Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 28.05.2017

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 12, ob morju okoli 14 stopinj C.
12°C | 27°C
ponedeljek, 29.05.2017
13°C | 29°C
torek, 30.05.2017
14°C | 30°C
sreda, 31.05.2017
15°C | 30°C
četrtek, 01.06.2017
16°C | 28°C
Opozorila
Sobota, 27.5.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
27°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Novi metri asfalta proti Zaplani


OBČINSKE

| |
20.11.2013      15:11
A A

Novi metri asfalta proti Zaplani


Jamnik, 16. november – Letošnje leto so bili novih metrov asfalta deležni krajani Jamnika in Miznega dola. Občina je namreč od avgusta do oktobra vršila obnovo oziroma razširitev ceste od Podčela do Kurna.


Deli:

A to ni bila edini novi meter asfalta. Projekt obnove je potekal že lani, in sicer na odseku od križišča pri stolpu do smučišča Ulovka ter od Kurna do Ulovke. »Vsega skupaj smo asfaltirali 2800 metrov. Veseli me, da investicija ni potekala izključno iz občinskega proračuna, marveč so del primaknili tudi krajani sami, kar po letu 1990 ni več tako samoumevno kot nekoč. Mogoče zbrani znesek res ni bil velik, imel pa je velik simbolni pomen,« je na odprtju ceste na Jamniku povedal vrhniški župan Stojan Jakin, ki je tudi prerezal slavnostni trak. Krajani Jamnika in Miznega dola so s samoprispevkom zbrali 11 400 evrov.

Kot so nam pojasnili na občini, proračun za leto 2014 sicer predvideva nadaljevanje asfaltiranja ceste proti Zaplani, »… vendar je izvedba investicije odvisna od tega, koliko sredstev se bo porabilo na projektu »Čista Ljubljanica«. V primeru, da sredstev ne bo, se bo v letu 2014 pripravil projekt za rekonstrukcijo ostalega dela ceste, ki je tehnično zahtevnejši.«

Po končanem slavnostnem dejanju, to je rezanju traku in blagoslovu nove pridobitve, se je druženje nadaljevalo pod šotorom, kjer je za glasbo skrbela Zaplaninka Alenka Mivšek na harmoniki.

 

Gašper Tominc

 

Zahvala
KS Zaplana in sama Zaplana je z obnovo ceste veliko pridobila. Tako  se vam zahvaljujemo, da ste nam prisluhnili in omogočili denarni prispevek. Vem, da je marsikdo z majhno plačo ali majhno pokojnino težko prispeval, pa kljub temu je. Krajani Miznega dola in Jamnika smo zbrali 11.400 EUR, in sicer donatorji so bili:  Ana Adamič, Tomaž Andreiz, Alenka Antončič, Vladimir Avsec, Ana Babšek, Srdan Bajić, Jože Ban, Iztok Beslič, Klavdija Birsa Marn, Andrej Bleiweis, Rudolf in Barbara Čujič, Lučka Dečman, Vida Dovjak, Nikolaj Gašperšič, Mojca Mivšek Gerbec, Franjo Gibičar, Žiga Gorenc, Marjan Gregorka, Vine Grozdjek, Breda Grubič, Arif Hajdarevič, Barbara Hamer, Hesper gostinstvo, d. o. o., Nada Horvat, Urban Hribar, Robert Istenič, Sara Jagrič Monih, družina Kajzar, Nada Kaster, Tončka Klobučar, Igor Knapič, Jernej Knop, Štefka Kolar, Mirjana Kosmač, Ana Košir, Andrej Košir, Aleš Kranjc in Nataša Gorišek, Jože in Kati Leskovec, Josip Levak, Irena Mal, Marija Malavašič, Zlatko Malavašič, Miro Margon, Mirko Marolt, Zdenka Meglič, Saša Mehak Rojec, Jože Merlak, Milan in Nataša Merlak, Martin Metelko, Ivanka Mivšek, Miha Mivšek, Urša Mivšek, Cveto Mole, Tea in Oton Mordej, Mojmir Mrak, Branko N. Rajkovič, Dejan Nikolič, Ogljarstvo, Peter Brenčič s.p., Staša Omahen, Orel d. o. o., Primož Ozvald, Nada Pance, Vlado Perovič, Sonja Petkovšek, Ljudmila Pintar, Janez Plavec, Mitja Povoden, Predrag Pantelič, Nace Pugelj, Alenka Radkovič, Kiro Rančov, Viktor Razdrh, Andreja Ribič, Viljam Rupnik, Matjaž Samotorčan, Srečo Samotorčan, Emil Semec in Katica Pevec Semec, Štefan in Polona Skledar, Božena Skubic, Jernej Slapernik, Franjo Slaviček, Adela Sotlar, Iztok Stanovnik, Venčeslava Marija Šmajdek, Janez Šurca, Marija in Milan Švagan, Meta in Janko Todori, Tomaž Glažar, Martina Trček, Silvestra Trtnik, Vinko Tufek, Mojca Vatovec, Marjan Zgonc, Zvone Sever. Večji donatorji so bili Avtohiša Seliškar d.o.o., Avto Lev d.o.o., Gambiti d.o.o., Pleškocars d.o.o., Marolt Beton d.o.o. , Pavel inštalacije Pavel Bizjan s.p., Mivšek, Rajko Mivšek s.p., Župnišče Vrhnika in KS Zaplana. Zbiranje denarja je bilo zelo zanimivo, brez žalitev in raznih nepotrebnih izmikanj ter izmišljenih razlogov pa tudi tokrat ni šlo, a kljub temu je bil odziv odličen. Poleg zbranih sredstev krajanov Miznega dola in Jamnika se je v veliki meri odzvala tudi KS Zaplana. S skupkom vseh dogodkov – pobudo za zbiranje denarja, samim zbiranjem ter s prispevkom KS  Zaplane smo na Občini Vrhnika dosegli, da se obnovi tudi odsek razgledni stolp – parkirišče Ulovka. V lanskem letu se je še dodatno obnovila cesta v izmeri cca 1,7 km. Vsem zaposlenim pri Mivšek Rajkotu s.p. in zaposlenim pri Komunalnem podjetju Vrhnika, ki ste s svojim marljivim delom pripomogli k obnovi ceste se lepo zahvaljujemo. Rajko Mivšek se zahvaljuje vsem lastnikom zemljišč iz Stare Vrhnike, saj smo s njihovo pomočjo cesto na Zaplano res lepo uredili. Občini Vrhniki je potrebno dati vso pohvalo, da se je res zavzela in namenila veliko denarja za obnovo ceste čez Kuren.

Klavdija Gorenc, KS Zaplana
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6
29.05.201 | Tečaji in delavnice
VSAKO JUTRO VRELEC MLADOSTI OD JUNIJA ZUNAJ
30.05.2017 | Tečaji in delavnice
GOZDNE URICE ZA MLADE
31.05.2017 | Šole in vrtci
ZAKLJUČNI KONCERT - Glasbena šola Vrhnika
01.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: 100 METROV
02.06.2017 | Kultura
SEDEM ZGODB
03.06. - 04.06.2017 | Družabni dogodki
15. Tek Bevke 2017
03.06. - 04.06.2017 | Šport
VERD EXTREME ENDURO
03.06.2017 | Umetnost
ŽIVLJENJE JE VREDNOTA - Katja Dance Company
04.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MALI ŠEF
04.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MALI ŠEF
28.05.2017 | Kino
Kino Vrhnika: DIP; RAZISKOVALEC GLOBIN
28.05.2017 | Kino
Kino Vrhnika: OSEBNA STILISTKA
28.05.2017 | Kino
Kino Vrhnika: OSMI POTNIK; ZAVEZA
29.05.201 | Tečaji in delavnice
VSAKO JUTRO VRELEC MLADOSTI OD JUNIJA ZUNAJ
30.05.2017 | Tečaji in delavnice
GOZDNE URICE ZA MLADE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.