Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 27.03.2017

jasno
Ponoči bo pretežno jasno, proti jutru pa se bo oblačnost povečala.
-1°C | 16°C
torek, 28.03.2017
0°C | 21°C
sreda, 29.03.2017
2°C | 23°C
četrtek, 30.03.2017
4°C | 23°C
Opozorila
Sobota, 25.3.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
16°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Župan v Bruslju predstavil Vrhniko kot primer ......


OBČINSKE

| |
10.03.2015      10:05
A A

Župan v Bruslju predstavil Vrhniko kot primer dobre prakse upravljanja


V Bruslju je 5. marca letos na pobudo Evropske komisije potekala mednarodna konferenca z naslovom 'Local and regional partners contributing to Europe 2020'. Na konferenci je več kot 200 udeležencev iskalo najboljše prakse učinkovitega sodelovanja različnih ravni upravljanja. Srečanja sta se na povabilo komisije udeležila tudi župan Stojan Jakin in vodja oddelka za družbene dejavnosti in gospodarstvo Matej Černetič. Predstavljena je bila vrhniška pot do energetske učinkovitosti, ki po mnenju organizatorjev predstavlja primer dobre prakse vključevanja različnih deležnikov, od EU, države in občin, do osnovnih šol.


Deli:

Župan Stojan Jakin  je predstavil vrhniško pot do energetske učinkovitosti in poudaril, da na Vrhniki nikoli nismo samo čakali na državo, ampak smo se vedno, glede na lokalne potrebe, povezali in stopili v akcijo. Tako je bila Vrhnika ena od prvih, ki se je lotila ločenega zbiranja odpadkov in prav tako ena od prvih, ki se je z Lokalnim energetskim konceptom lotila energetske učinkovitosti stavb. To je Vrhniki omogočilo pravočasno pripravo programov in uspešno pridobitev evropskih ter državnih finančnih sredstev za izvedbo.

Organizatorji konference so izpostavili uspešen pristop Vrhnike pri vključevanju različnih deležnikov v pripravo in izvajanje lokalnega energetskega koncepta. Župan je na primeru ločevanja odpadkov in energetske učinkovitosti ponazoril pomen vključevanja osnovnih šol pri zmanjševanju stroškov in ozaveščanju občanov. Poudaril je, da se vedno znova potrjuje, da so otroci najboljši učitelji staršev.

Konferenca je predstavljala zaključek programa z naslovom 'Promoting multi-level governance in support of Europe 2020', ki spodbuja mednarodno izmenjavo izkušenj na področju učinkovitega sodelovanja vseh ravni upravljanja v državi. V okviru programa sta bili lansko leto na Vrhniki organizirani tudi enodnevni srečanji, v okviru katerih je Vrhnika izmenjala izkušnje na področju energetske učinkovitosti z italijansko občino Udine (Videm) in grško občino Nea Propontida.

Udeleženci konference so pokazali veliko zanimanja za uspešen pristop Vrhnike k reševanju obravnavanih področij in povabili Vrhniko k sodelovanju v projektih, ki se odpirajo z novimi evropskimi razpisi za sofinanciranje. Vse potne in druge stroške je financiral Generalni direktorat za regionalno in mestno politiko pri Evropski komisiji.

 

Občinska uprava Občine Vrhnika

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 446
Izšla: 27.02.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.