Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Ponoči bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 15, ob morju in na Goriškem okoli 17 stopinj C.
13°C | 17°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 15°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 14°C
petek, 28.10.2016
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
5°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Nepozabno špansko doživetje za uporabnike VDC ......


SOSED SOSEDU

| |
03.12.2014      8:51
A A

Nepozabno špansko doživetje za uporabnike VDC Vrhnika


V sredo, 12. novembra se je 8 uporabnikov Varstveno delovnega centra Vrhnika-Idrija, odraslih oseb z motnjo v duševnem razvoju, v spremstvu 5 spremljevalcev, podalo na ekskurzijo v Barcelono.


Deli:

Naše potovanje, ki smo ga že zelo težko pričakovali, se je začelo z odhodom proti letališču Venice-Treviso, od koder smo poleteli proti Barceloni. Na letalu smo se odlično počutili, nič nas ni bilo strah, čeprav so se nekateri prvič peljali z letalom. Po pristanku na letališču El Prat smo se do mesta peljali z vlakom, ki so ga naši uporabniki kar hitro preimenovali v  »ču- ču«, nato pa smo pot nadaljevali z  metrojem, ki nas je popeljal do našega hostla v središču mesta, od koder smo imeli odlično izhodišče za naše potepanje po mestu. V dveh dneh smo si uspeli ogledati vse večje znamenitosti tega katalonskega mesta. Ogledali smo si znamenito cerkev Sagrada Familia, se sprehodili po svetovno znani ulici La Rambla, si ogledali spomenik Krištofa Kolumba, se peljali z gondolo nad mestom, si ogledali čarobno fontano na Montjuicu, videli nekdanjo areno za bikoborbe, se sprehodili po Guell parku, obiskali  akvarij,.…
V Barceloni pa živi tudi košarkar Boštjan Nachbar, sicer odličen igralec FC Barcelone, s katerim  sodelujemo tudi v Sloveniji pri njegovem projektu »Življenje je košarka«, saj je namenjen tudi  osebam s posebnimi potrebami. Združili smo moči in ideje in tako obiskali tudi njegovo ekipo. Najprej smo se srečali in spoznali s člani skupine »One team project«, s katerim sodeluje tudi FC Barcelona z dobrodelnimi projektih, skupaj z Boštjanom Nachbarjem in drugimi. Naši  in španski uporabniki, sicer člani specialne olimpijade Katalonije, so pod vodstvom Boštjana Nacbarja in njegovega španskega kolega, perspektivnega mlajšega igralca Alexa Abrinesa, odigrali tekmo, se skupaj družili, se slikali  in si izmenjali darila. Ob temu srečanju se nam je pridružila tudi žena Boštjana, ga. Anka Nachbar, sicer Idrijčanka, ki je nas je prišla pozdravit in pokramljat z nami.  Naslednji dan pa nam je Boštjan uredil, da smo si lahko ogledali še stadion Camp Nou in njihov muzej. Zvečer nas je čakalo še eno presenečenje, saj nas je  (Boštjan&OneTeam) povabil na ogled tekme Evrolige med ekipama FC Barcelona in Panathinaikos Athens. Pred začetkom tekme smo se slikali še s celotnim moštvom FC Barcelona.
Zato, hvala ti, Boštjan, za takšna nepozabna doživetja in prijazen sprejem! Ker vse lepo hitro mine, je bila pred nami že sobota, čas za naš odhod. Polni nepozabnih vtisov smo oddali še zadnje kartice  za naše domače ter se podali na letališče, od koder smo v popoldanskem času odleteli nazaj v Treviso.

Alenka Šajn, vodja VDC Vrhnika0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 25 26 27 28 29 30 31 1 2
25.10.2016 | Umetnost
Ruben Muha: SEKVENCA B 6
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
PRVINSKA ŽENSKA
31.10.201 | Tečaji in delavnice
JUTRANJE VAJE ZA SAMOZDRAVLJENJE
02.11.2016 Ni kategorije
Kino Vrhnika: NIKA
25.10.2016 | Umetnost
Ruben Muha: SEKVENCA B 6
26.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: USTAVA REPUBLIKE HRVAŠKE
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
PRVINSKA ŽENSKA
28.09.2016 | Šole in vrtci
PLESNA ŠOLA URŠKA VRHNIKA - HIP HOP na OŠ Ivana Cankarja
28.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: PR' HOSTAR

Bodite prvi pri oddaji mnenja.