Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Ponoči bo na vzhodu delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem v severozahodni Sloveniji ter na območju Snežnika in Kočevske bo občasno deževalo. Pihal bo jugozahodnik, ob morju jugo. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 13 stopinj C.
11°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
9°C | 14°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
5°C | 19°C
Opozorila
Torek, 25.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

P+R v Sinji Gorici ter cenejše vozovnice?


OBČINSKE

| |
11.11.2013      7:47
A A

P+R v Sinji Gorici ter cenejše vozovnice?


Iz Tržaške 1 prihaja dobra vest. Občini je namreč pretekli teden (5. 11.) uspelo pridobiti gradbeno dovoljenje za izgradnjo P+R (park &ride – parkiraj in se pelji) parkirišča v Sinji gorici. Vest je še toliko bolj dobra, ker občina s tem pripravlja tudi teren za znižanje cene vozovnice javnega prevoza.


Foto: LPP
Foto: LPP
Deli:

Tisti, ki bodo na P+R parkirišču kupili povratno vozovnico do Ljubljane, bodo zanjo odšteli 2,4 evra manj kot sedaj, obenem pa bodo imeli v prestolnici tudi omejeno pravico brezplačne vožnje z mestnim avtobusom. Kot je pojasnil Janko Skodlar, podžupan, ki na občini vodi omenjeni projekt, načrtujejo 149 parkirnih mest, postavitev urbanomata, kolesarnice, video nadzora … z namenom, da občanom približajo javni prevoz in da v središču Vrhnike sprostijo parkirna mesta, ki jih sedaj zasedajo »vozači«. Če so sprva še načrtovali zgolj makadamsko parkirišče, je projekt sedaj dozorel do te mere, da bo območje asfaltirano ter popolnoma namensko opremljeno. Za realizacijo investicije računajo na evropska sredstva v višini slabega pol milijona, dvesto tisoč pa naj bi primaknila še občina. Toda kot pravi Skodlar, to so prve ocene, konkretnejše številke bodo znane kasneje. Projekt bi moral biti končan do začetka septembra 2015. (gt)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.