Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 03.12.2016

delno oblačno
Ponoči se bo postopno pooblačilo. Zjutraj bo marsikje megla ali nizka oblačnost. Jutranje temperature bodo od -5 do -2, na Primorskem okoli 5 stopinj C.
-2°C | 5°C
nedelja, 04.12.2016
-5°C | 3°C
ponedeljek, 05.12.2016
-3°C | 5°C
torek, 06.12.2016
-3°C | 8°C
sreda, 07.12.2016
-2°C | 6°C
Opozorila
Petek, 2.12.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
5°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Župan prejel priznanje Zbornice komunalnega ......


OBČINSKE

| |
10.06.2014      8:29
A A

Župan prejel priznanje Zbornice komunalnega gospodarstva


Celje, 6. junij - Zbornica komunalnega gospodarstva Slovenije podeljuje vsako leto nagrado in priznanja za podjetniške in osebne dosežke na področju komunalne dejavnosti. Nagrada se podeli, če so ti dosežki vplivali na trajne rezultate poslovanja in splošen ugled gospodarske družbe v širšem družbenem okolju.


Deli:

Nagrado je tokrat prejel tudi župan Stojan Jakin, dolgoletni direktor vrhniške komunale. Kot so zapisali v obrazložitvi, »…je vodil KPV več kot polovico njegovega obstoja in ga spremenil v sodobno, uspešno in prepoznavno družbo, še posebej na področju ravnanja z odpadki, kjer je podjetje tudi danes med vodilnimi v Sloveniji. Še več; z rezultati ločenega zbiranja podjetje sodi v sam evropski vrh.« V času njegovega mandata je bila zgrajena kompostarna z računalniško vodenim vpihovanjem zraka, ki je bila prva te vrste v Sloveniji in tudi prva prebiralnica odpadkov na območju naše države. Zaslužen pa je tudi za ločeno zbiranje odpadkov s katerimi je tedanja vrhniška občina orala ledino v slovenskem prostoru in se bo kot prva občina v Sloveniji jeseni pridružila evropski mreži lokalnih skupnosti na poti do Zero Waste.

 

Gašper Tominc

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 443/2
Izšla: 28.11.2016

Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.