Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 27.03.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja, ponekod drugod pa vzhodnik ali jugovzhodnik. Proti večeru bo veter ponehal. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 16, na Primorskem do 19 stopinj C.
0°C | 15°C
torek, 28.03.2017
1°C | 20°C
sreda, 29.03.2017
3°C | 23°C
četrtek, 30.03.2017
6°C | 22°C
petek, 31.03.2017
6°C | 23°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.3.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
15°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Podpisana še druga pogodba


OBČINSKE

| |
07.01.2014      10:19
A A

Podpisana še druga pogodba


Vrhnika, 6. januar – Župan Stojan Jakin in Tomaž Porenta iz IMP Promont sta podpisala pogodbo o montaži strojnih inštalacij na delu objekta šivalnice IUV. Gre za drugi in s tem tudi zadnji del javnega naročila v okviru celovite energetske sanacije omenjenega objekta.


Podpis druge pogodbe za energetsko sanacijo nekdanje šivalnice: direktor IMP Promonta Tomaž Porenta in župan Stojan Jakin
Podpis druge pogodbe za energetsko sanacijo nekdanje šivalnice: direktor IMP Promonta Tomaž Porenta in župan Stojan Jaki...
Deli:

Naj spomnimo, da je Občini Vrhnika uspela kandidatura na razpisu Ministrstva za infrastrukturo in prostor na razpisana sredstva energetske sanacije namenjene za objekte v lasti lokalnih skupnosti. Uspelo ji je pridobiti kar 864 tisoč evrov, pri čemer od tega predstavljajo 85% sredstva Kohezijskega sklada Evropske unije, 15% pa državna sredstva. Prvo pogodbo za energetsko sanacijo, ki je vključevala sanacijo celotnega ovoja (streho, fasadne stene, tlake, stavbno pohištvo) ter izvedbo dela glavnih elementov inštalacijskih sistemov, predvsem strojne inštalacije, vključno z ureditvijo kurilnice, je bila podpisana v začetku poletja z družbo TIPO investicijske gradnje.

Z omenjeno pogodbo energetska obnova objekta še ni bila v celoti zagotovljena, zato je bilo potrebno še drugo javno naročilo. Kot je pojasnil Janko Skodlar, ki z občinske strani vodi projekt, so 3. decembra zaključili zbiranje ponudb za strojne inštalacije s popisi za šolo, telovadnico in doživljajsko razstavišče Ljubljanice (vse to se bo nahajalo šivalnici oziroma v bodočem Kulturnem centru). »10. decembra je bila izdana odločitev občine o oddaji omenjenega naročila podjetju IMP Promont, in sicer za ponudbeno vrednost del v višini skoraj 222 tisoč evrov,« je pojasnil Skodlar in dodal, da je dosežena vrednost nižja od ocenjene in je v okviru zagotovljenih proračunskih sredstev. Direktor IMP Promonta Tomaž Porenta je ob podpisu dejal, da se bodo potrudili za kvalitetno izvedbo del v dogovorjenem roku. Njihovi delavci morajo delovišče zapustiti 30. aprila.

 

Gašper Tominc, foto: GT

V skladu s podpisano pogodbo bo Projekt "Energetska sanacija objekta IUV Vrhnika" delno fiancirala Evropska unija iz Kohezijskega sklada. Operacija se izvaja v okviru Operativnega programa razvoja okoljske in prometne infrastrukture za obdobje 2007-2013, 6. razvojne prioritete "Trajnostna raba energije", 1. prednostne usmeritve "Energetska sanacija javnih stavb". 0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 447
Izšla: 27.03.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.