Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 29.03.2017

jasno
Ponoči bo večinoma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, ob morju okoli 6 stopinj C.
3°C | 22°C
četrtek, 30.03.2017
6°C | 22°C
petek, 31.03.2017
7°C | 21°C
sobota, 01.04.2017
5°C | 22°C
Opozorila
Torek, 28.3.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Kljub izolaciji se bo iz nje širil dober glas...


OBČINSKE

| |
25.09.2014      6:15
A A

Kljub izolaciji se bo iz nje širil dober glas


Vrhnika, 24. september – Glasbena šola Vrhnika je še ena od javnih stavb v občini Vrhnika, ki je bila energetsko sanirana, občina pa je zanjo večino sredstev prejela s strani Kohezijskega sklada oziroma države. Slavnostni trak prenovljenega objekta sta prerezala župan Stojan Jakin in ravnateljica glasbene šole Dominika Naveršnik.


Rezanje slavnostnega traku
Rezanje slavnostnega traku
Deli:

Župan je izrazil zadovoljstvo, da bodo stroški obratovanja nižji, kar bo imelo vpliv tako na okolje kot na proračun. Izpostavil pa je kvaliteto glasbene vzgoje, za kar so zaslužni tako sedanja ravnateljica kot njeni predhodniki, zato si učitelji in učenci po njegovem zaslužijo udoben, funkcionalen in prijeten objekt. Leta 1976 ustanovljena glasbena šola od leta 1992 domuje v nekdanjem Domu JLA, letošnja dela od aprila do avgusta pa so bila prva večja po njeni vselitvi. Pred tem je bila nastanjena v nekdanjem Rokodelskem domu, še pred tem pa v vrtcu ob Tržaški cesti. Kot je pojasnil podžupan Janko Skodlar, ki je na občinski strani bdel nad izvedbo projekta, bo v skladu s podpisano  pogodbo Projekt »Energetska sanacija glasbene šole Vrhnika« delno financirala Evropska unija iz Kohezijskega sklada. Operacija se izvaja v okviru Operativnega programa razvoja okoljske in prometne infrastrukture za obdobje 2007-2013, 6. razvojne prioritete »Trajnostna raba energije«, 1. prednostne usmeritve »Energetska sanacija javnih stavb«. »Občina Vrhnika je postala upravičena do dobrih 260.000,00 EUR sredstev, pri čemer predstavljajo namenska sredstva Kohezijskega sklada 85% delež, 15% pa zagotavlja Republika Slovenija. Celotni strošek obnove je bil ocenjen na skoraj 400.000 EUR z DDV .« Po zaključenem postopku izbire je bila sredi aprila 2014 podpisana pogodba s podjetjem CE - Invest d.o.o. iz Trebnjega. Pogodba je obsegala dela energetske sanacije celotnega ovoja (streho, fasadne stene, hidro in toplotno izolacijo temeljev, stavbno pohištvo) ter izvedbo kurilnice. »Hkrati smo dodatno zamenjali kritino na strehi in radiatorje z ventili v objektu, sanirali zamakanje pri obeh vhodih in na stiku strehe dvorane in baletne sobe ter uredili novo stopnišče v dvorano ki, če ga dobro pogledate, ima videz klaviature. Vrednost končne situacija znaša slabih 358.000,00 EUR z DDV in je manj od pogodbene vrednosti podpisane z izvajalcem del. Opravičljivih stroškov je za nekaj več kot 208.000,00 EUR. Sofinanciranje investicije iz Kohezijskega sklada tako znaša dobrih 58% stroškov obnove objekta.«

Ravnateljica Glasbene šole Vrhnika Dominika Naveršnik je seveda izrazila zadovoljstvo nad novo pridobitvijo, ki dokazuje, da občina priznava kvalitetno delo šole. »Splačalo se je potrpeti med obnovo, kajti počutje je odlično. Kljub dobri novi izolaciji, se bo iz stavbe širil dober glas o nas.« S prenovo objekta je glasbena šola dobila tudi novo grafično celostno podobo, ki jo je pripravil Bojan Senjur. Šolo po novem »simbolizira« ptica pevka – taščica.
Uro dolg kulturni program, ki ga je sklenil župnik Blaž Gregorc z blagoslovom objekta, so oblikovali sopranistka Tjaša Rus, godalni kvartet in Big Band Glasbene šole Vrhnika. Čisto na koncu pa je sledil še rez slavnostnega traku.

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 447
Izšla: 27.03.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.