Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.01.2017

pretežno jasno
Ponoči bo jasno, le v Beli Krajini in ponekod na Kočevskem bo pretežno oblačno. Po nekaterih nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -16 do -7, na Primorskem od -6 do 0 stopinj C.
-8°C | 1°C
torek, 23.01.2017
-8°C | 0°C
sreda, 24.01.2017
-7°C | 0°C
četrtek, 25.01.2017
-7°C | 2°C
Opozorila
Sobota, 21.1.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-8°C
1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Restavracija Blagajana streže le še huliganom...


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
28.03.2013      18:51
A A

Restavracija Blagajana streže le še huliganom


Vrhnika – Nekoč znana Restavracija Blagajana tik zraven nekdanje iuvejeve šivalnice doživlja klavrn konec. Njen kupec je imel drzne projekte, a so stvari šle svojo pot. Okoličani pravijo, da celo predaleč, kajti objekt si je prisvojila ulica – podobno kot se je zgodilo v sosednji šivalnici.


Deli:
Igor Gornik, lastnik omenjene nepremičnine, nam je dejal, da je načrtoval njeno rušitev in postavitev objekta s trgovino v pritličju, zgoraj pa stanovanja. A kasneje se je izkazalo, da objekt sploh nima dostopa, kar pomeni, da vsaka gradnja odpade. »Poskusili smo pridobiti dovoljenje državne direkcije za ceste, da bi naredili uvoz iz državne ceste, a so nam prošnjo zavrnili,« pravi Gornik, sicer solastnik cerkniškega podjetja tiskanih vezij Elgoline. Obstaja možnost, da bi imeli dostop preko parkirišča šivalnice, a po zadnjih odzivih vrhniške občine, ki je kupila šivalnico, gre sklepati, da ji to ne diši preveč. »Upam, da bomo z občino vendarle našli neko skupno besedo oziroma skupen interes,« upa Gornik, in sicer na način, da bi tako šivalnica kot njegov objekt imela neko obojestransko korist. Kot pravi, so trenutno različne ideje, a še nič otipljivega.
Medtem ko se Gornik ukvarja z reševanjem nastale situacije, pa je objekt že zdavnaj prevzela ulica. Tudi na našem uredništvu so že brneli telefoni zavoljo tega problema, saj so okoličani že večkrat našli injekcije, »različne papirčke« in druge sumljive reči, ki nakazujejo na uživanje drog. Že bežen pogled na objekt pove, da je hiša v razsulu, saj je večina oken razbitih, notranjost pa podobno kot v sosednji šivalnici, izropana. Še huje je to, da so mestoma vidni zažigi papirja ali podobnega materiala, in da se mogoče gre le sreči zahvaliti, da objekt ni že zdavnaj upepeljen. Povprašali smo na občino, mar ne more poskrbeti za zaprtje objekta, a kot so odgovorili, ne smejo, saj gre za zasebno lastnino. Gornik nam je v telefonskem pogovoru zatrdil, da se zaveda slabega stanja objekta, a da so zanj poskrbeli tako, da so na vrata in okna nabili deske. Zakaj so na nekaterih mestih nabite pol metra od tal, verjetno ni znano nikomur, zagotovo pa marsikomu olajšajo vstop v objekt, čeprav bi ga mu pravzaprav morale preprečiti. »Vem, vem, da nekaterim stanje objekta ni všeč,« pravi, a opominja, da ima po drugi strani skupnost tudi nekaj od tega, saj na sosednjem balinišču lahko lokalni balinarji brezplačno balinajo, pa čeprav je to, kot je dejal, njegova zemlja.

Gašper Tominc, foto: GT 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Pošast Moli
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Zapoj 3D
22.01.2017 | Kino
Pernata banda
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Skrita Lepota
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: KITAJSKI ZID
27.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Dežela La La
29.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Troli
29.01.2017 | Kino
The Beatles: Osem Dni Na Teden
21.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Pošast Moli
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Zapoj 3D
22.01.2017 | Kino
Pernata banda
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Skrita Lepota
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: KITAJSKI ZID

Bodite prvi pri oddaji mnenja.