Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Ponoči bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 15, ob morju in na Goriškem okoli 17 stopinj C.
13°C | 17°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 15°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 14°C
petek, 28.10.2016
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
5°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Novi izzivi za uporabnike VDC Vrhnika


SOSED SOSEDU

| |
03.08.2013      8:33
A A

Novi izzivi za uporabnike VDC Vrhnika


Golf je eden najstarejših športov na svetu. Sprva je bila to igra za kralje, danes pa igrajo golf ljudje vseh starosti. In pri golfu, za razliko od drugih športov, ni pomembna velikost, moč ali hitrost igralca, da bi bil uspešen. Vsakdo, moški in ženske, mladi in stari, amaterji in profesionalci lahko uživajo v igri golfa. In tudi naši fantje in dekleta, osebe z motnjo v duševnem razvoju, imajo priložnost igrati golf. Pa ne le igrati, temveč trenirati. Nekateri so za golf slišali prvič, vendar pa vsi niso začetniki.


Deli:

Anjo je oče prvič peljal na golf igrišče pred petnajstimi leti. Seveda so bili njeni vzgojitelji sprva nekoliko v dvomih, pove, vendar so po nekaj mesecih treninga ugotovili, da je golf na Anjo izredno pozitivno vplival. Anja se je po besedah očeta umirila in napredovala. »Golf se odvija v naravi, v zelenem in mirnem okolju. Pri igri je potrebno spoštovati red in upoštevati pravila, ki veljajo na igrišču. Šteti moraš svoje in nasprotnikove udarce.  Do soigralcev se moraš obnašati spoštljivo. In biti tiho ob udarcih.«, razloži Anjin oče.

Ideja o vključitvi naših uporabnikov na trening golfa se je porodila na letošnjem dobrodelnem Golf turnirju, ki ga že nekaj let zapored organizirata g. in ga. Glavan, ustanovitelja fundacije »Naša skrb«, ki s svojim delovanjem bogati in lepša dneve in življenje oseb z motnjo v duševnem razvoju.

Vzdušje, ki se je razvilo na letošnjem golf turnirju, je težko opisati z besedami. Uporabniki so se družili in  plesali skupaj z golfisti, uživali ob nastopu pevke Katerine Male ter ob nastopu baletk. Največ pa nam povedo vtisi in spomini, ki jih delijo z nami ter njihovi zadovoljni obrazi. In na tem mestu ne smem pozabiti omeniti tudi g. Matjaža Carja, profesionalnega učitelja golfa, ki je našim uporabnikom omogočil šolo osnovnega golfa.  Z letošnjo donacijo pa bo stanovalcem bivalne enote na Vrhniki omogočen tedenski oddih v termah.

Na tem mestu bi se posebej zahvalila fundaciji »Naša skrb« za pozornost in nove izzive, ki nam jih omogoča, ter vsem, ki se trudijo polepšati dneve naših uporabnikov.

 

Šajn Alenka

vodja Varstveno delovnega centra Vrhnika

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2016
Danes ni dogodkov.
25.10.2016 | Umetnost
Ruben Muha: SEKVENCA B 6
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
PRVINSKA ŽENSKA
31.10.201 | Tečaji in delavnice
JUTRANJE VAJE ZA SAMOZDRAVLJENJE
02.11.2016 Ni kategorije
Kino Vrhnika: NIKA
25.10.2016 | Umetnost
Ruben Muha: SEKVENCA B 6
26.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: USTAVA REPUBLIKE HRVAŠKE
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
PRVINSKA ŽENSKA
28.09.2016 | Šole in vrtci
PLESNA ŠOLA URŠKA VRHNIKA - HIP HOP na OŠ Ivana Cankarja
28.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: PR' HOSTAR

Bodite prvi pri oddaji mnenja.