Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.03.2017

oblačno
Ponoči bo delno jasno, občasno ponekod pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 7, ob morju okoli 9 stopinj C.
6°C | 22°C
sobota, 25.03.2017
7°C | 19°C
nedelja, 26.03.2017
5°C | 10°C
ponedeljek, 27.03.2017
0°C | 16°C
Opozorila
Četrtek, 23.3.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
22°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Mladi predstavili podjetniške ideje


ŠOLSTVO

| |
14.05.2015      12:23
A A

Mladi predstavili podjetniške ideje


Vrhnika, 13. maj – Osnovna šola Antona Martina Slomška Vrhnika je v svojo sredo povabila lokalne in druge podjetnike, katerim so učenci, ki so se v letošnjem letu ukvarjali s projektom »podjetništvo«, predstavilo svoje poslovne ideje.


Deli:

Pet skupin učencev je predstavilo poslovno idejo, pri čemer so našteli prednosti in slabosti ideje, razdelitev funkcij v podjetju, nekateri so celo analizirali trg in postavili poskusno spletno stran ter predstavili finančni načrt. Kaj bi učenci ustanovili, če bi se danes odločali za podjetniško pot? Prva skupina bi imela otroško športno društvo, druga skupina »kosmatega prijatelja«, kot so poimenovali pasjo igračo in povodec. Tretja skupina bi upe položila v barjansko plovilo in unikatno čokolado, četrta v društvo, ki bi pripomoglo k medgeneracijskemu sožitju, peta pa bi se podala v oglaševalske in oblikovalske vode.

Gostje (Simon Hlebec – Vrtnarstvo Hlebec, Janez Kogovšek – Mizarstvo Kogovšek s.p., Adela Cankar – Območna obrtno-podjetniška zbornica Vrhnika, Aleksandra Ambrož – Unichem, Engelbert Zupanc – iTeh Lab d.o.o., Marko Lotrič – Lotrič Metrology, Tomaž Schwarzmann – Konstrukcije Schwarzmann in Tina Kociper –višja predavateljica za predmetno področje podjetništvo in management na Univerzi na Primorskem) so izrazili zadovoljstvo, da se je šola sploh lotila tovrstnega projekta in da so mladi tako samozavestno predstavili podjetniške ideje. Opozorili so še, da morajo kljub navdušenju vendarle ceniti tudi svoj vložek dela v podjetju in ga tudi primerno finančno ovrednotiti. Gostje so se strinjali, da so bile predstavljene poslovne ideje zanimive, Schwarzmann je oglaševalski skupini celo ponudil sodelovanje.

Ravnateljica Darja Guzelj je pojasnila, da so se odločili za tovrsten projekt zato, ker želijo biti šola za življenje. »Nekatere ideje so boljše, druge manj. Mladi se morajo naučiti inovativno razmišljati ter doumeti, da vsak padec še ne pomeni poraz. Potrebno je vstati in iti naprej. S tem se bodo veliko naučili in to jim bo zagotovo še koristilo v življenju.« Podobno je menil tudi župan Stojan Jakin, ki se je udeležil dogodka, in dodal, da mu je ljubo, da se mladi zanimajo za podjetništvo, ker je hrbtenica tako lokalne skupnosti kot države.

Sicer pa sama prireditev ni bila samo predstavitev podjetniških idej, marveč so lahko mladi od izkušenih podjetnikov izvedeli tudi kopico nasvetov in izkušenj. Mlade so opozorili, naj imajo dobre delovne navade in stremijo k inovativnost, pa uspeh ne bi smel izostati.

 

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 446
Izšla: 27.02.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.03.2017 | Kino
Kino Vrhnika: NERUDA
24.03.2017 | Kino
Kino Vrhnika: DAN OSVOBODITVE
30.03.2017 | Kino
Kino Vrhnika: POVEDKA O JEZERU
23.03.2017 | Kino
Kino Vrhnika: NERUDA
24.03.2017 | Kino
Kino Vrhnika: DAN OSVOBODITVE
26.03.2017 | Kino
Kino Vrhnika: VRABČEK RICHARD
26.03.2017 | Kino
Kino Vrhnika: LEPOTICA IN ZVER
26.03.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MESEČINA (MOONLIGHT)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.