Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.10.2016

delno oblačno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, drugod bo občasno še zmerno do pretežno oblačno. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 15, na Primorskem okoli 18 stopinj C.
10°C | 14°C
petek, 28.10.2016
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 15°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 14°C
ponedeljek, 31.10.2016
7°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 27.10.2016 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
14°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Proslava ob dnevu samostojnosti in enotnosti


OBČINSKE

| |
28.12.2014      20:10
A A

Proslava ob dnevu samostojnosti in enotnosti


Vrhnika, 26. december - Občinska proslava ob zadnjem prazniku v koledarskem letu je potekala na Sodnijskem trgu, kjer je bil govorec župan Stojan Jakin, ki je spomnil na pomanjkanje enotnosti, čeprav nam je ravno ta odprla vrata do nove države.


Deli:

»Popolnoma jasno je, da se ob razdeljenem ljudstvu, ki si zaradi šibkosti ne more prav pomagati, mnogo lažje sumljivo lastnini, prilašča premoženje in sploh, lahko bi rekli, ribari v kalnem. Odgovor na to so razne na novo nastale stranke, ki pa po zasedbi oblasti pričakovanj množice ne zadovoljijo in zopet se vračamo na začetek. Pri tem je zanimivo tudi dejstvo, da nove stranke že v imenu ne poudarjajo neke usmeritve, pač pa svojega liderja. Kot nas uči zgodovina, takšne rešitve niso trajne, pač pa tovrstnim strankam hitro pade podpora ljudstva in stranka se izgubi v sivini dnevne politike.« Župan je v svojem govoru med drugim še omenil, da je občina samo v letošnjem letu dobila preko 5 milijonov evropskih in državnih

sredstev. »Z mojim predhodnim sloganom smo Vrhniki povrnili ogled, saj je bilo izpeljanih kar nekaj odmevnih projektov.« Omenil je izgradnjo tržnice, novega vrtca, kulturnega centra, energetsko sanacijo glasbene šole, posodobitev zdravstvenega doma in nekaterih cestnih povezav, izgradnjo čistilne naprave, pristop k družini zero waste in obnova Cankarjevega doma. Od začrtanih projektov, ki naj bi ugledali luč v prihodnjih letih, pa so izgradnja doživljajskega središča Ljubljanice, kanalizacije, nadaljevanje posodobitve cestnih povezav in izgradnja pločnikov, začetek del na severni in južni obvoznici, ustanovitev start-up centra, delna sanacija vodovoda... Uresničitev teh projektov je po njegovem odvisna tudi od širše podpore javnosti, nenazadnje pa bo ključno sodelovanje tudi občinskega sveta, »... od katerega ne pričakujem zgolj deklarativne podpore in demagoških prijemov na sejah in v medijih, pač pa tudi konkretne rešitve.«

Dobre pol ure dolg program je tako kot vsako leto počastil zbor praporščakov in uniformiranih predstavnikov, za kulturno plat so poskrbeli Pihalni orkester Vrhnika ter pevka ljudskih pesmi Melani Popit in kitarist Mark Žakelj. Začete proslave se je že 16. sovpadal s prihodom pohodnikov, ki so se zjutraj odpravili na slabih šest ur dolg spominski pohod Cankarjeve matere z Vrzdenca do Vrhnike. Preko 150 pohodnikov je tako na svoj način, s pohodom in povezovanjem dveh občin (Vrhnika, Horjul) obeležilo spomin na rojstni dan Neže pivk (29. december 1843) in na praznik dan samostojnosti in enotnosti. V skladu s tradicijo so po koncu proslave trije pohodniki odnesli ikebano s prizorišča proslave na grob Cankarjeve matere.
Pri izvedbi proslave in pohoda so sodelovali Društvo ljubiteljev narave in običajev Notranjske, občini Horjul in Vrhnika, PD Horjul, Cankarjeva knjižnica Vrhnika, območno veteransko združenje Vrhnika – Borovnica, lokalno policijsko veteransko združenje, krajevni skupnosti Ligojna in Stara Vrhnika, ZIC ter lokalni aktiv kmečkih in podeželskih žena.

 

Gašper Tominc, foto: GT

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
PRVINSKA ŽENSKA
28.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: PR' HOSTAR
31.10.201 | Tečaji in delavnice
JUTRANJE VAJE ZA SAMOZDRAVLJENJE
02.11.2016 Ni kategorije
Kino Vrhnika: NIKA
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
PRVINSKA ŽENSKA
28.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: PR' HOSTAR
29.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: A JE TO: PAT IN MAT
29.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: PR' HOSTAR
30.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: A JE TO: PAT IN MAT

Bodite prvi pri oddaji mnenja.