Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno, ponekod še pretežno oblačno in po nekaterih nižinah zjutraj megleno. Na Primorskem bo proti jutru zapihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 9, v Gornjesavski dolini okoli 0 stopinj C.
3°C | 19°C
torek, 01.05.2017
6°C | 20°C
sreda, 02.05.2017
8°C | 18°C
četrtek, 03.05.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
19°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Miklavž obiskal najmlajše na Sveti Trojici


SOSED SOSEDU

| |
06.12.2013      10:00
A A

Miklavž obiskal najmlajše na Sveti Trojici


Vrhnika, 5. december – Miklavž je s svojim nebeškim in peklenskim spremstvom najmlajše obiskal na Sveti Trojici nad Vrhniko, darila pa prinesel na dom.


Deli:

Prvega dobrega decembrskega moža je ponovno pričakala velikanska množica otrok, ki se je z baklami v rokah sprehodila od vznožja Cankarjevega klanca do cerkve sv. Trojice. Zavod Ivana Cankarja Vrhnika, ki je bil organizator prireditve, je letos poskrbel za nekaj sprememb programa: pred Cankarjevo hišo je Damir Leventič prebral kratek odlomek pisateljeve črtice, na prizorišču pred cerkvijo sv. Trojice pa je prihajajočo kolono pričakal otroški cerkveni pevski zbor, za njimi pa je vzdušje pred prihodom Miklavža stopnjevala še krajša otroška dramska igrica. Točno ob 18. uri je skozi cerkvena vrata stopil Miklavž s svojim spremstvom in nagovoril otroke, kasneje pa po njihovih domovih še raznesel darila.

 

Gašper Tominc, foto: GT in Leon Novak
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.