Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

pretežno oblačno
Proti večeru se bo dež na zahodu okrepil in ponoči zajel večji del države, vmes lahko tudi zagrmi.
13°C | 17°C
četrtek, 27.10.2016
10°C | 15°C
petek, 28.10.2016
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 15°C
Opozorila
Torek, 25.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Podpisana še druga pogodba


OBČINSKE

| |
07.01.2014      10:19
A A

Podpisana še druga pogodba


Vrhnika, 6. januar – Župan Stojan Jakin in Tomaž Porenta iz IMP Promont sta podpisala pogodbo o montaži strojnih inštalacij na delu objekta šivalnice IUV. Gre za drugi in s tem tudi zadnji del javnega naročila v okviru celovite energetske sanacije omenjenega objekta.


Podpis druge pogodbe za energetsko sanacijo nekdanje šivalnice: direktor IMP Promonta Tomaž Porenta in župan Stojan Jakin
Podpis druge pogodbe za energetsko sanacijo nekdanje šivalnice: direktor IMP Promonta Tomaž Porenta in župan Stojan Jaki...
Deli:

Naj spomnimo, da je Občini Vrhnika uspela kandidatura na razpisu Ministrstva za infrastrukturo in prostor na razpisana sredstva energetske sanacije namenjene za objekte v lasti lokalnih skupnosti. Uspelo ji je pridobiti kar 864 tisoč evrov, pri čemer od tega predstavljajo 85% sredstva Kohezijskega sklada Evropske unije, 15% pa državna sredstva. Prvo pogodbo za energetsko sanacijo, ki je vključevala sanacijo celotnega ovoja (streho, fasadne stene, tlake, stavbno pohištvo) ter izvedbo dela glavnih elementov inštalacijskih sistemov, predvsem strojne inštalacije, vključno z ureditvijo kurilnice, je bila podpisana v začetku poletja z družbo TIPO investicijske gradnje.

Z omenjeno pogodbo energetska obnova objekta še ni bila v celoti zagotovljena, zato je bilo potrebno še drugo javno naročilo. Kot je pojasnil Janko Skodlar, ki z občinske strani vodi projekt, so 3. decembra zaključili zbiranje ponudb za strojne inštalacije s popisi za šolo, telovadnico in doživljajsko razstavišče Ljubljanice (vse to se bo nahajalo šivalnici oziroma v bodočem Kulturnem centru). »10. decembra je bila izdana odločitev občine o oddaji omenjenega naročila podjetju IMP Promont, in sicer za ponudbeno vrednost del v višini skoraj 222 tisoč evrov,« je pojasnil Skodlar in dodal, da je dosežena vrednost nižja od ocenjene in je v okviru zagotovljenih proračunskih sredstev. Direktor IMP Promonta Tomaž Porenta je ob podpisu dejal, da se bodo potrudili za kvalitetno izvedbo del v dogovorjenem roku. Njihovi delavci morajo delovišče zapustiti 30. aprila.

 

Gašper Tominc, foto: GT

V skladu s podpisano pogodbo bo Projekt "Energetska sanacija objekta IUV Vrhnika" delno fiancirala Evropska unija iz Kohezijskega sklada. Operacija se izvaja v okviru Operativnega programa razvoja okoljske in prometne infrastrukture za obdobje 2007-2013, 6. razvojne prioritete "Trajnostna raba energije", 1. prednostne usmeritve "Energetska sanacija javnih stavb". 
Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
25.10.2016 | Umetnost
Ruben Muha: SEKVENCA B 6
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
PRVINSKA ŽENSKA
31.10.201 | Tečaji in delavnice
JUTRANJE VAJE ZA SAMOZDRAVLJENJE
02.11.2016 Ni kategorije
Kino Vrhnika: NIKA
25.10.2016 | Umetnost
Ruben Muha: SEKVENCA B 6
26.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: USTAVA REPUBLIKE HRVAŠKE
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
PRVINSKA ŽENSKA
28.09.2016 | Šole in vrtci
PLESNA ŠOLA URŠKA VRHNIKA - HIP HOP na OŠ Ivana Cankarja
28.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: PR' HOSTAR

Bodite prvi pri oddaji mnenja.