Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo oblačno in deževno, vmes lahko tudi zagrmi. Najmanj dežja bo na vzhodu ob meji s Hrvaško, kjer bo začelo močneje deževati šele zvečer ali ponoči. Jugozahodni veter bo nekoliko oslabel. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 17, v jugovzhodnih krajih do 21 stopinj C.
9°C | 18°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
5°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 13h
Do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
9°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

O energetski učinkovitosti z Italijani in ......


OBČINSKE

| |
19.06.2014      19:57
A A

O energetski učinkovitosti z Italijani in Grki


Vrhnika je bila kot primer energetsko učinkovite občine s strani Evropske komisije izbrana za gostitelja dveh dvostranskih mednarodnih srečanj lokalnih skupnosti, ki sta bili organizirani v času 22. Argonavtskih dni.


Deli:

Tako je 11. junija Vrhniko obiskal župan Vidma (Udine) prof. Furio Honsell in se skupaj s sodelavci udeležil enodnevnega srečanja z županom Vrhnike, Stojanom Jakinom. Dan kasneje, 12. junija, pa je potekalo še srečanje Občine Vrhnika s predstavnikoma grške občine Nea Propontida. Udeleženci obeh srečanj so predstavili svoje dosežke in aktualne izzive na področju energetske učinkovitosti lokalnih skupnosti ter nato preko medsebojne izmenjave izkušenj iskali možnosti za prenos predstavljenih dobrih praks.

Predstavniki Vidma in Nee Propontide so se med drugim navdušili nad uspešnim prenosom znanj oziroma energetsko ozaveščenostjo učencev v vrhniških osnovnih šolah in uspešnim ločevanjem odpadkov, predstavniki Vrhnike pa so prisluhnili izkušnjam Vidma na področju trajnostne mobilnosti in regijskega povezovanja občin v Grčiji. Gostje so si v okviru srečanja z zanimanjem ogledali primer obnovljene kulturno zaščitene stavbe vrtca Komarček, ki zaradi varovanja kulturne dediščine velja za še posebej trd oreh pri energetskih obnovah.

Srečanji sta bili del projekta EU z naslovom 'Promoting multi-level governance in support of Europe 2020', ki spodbuja mednarodno izmenjavo izkušenj na področju učinkovitega sodelovanja vseh ravni upravljanja v državi. Za koordinacijo srečanja je skrbel Inštitut za politike prostora iz Ljubljane s pomočjo predstavnika Metrexa, nevladne povezave evropskih urbanih območij. Vse stroške srečanja je financiral Generalni direktorat za regionalno in mestno politiko pri Evropski komisiji. Predstavniki tujih občin so se udeležili tudi dogodkov v okviru Argonavtskih dni in izrazili željo po nadaljnjem sodelovanju.

 

Občinska uprava Občine Vrhnika

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.