Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.03.2017

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno, ponekod bo še več oblačnosti. Zapihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 14 do 18, na Primorskem do 21 stopinj C.
6°C | 18°C
nedelja, 26.03.2017
4°C | 13°C
ponedeljek, 27.03.2017
-1°C | 16°C
torek, 28.03.2017
0°C | 21°C
sreda, 29.03.2017
3°C | 23°C
Opozorila
Sobota, 25.3.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
18°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Župan sprejel zlato paraolimpijko Brigito ......


OBČINSKE, SOSED SOSEDU

| |
17.09.2015      6:13
A A

Župan sprejel zlato paraolimpijko Brigito Grom


Vrhnika, 16. september – Župan Stojan Jakin je sprejel Brigito Grom, ki je na letošnjih poletnih paraolimpijskih igrah v Los Angelesu osvojila zlato in srebrno kolajno v balinanju.


Deli:

Od konca julija do začetka avgusta so ZDA gostile paraolimpijske igre, ki se jih je udeležilo tudi 24 slovenskih športnikov. Balinarske vrste je med drugim zastopala Vrhničanka Brigita Grom, ki je v kategoriji »posamezno« osvojila srebrno, v dvojicah z Božidarjem Lušino pa zlato kolajno. Župan Jakin je na sprejemu izrazil veliko zadovoljstvo in ponos nad njenim uspehom ter ji zaželel tudi v prihodnje čimbolj mirno roko. Sicer pa je Gromova, ki se z balinanjem ukvarja že dve desetletji, povedala, da ji je zlata medalja v »posamezno« ušla za las, »… a to je pač šport«. »Treniram od dvakrat do trikrat tedensko v Sinji Gorici ali pri društvu upokojencev v središču Vrhnike ali pa v Idriji,« je pojasnila. Gromova je namreč varovanka vrhniške enote Varstveno delovnega centra Idrija. »Z balinanjem bom nadaljevala dokler mi bo služilo zdravje, potem pa bom znanje in izkušnje prenašala na mlajše rodove.« Trenutno je članica balinarske ekipe Društva invalidov Vrhnika, kjer je zelo priljubljena, saj ekipi prinaša največ točk. »Ti dve medalji imata v moji zbirki okoli sedemdesetih medalj posebno mesto,« je še pojasnila Gromova, ki upa da nista zadnji, a na novo priložnost bo morala počakati kar osem let, saj so taka paraolimpijska pravila.  

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 446
Izšla: 27.02.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.