Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-4°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-8°C | -2°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-8°C | 1°C
ponedeljek, 23.01.2017
-6°C | 4°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 18h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-4°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Sejem dela prvič na Vrhniki


OBČINSKE

| |
12.06.2014      12:47
A A

Sejem dela prvič na Vrhniki


Vrhnika, 12. junija – Kaj vsebuje dober CV, predstavitev dobrih praks socialnega podjetništva, inovativni načini iskanja zaposlitve… to so bile teme prvega sejma dela na Vrhniki, ki ga je v športnem parku organiziral ZIC Vrhnika v okviru festivala Argonavtskih dni.


Deli:

V dopoldnevu se je zvrstilo vrsto svetovalnih predavanj, obenem so se predstavljale zaposlitvene agencije in podjetja, ki iščejo nove kadre. Obiskovalcev se je trlo, kaj so odnesli od dogodka, pa je odvisno od posameznika. Ta je lahko našel tudi zaposlitev, če je seveda ustrezal profilu. Lokalno podjetje Siliko je bilo eno tistih podjetij, ki je sodelovalo na dogodku in imelo odprtih več delovnih mest. Kot so nam pojasnili, stalno iščejo strojne inženirje, velik plus pa ima pri njih tudi aktivno znanje nemščine. A kombinacija teh je, kot pravijo, redka. Mogoče so obiskovalci našli tudi kakšno idejo za samozaposlitev. Komunalno podjetje Vrhnika, ki je letos zaposlilo dober ducat novih delavcev zavoljo izvajanja projekta Čista Ljubljanica, je predstavilo projekt, ki pri njih že poteka, ponovne uporabe zavrženih predmetov. V praksi to pomeni, da odslužene predmete predrugačijo v nekaj drugega – uporabnega. Kot so dejali na njihovi stojnici, je to možnost za nekatere nezaposlene, da mogoče v sebi odkrijejo ustvarjalni talent in na ta način zaslužijo kakšen evro.
Pri iskanju zaposlitve se ponavadi vse začne pri pisanju življenjepisa. Nekaterim to še vedno predstavlja težavo, je ugotavljal Gregor Mesarič iz zaposlitvenega portala mojazaposlitev.si. Po njegovem kandidati velikokrat pišejo podatke, ki za zaposlitev sploh niso pomembni. Včasih tudi beležijo apatijo, da bi se kandidati poslužili svetovnega medmrežja in tam že pripravljenih obrazcev (tudi na njihovi spletni strani) za življenjepis in druge prošnje.
Kdo so bili najbolj iskani poklici v preteklem letu? Zidarji, vozniki in prodajalci ter vzgojitelji predšolskih otrok, doktorji medicine ter medicinsko osebje. V občinah Vrhnika, Borovnica in Log Dragomer je po evidenci iz maja registriranih 1434 brezposelnih, kar je za 4,3% več kot lani. Vendar pa se je po evidenci Zavoda za zaposlovanje Slovenije v prvih petih mesecih zaposlilo oziroma samozaposlilo kar 17,2% več ljudi kot v enakem obdobju lani. Kot je pojasnila Aleksandra Tea Vesnaver iz omenjenega zavoda, je večina brezposelnih tistih, ki imajo osnovno šolo ali manj (30,4%), slabo tretjino je tistih z do četrto stopnjo izobrazbe, 27,2% s peto stopnjo in 13,3% s šesto ali višjo stopnjo.

Gašper Tominc, foto: GT

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: ČREDA
21.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Pošast Moli
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Zapoj 3D
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: KITAJSKI ZID
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Skrita Lepota
27.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Dežela La La

Bodite prvi pri oddaji mnenja.