Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

pretežno oblačno
Danes bo v zahodnih krajih delno jasno z občasno zmerno oblačnostjo. Drugod bo pretežno oblačno, predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -4 do 2, na Primorskem do 6 stopinj C.
-4°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-7°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-9°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | 1°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 6h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Počasi bo slabela jutri čez dan, a bo do večera na izpostavljenih legah v sunkih še lahko presegala hitrost 100 km/h.
-4°C
0°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Obama, lahko prosim za podpis?


SOSED SOSEDU

| |
07.08.2013      8:16
A A

Obama, lahko prosim za podpis?


Vrhnika – Še v rajnki Jugoslaviji je bilo moderno zbirati cigaretne ali vžigalične škatlice, pločevinke, znamke ali kaj podobnega. Oh, kako smo na morju nabirali zavržene škatlice ali pločevinke inozemcev, kajti tistih »pet različnih« iz naše domovine smo že zdavnaj zbrali.


Najbolj mu je pri srcu podpis domačega predsednika Boruta Pahorja, a v njegov nabiralnik je med drugim prispela tudi fotografija s podpisom brazilske predsednice Dilme Rousseff. Seznam prispelih fotografij s podpisi si lahko ogledate na njegovi facebook strani. Mogoče mu lahko pomagate celo do tako iskanih podpisov voditeljev največjih svetovnih držav.
Najbolj mu je pri srcu podpis domačega predsednika Boruta Pahorja, a v njegov nabiralnik je med drugim prispela tudi fot...
Deli:

No, potem pa je prišel internet, s katerim je svet postal globalna vas, zbiranje pa je postavil na glavo. Vse skupaj je postalo silno enostavno, kajti z nekaj kliki si omogočil: jaz dam

tebi to, ti pa meni tisto – pa četudi si iz Pakistana ali pa »zgolj« iz Prekmurja. Internet je tako nekatere stvari zelo poenostavil, in sicer celo do te mere, da je odpravil tisto draž, ki je pri zbiranju ravno najbolj zaželena: da nikoli ne veš ali boš iskani predmet našel ali ne. V poplavi internetnih forumov zbirateljev ni težave najti želeno sličico Živalskega kraljestva, medtem ko si včasih moral pojesti še pol zaboja čokolade, preden si dobil tisto – »ta zadnjo« sličico.

A po drugi strani je internet prinesel možnost novih hobijev. Enega takih ima osemnajstletni Anže Zadravec z Vrhnike, ki zbira avtograme voditeljev držav. »Trenutno imam v svoji zbirki 15 avtogramov in že sem presegel meje Evrope. V zbirki imam tudi avtogram slovenskega predsednika Boruta Pahorja.« Kot pravi, se je za ta hobi odločil, ker mu funkcija predsedujočega državi veliko pomeni in ker rad spremlja stvari na tem področju. »Kljub mnogim izvenšolskim aktivnostim mi ostane še kar nekaj časa in zato sem se odločil še za en hobi. Z veseljem mu posvetim nekaj ur na teden in najbolj vesel sem, ko me doma pričaka pismo iz neke tuje države.«
Anže pojasnjuje, da ima seznam preko dvestotih držav, za vsako od njih pa ima napisano tudi kdo ji vlada, spletno povezavo do njegovega urada in druge podatke, ki mu utegnejo priti prav. »Kasneje na spletni strani najdem kontakt in se predstavim ter zaprosim za avtogram. Po nekaj izmenjanih sporočilih jim posredujem domači naslov ter čez nekaj dni, lahko pa tudi tednov, me doma čaka avtogram.« Pravi, da mu je najbolj pri srcu domači predsednik Borut Pahor, saj je domovina le domovina. Zelo ponosen pa je tudi na avtograme, ki prihajajo z drugih celin. »Najbolj si želim dobiti avtogram kakšnega kralja in kraljice, npr. Elizabete II. ter papeža Frančiška. Prav tako bi mi za prepoznavnost, v smislu, da bi dobil še več avtogramov, pomagal avtogram, na primer, predsednika ZDA ali Rusije.«

 

Gašper Tominc

Foto: facebook Anžeta Zadravca
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.01.2017
Danes ni dogodkov.
19.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: ČREDA
21.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Pošast Moli
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Zapoj 3D
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: KITAJSKI ZID
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Skrita Lepota
27.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Dežela La La

Bodite prvi pri oddaji mnenja.