severozahodu pa bo ostalo bolj oblačno in predvsem na zahodu se bodo občasno še pojavljale krajevne padavine, deloma plohe. Čez dan bo spet zapihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 10, drugod od 12 do 18 stopinj C.
10°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 17°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
5°C | 20°C
torek, 02.05.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Po Beli spustili na desetine gregorčkov


SOSED SOSEDU

| |
14.03.2016      12:17
A A

Po Beli spustili na desetine gregorčkov


Vrhnika, 12. marec – Letošnji spust gregorčkov po potoku Bela je potekal prav na Gregorjevo, ko naj bi preganjali temo in se veselili pomladi ter daljših dni.


Deli:

Dogajanje je potekalo po ustaljenem redu: najprej so v Domu upokojencev Vrhnika (za delavnice je poskrbelo TD Blagajana, »težje orodje« pa so prinesli člani vrhniškega modelarskega društva) izdelovali gregorčke, tam so jih lahko dali tudi v ocenitev strokovni tričlanski žiriji, ob večernem mraku pa so jih po blagoslovu spustili po potoku Bela. Po besedah organizatorja je bilo prijavljenih gregorčkov okoli 150, veliko otrok pa jih je spustilo v vodo tudi mimo prijave, tako da lahko mirne vesti zapišemo, da je zimsko temo odganjalo preko 200 plovil. Nekatere od njih so bile prave umetnine, a ne glede na to, je bil pogled na z lučkami osvetljeno Belo posebno doživetje. Ni čudno, da ta družinska prireditev, ki poteka enajsto leto zapored, privablja vedno več ljudi. Letos jih je bilo okoli sedemsto in je ena večjih družinskih prireditev na Vrhniki.
Posebno noto letošnjemu dogajanju pa je dala ekipa RTV Slovenije, ki je na drugem programu imela popoldanski vklop v živo iz prizorišča dogajanja. Organizator se je zato potrudil, da je bilo dogajanje še toliko bolj pestro in živahno kot pretekla leta: med obiskovalci se je sprehajal sv. Gregor, otroke je nagovarjala lutka s podobo Ivana Cankarja, stojnico so postavili vrhniški planinci na kateri so promovirali gradnjo nove koče, podlipske kljekljarice so prikazale del tamkajšnje kulturne dediščine, ki jo je nekoč spodbujala Julka Fortuna, žene in dekleta iz vrhniškega društva kmečkih in podeželskih žena so z dobrotami sladkale mimoidoče. Vrhniške štruklje je predstavila gostilna Kašča, gostilna Bajc je med drugim ponujala vrhniško kavo, na stojnici društva ljubiteljev narodnih običajev Notranjske so lahko mimoidoči poskusili domače mesnine, krajevna skupnost pa je med mimoidoče delila žlahtno kapljico. Ne gre spregledati še pomoč vrhniških gasilcev, ki so v vodo podajali plovila in jih na koncu iz nje tudi pobirali. Za živo glasbo so poskrbeli Društvo Hic et Nunc, Vito Skvarča, Trlce, FS Šumnik in Ansambel Presenečenje. Organizator celotnega dogajanja je bil Zavod Ivana Cankarja Vrhnika v sodelovanju z omenjenimi društvi.

Gašper Tominc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.