Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.01.2017

oblačno
Ponoči in jutri bo pretežno oblačno. V zahodni Sloveniji padavin ne bo, drugod bo občasno snežilo. Več padavin bo v južni Sloveniji. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do -8, ob morju malo nad 0, najvišje dnevne od -4 do -1, na Primorskem do 5 stopinj C.
-4°C | -1°C
sreda, 18.01.2017
-8°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-8°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.1.2017 ob 19h
V torek in sredo bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo v sunkih dosegala hitrost 110 do 140 km/h.
-4°C
-1°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Podpisana še druga pogodba


OBČINSKE

| |
07.01.2014      10:19
A A

Podpisana še druga pogodba


Vrhnika, 6. januar – Župan Stojan Jakin in Tomaž Porenta iz IMP Promont sta podpisala pogodbo o montaži strojnih inštalacij na delu objekta šivalnice IUV. Gre za drugi in s tem tudi zadnji del javnega naročila v okviru celovite energetske sanacije omenjenega objekta.


Podpis druge pogodbe za energetsko sanacijo nekdanje šivalnice: direktor IMP Promonta Tomaž Porenta in župan Stojan Jakin
Podpis druge pogodbe za energetsko sanacijo nekdanje šivalnice: direktor IMP Promonta Tomaž Porenta in župan Stojan Jaki...
Deli:

Naj spomnimo, da je Občini Vrhnika uspela kandidatura na razpisu Ministrstva za infrastrukturo in prostor na razpisana sredstva energetske sanacije namenjene za objekte v lasti lokalnih skupnosti. Uspelo ji je pridobiti kar 864 tisoč evrov, pri čemer od tega predstavljajo 85% sredstva Kohezijskega sklada Evropske unije, 15% pa državna sredstva. Prvo pogodbo za energetsko sanacijo, ki je vključevala sanacijo celotnega ovoja (streho, fasadne stene, tlake, stavbno pohištvo) ter izvedbo dela glavnih elementov inštalacijskih sistemov, predvsem strojne inštalacije, vključno z ureditvijo kurilnice, je bila podpisana v začetku poletja z družbo TIPO investicijske gradnje.

Z omenjeno pogodbo energetska obnova objekta še ni bila v celoti zagotovljena, zato je bilo potrebno še drugo javno naročilo. Kot je pojasnil Janko Skodlar, ki z občinske strani vodi projekt, so 3. decembra zaključili zbiranje ponudb za strojne inštalacije s popisi za šolo, telovadnico in doživljajsko razstavišče Ljubljanice (vse to se bo nahajalo šivalnici oziroma v bodočem Kulturnem centru). »10. decembra je bila izdana odločitev občine o oddaji omenjenega naročila podjetju IMP Promont, in sicer za ponudbeno vrednost del v višini skoraj 222 tisoč evrov,« je pojasnil Skodlar in dodal, da je dosežena vrednost nižja od ocenjene in je v okviru zagotovljenih proračunskih sredstev. Direktor IMP Promonta Tomaž Porenta je ob podpisu dejal, da se bodo potrudili za kvalitetno izvedbo del v dogovorjenem roku. Njihovi delavci morajo delovišče zapustiti 30. aprila.

 

Gašper Tominc, foto: GT

V skladu s podpisano pogodbo bo Projekt "Energetska sanacija objekta IUV Vrhnika" delno fiancirala Evropska unija iz Kohezijskega sklada. Operacija se izvaja v okviru Operativnega programa razvoja okoljske in prometne infrastrukture za obdobje 2007-2013, 6. razvojne prioritete "Trajnostna raba energije", 1. prednostne usmeritve "Energetska sanacija javnih stavb". 0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.01.2017
Danes ni dogodkov.
19.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: ČREDA
21.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Pošast Moli
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Zapoj 3D
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: KITAJSKI ZID
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Skrita Lepota

Bodite prvi pri oddaji mnenja.