Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo v zahodnih krajih delno jasno z občasno zmerno oblačnostjo. Drugod bo pretežno oblačno, predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -4 do 2, na Primorskem do 6 stopinj C.
-4°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-7°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-9°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | 1°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 11h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Počasi bo slabela jutri čez dan, a bo do večera na izpostavljenih legah v sunkih še lahko dosegala hitrost okoli 100 km/h.
-4°C
0°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

»Konfekcijo« bodo kupili že letos


OBČINSKI SVET

| |
09.11.2012      7:11
A A

»Konfekcijo« bodo kupili že letos


Vrhnika, 8. November – Občinski svet je na seji obravnaval deset točk dnevnega reda, med drugim tudi že drugi rebalans letošnjega proračuna in osnutek proračuna za prihodnje leto prekvalificiral v predlog.


Občinski svet
Občinski svet
Deli:

Rebalans proračuna je bil potreben, ker občina lahko kandidira na javni razpis za energetsko sanacijo iuvejeve konfekcije le, če ima tudi na lastnem računu denar za njen nakup. Naj spomnimo, da je občina sprva načrtovala nakup konfekcije šele v prihodnjem letu. Poleg konfekcije bo prijavila na razpis tudi energetsko sanacijo glasbene šole. Svetniki so v nadaljevanju sprejeli osnutek proračuna za leto 2013, kjer je bilo veliko debate o športnem parku. Župan je pojasnil, da parka takega, kot je bil pred leti predviden, ne bo, saj ni denarja. Bodo pa spodnji prostori konfekcije namenjeni športnim dejavnostim.

Veliko razprave je bilo tudi okoli osnutka odloka za tržnico, ki je predvidena na Sodnijskem trgu. Na ta način naj bi umaknili stojničarje z ulic in njihovo ponudbo skoncentrirali na enem mestu. Župan Stojan Jakin je dejal, da se zaveda, da tržnica verjetno ne bo zaživela čez noč, toda sčasoma se bodo verjetno vsi privadili na novo lokacijo – tako prodajalci kot kupci.

Občinski svet je sprejel še osnutek odredbe po kateri bo prepovedan promet za tovorna vozila (razen za lokalni promet) med Podčelom, preko Podlipe in Smrečjem. V zadnjih letih se je namreč tovrstni promet zelo povečal, kar je pustilo posledice na cestišču, posledično pa se je zaradi odsotnosti pločnika zmanjšala tudi varnost pešcev. Svetniki so se soglasno opredili tudi do spremembe Sušnikove ceste iz dvosmerne v enosmerno cesto, imenovali Pavla Petra Rožmanca za člana občinske volilne komisije ter Greto Dečman, Alenko Džafić, Richarda Beuermanna ter Andrejo Nikolić v svet Cankarjeve knjižnice Vrhnika.(gt)  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.01.2017
Danes ni dogodkov.
19.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: ČREDA
21.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Pošast Moli
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Zapoj 3D
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: KITAJSKI ZID
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Skrita Lepota
27.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Dežela La La

Bodite prvi pri oddaji mnenja.