Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, po nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Proti jutru se bo na Primorskem začela nabirati oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 4, ob morju okoli 9 stopinj C.
5°C | 14°C
torek, 24.10.2016
10°C | 17°C
sreda, 25.10.2016
13°C | 21°C
četrtek, 26.10.2016
13°C | 15°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Vrhniški zbor prejel povabilo Državnega zbora ......


KULTURA

| |
18.06.2015      8:27
A A

Vrhniški zbor prejel povabilo Državnega zbora da počasti dan državnosti


Mladinski mešani pevski zbor Nauportus musica je bil ustanovljen novembra 2014 pod vodstvom zborovodje Jake Jerine. Zbor, ki deluje v okviru Društva za kulturo in kvaliteto življenja Nauportus viva, je v manj kot letu dni delovanja že dosegel uspehe, na katere so upravičeno ponosni pevke in pevci, članice in člani društva ter ostala javnost.


Zbor Nauportus
Zbor Nauportus
Deli:
S svojimi glasovi pevke in pevci namreč širijo glas o Vrhniki tudi v druge kraje pa tudi izven meja naše domovine. Pevci so nastopali že na več koncertih. Prvi javni nastop je bil pred domačim občinstvom na povabilo Mešanega pevskega zbora Društva upokojencev Vrhnika decembra lani. V sledečem letu so pevci nastopali še na več samostojnih koncertih (ob slovenskem kulturnem prazniku, v okviru Cankarjevih dni, v sodelovanju z Glasbeno šolo Vrhnika). Nastopali so pa tudi že v tujini, in sicer v Italiji v občini Gonars, ki je pobratena občina vrhniške občine. Zbor je vesel pozitivnih odzivov in podpore s strani poslušalcev, pa tudi podpore župana občine Vrhnika, na čigar povabilo se je zbor udeležil dogodka v Italiji.
V zboru so veseli, da se trud in dobra volja obrestujeta. Eden od dokazov, da se je vredno truditi, je tudi povabilo Državnega zbora Republike Slovenije, da Nauportus musica s svojim kakovostnim petjem počasti dan državnosti na predvečer slovenskega državnega praznika. Pevkam in pevcem bo v veselje in ponos peti na predvečer tako pomembnega praznika, ko obeležujemo obletnico razglasitve neodvisnosti Slovenije.
Obenem sporočamo, da bo v soboto, 20. junija 2015, ob 20. uri v dvorani Glasbene šole Vrhnika letni koncert zbora, na katerega ste vsi prav vljudno vabljeni. Zbor bo tako uradno proslavil prvo leto delovanja in si voščil še na mnoga leta.

Polona Kovačič, predsednica Društva za kulturo in kvaliteto življenja Nauportus vivaPovezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 441
Izšla: 26.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
24.10.201 | Tečaji in delavnice
JUTRANJE VAJE ZA SAMOZDRAVLJENJE
25.10.2016 | Umetnost
Ruben Muha: SEKVENCA B 6

Bodite prvi pri oddaji mnenja.