Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo zjasnilo, zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, ob morju okoli 7 stopinj C.
3°C | 18°C
torek, 01.05.2017
6°C | 21°C
sreda, 02.05.2017
9°C | 20°C
četrtek, 03.05.2017
8°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
18°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Novi izzivi za uporabnike VDC Vrhnika


SOSED SOSEDU

| |
03.08.2013      8:33
A A

Novi izzivi za uporabnike VDC Vrhnika


Golf je eden najstarejših športov na svetu. Sprva je bila to igra za kralje, danes pa igrajo golf ljudje vseh starosti. In pri golfu, za razliko od drugih športov, ni pomembna velikost, moč ali hitrost igralca, da bi bil uspešen. Vsakdo, moški in ženske, mladi in stari, amaterji in profesionalci lahko uživajo v igri golfa. In tudi naši fantje in dekleta, osebe z motnjo v duševnem razvoju, imajo priložnost igrati golf. Pa ne le igrati, temveč trenirati. Nekateri so za golf slišali prvič, vendar pa vsi niso začetniki.


Deli:

Anjo je oče prvič peljal na golf igrišče pred petnajstimi leti. Seveda so bili njeni vzgojitelji sprva nekoliko v dvomih, pove, vendar so po nekaj mesecih treninga ugotovili, da je golf na Anjo izredno pozitivno vplival. Anja se je po besedah očeta umirila in napredovala. »Golf se odvija v naravi, v zelenem in mirnem okolju. Pri igri je potrebno spoštovati red in upoštevati pravila, ki veljajo na igrišču. Šteti moraš svoje in nasprotnikove udarce.  Do soigralcev se moraš obnašati spoštljivo. In biti tiho ob udarcih.«, razloži Anjin oče.

Ideja o vključitvi naših uporabnikov na trening golfa se je porodila na letošnjem dobrodelnem Golf turnirju, ki ga že nekaj let zapored organizirata g. in ga. Glavan, ustanovitelja fundacije »Naša skrb«, ki s svojim delovanjem bogati in lepša dneve in življenje oseb z motnjo v duševnem razvoju.

Vzdušje, ki se je razvilo na letošnjem golf turnirju, je težko opisati z besedami. Uporabniki so se družili in  plesali skupaj z golfisti, uživali ob nastopu pevke Katerine Male ter ob nastopu baletk. Največ pa nam povedo vtisi in spomini, ki jih delijo z nami ter njihovi zadovoljni obrazi. In na tem mestu ne smem pozabiti omeniti tudi g. Matjaža Carja, profesionalnega učitelja golfa, ki je našim uporabnikom omogočil šolo osnovnega golfa.  Z letošnjo donacijo pa bo stanovalcem bivalne enote na Vrhniki omogočen tedenski oddih v termah.

Na tem mestu bi se posebej zahvalila fundaciji »Naša skrb« za pozornost in nove izzive, ki nam jih omogoča, ter vsem, ki se trudijo polepšati dneve naših uporabnikov.

 

Šajn Alenka

vodja Varstveno delovnega centra Vrhnika
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.