Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.03.2017

oblačno
Danes bo večinoma sončno z občasno povečano koprenasto oblačnostjo. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 23 stopinj C.
7°C | 20°C
sobota, 25.03.2017
6°C | 19°C
nedelja, 26.03.2017
4°C | 12°C
ponedeljek, 27.03.2017
1°C | 14°C
torek, 28.03.2017
1°C | 19°C
Opozorila
Petek, 24.3.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
20°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Občina Vrhnika prejela zlati znak združenja ......


OBČINSKE

| |
04.12.2014      8:21
A A

Občina Vrhnika prejela zlati znak združenja Sever


1. decembra 2014 je minilo 25 let od akcije "Sever", s katero so organi za notranje zadeve oziroma takratni miličniki leta 1989 preprečili politično manifestacijo jugoslovanskih centralističnih sil v Ljubljani, znano kot "Miting resnice".


Župan Stojan Jakin in Zdravko Godnjavec
Župan Stojan Jakin in Zdravko Godnjavec
Deli:

S tem so zaščitili demokratične procese in pripomogli pri nastanku samostojne in neodvisne države Slovenije. Po imenu te akcije so policijski veterani tudi prevzeli ime svoje veteranske organizacije, Združenje Sever.Združenje Sever je ob 25. obletnici te akcije organiziralo praznovanje in proslavo, na kateri je bil slavnostni govornik predsednik republike Slovenije Borut Pahor.
Podeljena so bila tudi priznanja. Za pomoč pri delovanju Združenja Sever in odlično sodelovanje je občina Vrhnika prejela visoko priznanje, zlati znak Združenja Sever, ki ga je sprejel župan Stojan Jakin. Za dolgoletno delo v Združenju Sever in vodenje Odbora Sever  Vrhnika-Logatec je zlati znak prejel tudi predsednik Odbora Zdravko Godnjavec.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 446
Izšla: 27.02.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.