Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-8°C | -2°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-8°C | 1°C
ponedeljek, 23.01.2017
-6°C | 4°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 18h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-8°C
-2°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Župan sprejel zlato paraolimpijko Brigito ......


OBČINSKE, SOSED SOSEDU

| |
17.09.2015      6:13
A A

Župan sprejel zlato paraolimpijko Brigito Grom


Vrhnika, 16. september – Župan Stojan Jakin je sprejel Brigito Grom, ki je na letošnjih poletnih paraolimpijskih igrah v Los Angelesu osvojila zlato in srebrno kolajno v balinanju.


Deli:

Od konca julija do začetka avgusta so ZDA gostile paraolimpijske igre, ki se jih je udeležilo tudi 24 slovenskih športnikov. Balinarske vrste je med drugim zastopala Vrhničanka Brigita Grom, ki je v kategoriji »posamezno« osvojila srebrno, v dvojicah z Božidarjem Lušino pa zlato kolajno. Župan Jakin je na sprejemu izrazil veliko zadovoljstvo in ponos nad njenim uspehom ter ji zaželel tudi v prihodnje čimbolj mirno roko. Sicer pa je Gromova, ki se z balinanjem ukvarja že dve desetletji, povedala, da ji je zlata medalja v »posamezno« ušla za las, »… a to je pač šport«. »Treniram od dvakrat do trikrat tedensko v Sinji Gorici ali pri društvu upokojencev v središču Vrhnike ali pa v Idriji,« je pojasnila. Gromova je namreč varovanka vrhniške enote Varstveno delovnega centra Idrija. »Z balinanjem bom nadaljevala dokler mi bo služilo zdravje, potem pa bom znanje in izkušnje prenašala na mlajše rodove.« Trenutno je članica balinarske ekipe Društva invalidov Vrhnika, kjer je zelo priljubljena, saj ekipi prinaša največ točk. »Ti dve medalji imata v moji zbirki okoli sedemdesetih medalj posebno mesto,« je še pojasnila Gromova, ki upa da nista zadnji, a na novo priložnost bo morala počakati kar osem let, saj so taka paraolimpijska pravila.  

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: ČREDA
21.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Pošast Moli
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Zapoj 3D
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: KITAJSKI ZID
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Skrita Lepota
27.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Dežela La La

Bodite prvi pri oddaji mnenja.