Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 25.05.2017

pretežno jasno
Od severa se bo delno zjasnilo. Dan bo razmeroma sončen z nekaj spremenljive oblačnosti. Popoldne tu in tam ni izključena kakšna kratkotrajna ploha. Ponekod bo pihal severni do severovzhodni veter, na Primorskem dopoldne šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 22, na Primorskem do 24 stopinj.
12°C | 22°C
petek, 26.05.2017
9°C | 26°C
sobota, 27.05.2017
12°C | 26°C
nedelja, 28.05.2017
11°C | 27°C
ponedeljek, 29.05.2017
13°C | 30°C
Opozorila
Četrtek, 25.5.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Slovo ptice s Primorske


OBČINSKE

| |
16.01.2015      11:47
A A

Slovo ptice s Primorske


Vrhnika, 16. januar – V začetku tedna se je za vedno poslovila od tuzemskega življenja Suzana Potočnik, dolgoletna direktorica Cankarjeve knjižnice Vrhnika. Njej v spomin so v knjižnici v Kulturnem centru Vrhnika pripravili žalno sejo, na kateri so se spomnili njene prehojene življenjske poti, dejanj, vizij, njenega srca in svetlobe.


Deli:

Tatjana Oblak Milčinski iz Zavoda Ivana Cankarja Vrhnika, Sonja Žakelj iz Cankarjeve knjižnice, župan Stojan Jakin, podžupan Janko Skodlar, Vid Drašček, predsednica združenja slovenskih splošnih knjižnic Vesna Horžen in Jolanda Železnik, Medobčinska splošna knjižnica Žalec so jo opisali kot svetlo, smejočo, prijazno in zavzeto osebo, ki se je mnogo prezgodaj poslovila od življenja. Pustila je pečat tako na Vrhniki, kot v srcih mnogih, zato bo po mnenju prisotnih, za vedno ostala v kolektivnem spominu. 

Suzana Potočnik se je rodila 1965 v Kopru, živela je v Ljubljani z možem Diegom. Mati dveh sinov je leta 2006 postala direktorica vrhniške knjižnice, hkrati pa je ravno v tem letu izvedela za zahrbtno bolezen. Premagala jo je, zato se je lotila priprav za novo knjižnico, ki je dobila prostor v Kulturnem centru Vrhnika. Njenega odprtja lani septembra se ni mogla udeležiti, kajti bolezen je ponovno izbruhnila. Umrla je 12. januarja.
Suzana Potočnik je med prijatelji veljala za odprto, pozitivno osebo, na Vrhniki pa je pustila pečat pri številnih projektih ki so na tak ali drugačen način zaznamovali vrhniško zgodovino. Pod njenim vodstvom je namreč knjižnica začela postajati konglomerat dejavnosti in s tem širila svoje poslanstvo in strogega »knjižničarstva« na splošno izobraževalno raven. Vrhunec njene kariere je bila gradnja kulturnega centra v katerem je našla svoje mesto knjižnica, ki se je tedaj otepala hude prostorske stiske. Ničkoliko ur je namenila projektu, s katerim se je uresničevala njena dolgoletna želja.  Prenekatera družinska ura ali noč je bila krajša kot bi lahko bila sicer. Rezultat je danes ena najlepših knjižnic v tem delu Slovenije, za katero ima med drugim zasluge ravno Suzana. Večna popotnica, kot ptica razpeta med Primorsko, Ljubljano in Vrhniko, se je 12. januarja vrnila tja, kjer se njena pot začela – k soncu.  

Gašper Tominc
   
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.