Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 11.12.2016

pretežno oblačno
Danes se bo oblačnost od jugozahoda širila v osrednjo Slovenijo. V severnih in vzhodnih krajih bo še precej sončno z jutranjo meglo. Čez dan bo ponekod zapihal zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 11 stopinj C.
-3°C | 7°C
ponedeljek, 12.12.2016
0°C | 7°C
torek, 13.12.2016
-1°C | 1°C
sreda, 14.12.2016
-1°C | 7°C
četrtek, 15.12.2016
0°C | 4°C
Opozorila
Nedelja, 11.12.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
7°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Jesen bo prinesla nove modre cone


SOSED SOSEDU

| |
02.10.2015      12:37
A A

Jesen bo prinesla nove modre cone


Občinski svet je na predlog župana po hitrem postopku sprejel odredbo, po katerem se v mestu povečuje število modrih con in z njimi časovno omejeno parkiranje. Nove modre cone bodo na parkirišču za staro šolo, na Trgu Karla Grabeljška (pred banko), pred Kulturnim centrom Vrhnika in na Poštni ulici.


Novozgrajeno parkirišče v Sinji Gorici
Novozgrajeno parkirišče v Sinji Gorici
Deli:

Kot je bilo zapisano v obrazložitvi predloga odredbe, v središču mesta primanjkuje števila parkirnih mest, ker jih zasedajo dnevni migranti iz sosednjih krajev. Dodatne nove cone naj bi jih prisilile h parkiranju na novem parkirišču P+R v Sinji Gorici, kjer je 149 parkirnih mest.

Na seji je bilo glede novih modrih con kar nekaj pomislekov. Svetnik Mirko Antolović je podvomil, da ima občina dokaze, da parkirna mesta v središču mesta zasedajo omenjeni migranti. Daniel Cukjati je menil, da če je že res, da mesta zasedajo migranti iz sosednjih krajev, da rešitev z modrimi conami ni dobra, ker bodo še tista preostala prosta parkirna mesta zasedli jutranji migranti, kar bo pomenilo, da za domačine in zaposlene ne bo več parkirnih mest. Viktor Sladič pa dejal, da odredba zgolj želi na silo pripraviti voznike, da bodo parkirali v Sinji Gorici, s tem pa bi občina opravičila izgradnjo tamkajšnjega parkirišča. Podžupan Janko Skodlar, ki je na strani občine vodil projekt izgradnje parkirišča, je dejala da bo do naslednje seje zagotovil analizo upravičenosti gradnje novega parkirišča.

Antolović je med drugim dal tudi pobudo, da bi časovno omejeno parkiranje okoli vrtcev in šol začeli izvajati šele od osme ure zjutraj dalje, kar se je zdelo smiselno tudi županu, ki je dejal, da bodo predlog še natančneje preučili in dodelali, da pa se z njim načeloma strinja.

 

Gašper Tominc





0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 443/2
Izšla: 28.11.2016

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
December 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
12.12.2016 | Kultura
Gledališki abonma in Izven: TRIO
13.12.2016 | Kultura
Razstava ZIMSKA PRAVLJICA
13.12.2016 | Kino
Kino Vrhnika: NOČNO ŽIVLJENJE
13.12.2016 | Kino
Kino Vrhnika: NOČNO ŽIVLJENJE
14.12.2016 | Družabni dogodki
Frogsmas
19.12.2016 | Kultura
JONAS

Bodite prvi pri oddaji mnenja.