Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Danes bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo večinoma oblačno in ponekod megleno, predvsem v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rosilo ali rahlo deževalo. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, v vzhodnih krajih do okoli 22 stopinj C.
13°C | 18°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 17°C
četrtek, 27.10.2016
10°C | 15°C
petek, 28.10.2016
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 15°C
Opozorila
Torek, 25.10.2016 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Sejem dela prvič na Vrhniki


OBČINSKE

| |
12.06.2014      12:47
A A

Sejem dela prvič na Vrhniki


Vrhnika, 12. junija – Kaj vsebuje dober CV, predstavitev dobrih praks socialnega podjetništva, inovativni načini iskanja zaposlitve… to so bile teme prvega sejma dela na Vrhniki, ki ga je v športnem parku organiziral ZIC Vrhnika v okviru festivala Argonavtskih dni.


Deli:

V dopoldnevu se je zvrstilo vrsto svetovalnih predavanj, obenem so se predstavljale zaposlitvene agencije in podjetja, ki iščejo nove kadre. Obiskovalcev se je trlo, kaj so odnesli od dogodka, pa je odvisno od posameznika. Ta je lahko našel tudi zaposlitev, če je seveda ustrezal profilu. Lokalno podjetje Siliko je bilo eno tistih podjetij, ki je sodelovalo na dogodku in imelo odprtih več delovnih mest. Kot so nam pojasnili, stalno iščejo strojne inženirje, velik plus pa ima pri njih tudi aktivno znanje nemščine. A kombinacija teh je, kot pravijo, redka. Mogoče so obiskovalci našli tudi kakšno idejo za samozaposlitev. Komunalno podjetje Vrhnika, ki je letos zaposlilo dober ducat novih delavcev zavoljo izvajanja projekta Čista Ljubljanica, je predstavilo projekt, ki pri njih že poteka, ponovne uporabe zavrženih predmetov. V praksi to pomeni, da odslužene predmete predrugačijo v nekaj drugega – uporabnega. Kot so dejali na njihovi stojnici, je to možnost za nekatere nezaposlene, da mogoče v sebi odkrijejo ustvarjalni talent in na ta način zaslužijo kakšen evro.
Pri iskanju zaposlitve se ponavadi vse začne pri pisanju življenjepisa. Nekaterim to še vedno predstavlja težavo, je ugotavljal Gregor Mesarič iz zaposlitvenega portala mojazaposlitev.si. Po njegovem kandidati velikokrat pišejo podatke, ki za zaposlitev sploh niso pomembni. Včasih tudi beležijo apatijo, da bi se kandidati poslužili svetovnega medmrežja in tam že pripravljenih obrazcev (tudi na njihovi spletni strani) za življenjepis in druge prošnje.
Kdo so bili najbolj iskani poklici v preteklem letu? Zidarji, vozniki in prodajalci ter vzgojitelji predšolskih otrok, doktorji medicine ter medicinsko osebje. V občinah Vrhnika, Borovnica in Log Dragomer je po evidenci iz maja registriranih 1434 brezposelnih, kar je za 4,3% več kot lani. Vendar pa se je po evidenci Zavoda za zaposlovanje Slovenije v prvih petih mesecih zaposlilo oziroma samozaposlilo kar 17,2% več ljudi kot v enakem obdobju lani. Kot je pojasnila Aleksandra Tea Vesnaver iz omenjenega zavoda, je večina brezposelnih tistih, ki imajo osnovno šolo ali manj (30,4%), slabo tretjino je tistih z do četrto stopnjo izobrazbe, 27,2% s peto stopnjo in 13,3% s šesto ali višjo stopnjo.

Gašper Tominc, foto: GT

 

 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
25.10.2016 | Umetnost
Ruben Muha: SEKVENCA B 6
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
PRVINSKA ŽENSKA
31.10.201 | Tečaji in delavnice
JUTRANJE VAJE ZA SAMOZDRAVLJENJE
02.11.2016 Ni kategorije
Kino Vrhnika: NIKA
25.10.2016 | Umetnost
Ruben Muha: SEKVENCA B 6
26.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: USTAVA REPUBLIKE HRVAŠKE
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
PRVINSKA ŽENSKA
28.09.2016 | Šole in vrtci
PLESNA ŠOLA URŠKA VRHNIKA - HIP HOP na OŠ Ivana Cankarja
28.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: PR' HOSTAR

Bodite prvi pri oddaji mnenja.