Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 29.03.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno. Na Primorskem bo čez dan prehodno zapihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
2°C | 23°C
četrtek, 30.03.2017
6°C | 23°C
petek, 31.03.2017
7°C | 21°C
sobota, 01.04.2017
5°C | 22°C
nedelja, 02.04.2017
5°C | 22°C
Opozorila
Sreda, 29.3.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
23°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Miklavžev sejem z rekordnim številom stojnic...


OBČINSKE

| |
05.12.2012      11:28
A A

Miklavžev sejem z rekordnim številom stojnic


Vrhnika, 30. november, 1. december – Na dvodnevnem Miklavževem sejmu, ki ga je na Sodnijskem trgu pripravil Zavod Ivana Cankarja Vrhnika, je sodelovalo rekordno število stojničarjev. Prvi dan so jih našteli dvajset, naslednji dan pa preko trideset.


Deli:

Dogajanje se je začelo v petek z okraševanjem smreke, za katero so izdelali okraske otroci iz OŠ Ivana Cankarja in vrhniškega vrtca, nadaljevalo pa se je z predstavo za otroke in nekoliko kasneje s koncertom skupine Zsa Zsa Bizarre, pri katerem so na svoj račun prišli vsi mladi po srcu. Če so prvi dan bile stojnice samo po obodu Sodnijskega trga, so jih morali v soboto zaradi njihove številčnosti postaviti še v sredino trga. Sobotni sejem so zaznamovale delavnice za otroke, ki so jih pripravili člani Kluba vrhniških študentov (poleg tega so sodelovali tudi pri organizaciji koncerta Zsa Zsa Bizarre) in pa otroški predstavi. Oba dneva je poleg Miklavževega sejma potekal še smučarski »ski sejem«, ki ga že vrsto let pripravlja vrhniško smučarsko društvo. Na komisijski prodaji smučarske opreme je zagotovo vsak, ki je iskal, našel nekaj primernega za svoj okus in žep.

Sicer pa so oba dneva stojničarji večinoma ponujali izdelke domače umetnostne obrti, med katerimi je prednjačil nakit, na voljo pa so bile tudi Miklavževe dobrote. Kot nam je pojasnila Marija Zakrajšek iz Zavoda Ivana Cankarja Vrhnika, so bili z obiskom zadovoljni, nad množičnim odzivom stojničarjev pa prijetno presenečeni. (gt)
5 (1 glas)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 447
Izšla: 27.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7
29.03.2017
Danes ni dogodkov.
30.03.2017 | Kino
Kino Vrhnika: POVEDKA O JEZERU
01.04.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MESEČINA
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.