Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, marsikje po nižinah se bo večji del dopoldneva zadrževala megla. Popoldne bo na severovzhodu pihal južni ali jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 16 stopinj C.
4°C | 11°C
ponedeljek, 24.10.2016
8°C | 17°C
torek, 25.10.2016
14°C | 19°C
sreda, 26.10.2016
14°C | 15°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 12°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
11°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Restavracija Blagajana streže le še huliganom...


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
28.03.2013      18:51
A A

Restavracija Blagajana streže le še huliganom


Vrhnika – Nekoč znana Restavracija Blagajana tik zraven nekdanje iuvejeve šivalnice doživlja klavrn konec. Njen kupec je imel drzne projekte, a so stvari šle svojo pot. Okoličani pravijo, da celo predaleč, kajti objekt si je prisvojila ulica – podobno kot se je zgodilo v sosednji šivalnici.


Deli:
Igor Gornik, lastnik omenjene nepremičnine, nam je dejal, da je načrtoval njeno rušitev in postavitev objekta s trgovino v pritličju, zgoraj pa stanovanja. A kasneje se je izkazalo, da objekt sploh nima dostopa, kar pomeni, da vsaka gradnja odpade. »Poskusili smo pridobiti dovoljenje državne direkcije za ceste, da bi naredili uvoz iz državne ceste, a so nam prošnjo zavrnili,« pravi Gornik, sicer solastnik cerkniškega podjetja tiskanih vezij Elgoline. Obstaja možnost, da bi imeli dostop preko parkirišča šivalnice, a po zadnjih odzivih vrhniške občine, ki je kupila šivalnico, gre sklepati, da ji to ne diši preveč. »Upam, da bomo z občino vendarle našli neko skupno besedo oziroma skupen interes,« upa Gornik, in sicer na način, da bi tako šivalnica kot njegov objekt imela neko obojestransko korist. Kot pravi, so trenutno različne ideje, a še nič otipljivega.
Medtem ko se Gornik ukvarja z reševanjem nastale situacije, pa je objekt že zdavnaj prevzela ulica. Tudi na našem uredništvu so že brneli telefoni zavoljo tega problema, saj so okoličani že večkrat našli injekcije, »različne papirčke« in druge sumljive reči, ki nakazujejo na uživanje drog. Že bežen pogled na objekt pove, da je hiša v razsulu, saj je večina oken razbitih, notranjost pa podobno kot v sosednji šivalnici, izropana. Še huje je to, da so mestoma vidni zažigi papirja ali podobnega materiala, in da se mogoče gre le sreči zahvaliti, da objekt ni že zdavnaj upepeljen. Povprašali smo na občino, mar ne more poskrbeti za zaprtje objekta, a kot so odgovorili, ne smejo, saj gre za zasebno lastnino. Gornik nam je v telefonskem pogovoru zatrdil, da se zaveda slabega stanja objekta, a da so zanj poskrbeli tako, da so na vrata in okna nabili deske. Zakaj so na nekaterih mestih nabite pol metra od tal, verjetno ni znano nikomur, zagotovo pa marsikomu olajšajo vstop v objekt, čeprav bi ga mu pravzaprav morale preprečiti. »Vem, vem, da nekaterim stanje objekta ni všeč,« pravi, a opominja, da ima po drugi strani skupnost tudi nekaj od tega, saj na sosednjem balinišču lahko lokalni balinarji brezplačno balinajo, pa čeprav je to, kot je dejal, njegova zemlja.

Gašper Tominc, foto: GT 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 441
Izšla: 26.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
24.10.201 | Tečaji in delavnice
JUTRANJE VAJE ZA SAMOZDRAVLJENJE
25.10.2016 | Umetnost
Ruben Muha: SEKVENCA B 6
23.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: ŠTORKLJE 3D
23.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: JACK REACHER: NIKOLI SE NE VRNI
24.10.201 | Tečaji in delavnice
JUTRANJE VAJE ZA SAMOZDRAVLJENJE
25.10.2016 | Umetnost
Ruben Muha: SEKVENCA B 6
26.09.2016 | Tečaji in delavnice
Pridi na Začetni tečaj Joge Obraza na Vrhniko

Bodite prvi pri oddaji mnenja.