Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, po nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Proti jutru se bo na Primorskem začela nabirati oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 4, ob morju okoli 9 stopinj C.
5°C | 14°C
torek, 24.10.2016
10°C | 17°C
sreda, 25.10.2016
13°C | 21°C
četrtek, 26.10.2016
13°C | 15°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Župan sprejel zlato paraolimpijko Brigito ......


OBČINSKE, SOSED SOSEDU

| |
17.09.2015      6:13
A A

Župan sprejel zlato paraolimpijko Brigito Grom


Vrhnika, 16. september – Župan Stojan Jakin je sprejel Brigito Grom, ki je na letošnjih poletnih paraolimpijskih igrah v Los Angelesu osvojila zlato in srebrno kolajno v balinanju.


Deli:

Od konca julija do začetka avgusta so ZDA gostile paraolimpijske igre, ki se jih je udeležilo tudi 24 slovenskih športnikov. Balinarske vrste je med drugim zastopala Vrhničanka Brigita Grom, ki je v kategoriji »posamezno« osvojila srebrno, v dvojicah z Božidarjem Lušino pa zlato kolajno. Župan Jakin je na sprejemu izrazil veliko zadovoljstvo in ponos nad njenim uspehom ter ji zaželel tudi v prihodnje čimbolj mirno roko. Sicer pa je Gromova, ki se z balinanjem ukvarja že dve desetletji, povedala, da ji je zlata medalja v »posamezno« ušla za las, »… a to je pač šport«. »Treniram od dvakrat do trikrat tedensko v Sinji Gorici ali pri društvu upokojencev v središču Vrhnike ali pa v Idriji,« je pojasnila. Gromova je namreč varovanka vrhniške enote Varstveno delovnega centra Idrija. »Z balinanjem bom nadaljevala dokler mi bo služilo zdravje, potem pa bom znanje in izkušnje prenašala na mlajše rodove.« Trenutno je članica balinarske ekipe Društva invalidov Vrhnika, kjer je zelo priljubljena, saj ekipi prinaša največ točk. »Ti dve medalji imata v moji zbirki okoli sedemdesetih medalj posebno mesto,« je še pojasnila Gromova, ki upa da nista zadnji, a na novo priložnost bo morala počakati kar osem let, saj so taka paraolimpijska pravila.  

Gašper Tominc, foto: GT

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 441
Izšla: 26.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
24.10.201 | Tečaji in delavnice
JUTRANJE VAJE ZA SAMOZDRAVLJENJE
25.10.2016 | Umetnost
Ruben Muha: SEKVENCA B 6

Bodite prvi pri oddaji mnenja.