Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-8°C | -1°C
sobota, 19.01.2017
-4°C | 1°C
nedelja, 21.01.2017
-9°C | -1°C
ponedeljek, 22.01.2017
-9°C | 0°C
torek, 23.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-8°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Višji komunalni in drugi prispevki bodo ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
04.12.2014      10:23
A A

Višji komunalni in drugi prispevki bodo odgnali potencialne investitorje in stanjšali denarnice občanov


Vrhnika, 2 december 2014 – Občinski svet Občine Vrhnika bo v mesecu decembru obravnaval proračun Občine Vrhnika za leto 2015. Svetniška skupina SMC je pripravljen dokument podrobno proučila in izrazila številne kritike, med katerimi so ključne, da proračun nima razvojnih projektov, kot potrebnih pogojev za boljšo gospodarsko situacijo občine in občanov. Občane in potencialne vlagatelje bi želeli finančno le še bolj obremeniti, kot je primer dviga komunalnega prispevka, nadomestila za uporabo stavbnega zemljišča. Projekti, ki pa so zamišljeni, pa nimajo navedenih ciljev, zakaj so potrebni in kaj želimo z njimi doseči. SMC bo predlagala tudi revizijo projekta obnove vrtca, ki naj bi presegel predvidene stroške za kar 3 krat.


Deli:

Občinski svet Občine Vrhnika bo 4.12 obravnaval proračun Občine Vrhnika za leto 2015. Svetniška skupina SMC je pripravljen dokument podrobno proučila in izrazila številne kritike, med katerimi so ključne, da proračun nima razvojnih projektov, kot potrebnih pogojev za boljšo gospodarsko situacijo občine in občanov.
Predsednik lokalnega odbora SMC mag.Miran Ribič je ob tem povedal: »Zavedamo se, da lahko tudi lokalna skupnost preko nekaterih ukrepov na področju gospodarstva omogoča pogoje za boljši gospodarski razvoj občine, kot npr. finančne spodbude, boljše upravljanje s premoženjem, ustreznejše prostorsko načrtovanje, svetovalna pomoč lokalnim podjetnikom in mladim, ipd. Z omogočanjem teh pogojev se ohranjajo delovna mesta, povečuje se socialna varnost občanov, zvišuje ekonomski standard občine in njenih prebivalcev. Lokalna skupnost lahko z nekaterimi aktivnostmi prispeva tudi k ustvarjanju in povezovanju inovacijskega prostora, razmišljanja in delovanja ter iskanju novih prebojev. Prednosti razvitega in gospodarstvu prijaznega lokalnega okolja so številne: prihod podjetij z visoko dodano vrednostjo in možnostjo zaposlovanja visoko izobraženih kadrov, podjetij z ekološko naravnanostjo in trajnostnim razvojem in prihod podjetij z multiplikativnimi učinki
Namesto teh ukrepov, kjer je predvidenih borih 25.000 € kot spodbujanje razvoja malega gospodarstva, je Občina Vrhnika predvidela višje finančne obremenitve za občane in podjetja s tem, da se za dvakrat (!) poviša nadomestilo za uporabo stavbnega zemljiška za pravne in fizične osebe. Prihodki od komunalnih prispevkov, ki jih plačujejo investitorji (in so že sedaj visoki) pred izdajo gradbenega dovoljenja na območjih, ki so bila komunalno opremljena v preteklih letih se prav tako poviša za dvakrat. Za več kot petkrat pa se poveča postavka »Prispevki in doplačila občanov za izvajanje določenih programov investicijskega značaja«, kar pomeni, da to predstavljajo sredstva občanov za sofinanciranje investicij v javno razsvetljavo in ceste.
Mag. Miran Ribič je bil do teh ukrepov izjemno kritičen in je izjavil, da »je očitno župan ubral formulo drastičnega povišanja višine prispevkov, s tem pa očitno želi odganjati potencialne male in velike investitorje, prav tako pa bodo ti prispevki močno bremenili tudi nekatere občane.« Dejstvo je, da lahko nižji komunalni prispevek spodbuja nove investicije. Pri prostorskem načrtovanju, ki bi moral biti trajnostno naravnan, pa bi morali načrtovati tudi dodatne podjetniške cone.
Na koncu še retorično vprašanje. Je res v javnem interesu, da občina podpre tekmovanje koscev in grabljic in za to v proračunu predvidi 20.000 €, enako kot za osrednji vrhniški dogodek Argonavtski dnevi, ki je vseslovensko prepoznaven in predstavlja dobro promocijo Občine Vrhnika?
Pričakujemo, da takega predloga proračuna tudi ostale svetniške skupine ne bodo podprle, saj bodo sicer nosile pomembno odgovornost prihodnjega razvoja Občine Vrhnika.
OO SMC 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
21.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Pošast Moli
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Zapoj 3D
22.01.2017 | Kino
Pernata banda
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Skrita Lepota
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: KITAJSKI ZID
27.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Dežela La La
29.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Troli
29.01.2017 | Kino
The Beatles: Osem Dni Na Teden
20.01.2017 | Kultura
Gledališki abonma in izven: KJE SEM OSTALA
21.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Pošast Moli
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Zapoj 3D
22.01.2017 | Kino
Pernata banda
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Skrita Lepota

Bodite prvi pri oddaji mnenja.