Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 27.03.2017

jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Burja na Primorskem bo oslabela. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do 0, na Primorskem od -1 do 6 stopinj C.
0°C | 15°C
torek, 28.03.2017
0°C | 21°C
sreda, 29.03.2017
2°C | 23°C
četrtek, 30.03.2017
5°C | 20°C
petek, 31.03.2017
6°C | 23°C
Opozorila
Nedelja, 26.3.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
15°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Večer zbrovskega petja


KULTURA

| |
16.03.2013      7:33
A A

Večer zbrovskega petja


Vrhnika, 15. marec – Na odru osrednjega kulturnega hrama v Cankarjevem mestu se je v okviru 46. Območne revije odraslih pevskih zborov zvrstilo kar 12 zborov in vokalnih skupin, trije prijavljeni zbori pa se bodo predstavili še na območni reviji v Logatcu konec maja. Tako množična udeležba opozarja na dobro razvito pevsko dejavnost v občinah Vrhnika, Borovnica in Log-Dragomer, poleg tega pa je mogoče opaziti tudi porast vokalnih skupin.


Vokalna skupina Diversa
Vokalna skupina Diversa
Deli:

Na 46. reviji so nastopili: Ženski pevski zbor Barjanke iz Borovnice, Mešani pevski zbor Društva invalidov Vrhnika, Ženski pevski zbor Župnijskega vrtca Vrhnika, Mešani cerkveni pevski zbor Bevke, Ženski pevski zbor Tonja iz Borovnice, Mešani pevski zbor KUD Drenov Grič – Lesno brdo, Sekstet Odoica, Mešani pevski zbor KUD Podlipa – Smrečje, Oktet Raskovec, Mešani cerkveni pevski zbor sv. Pavla Vrhnika, vokalna skupina Diversa, Mešani pevski zbor Mavrica Vrhnika. Konec maja bodo v Logatcu nastopili še: Moški pevski zbor Štinglc iz Borovnice, Mešani pevski zbor Ivana Cankarja z Vrhnike in Kvartet Škrip iz Borovnice.
Organizator 46. Območne revije je bila vrhniška izpostava Javnega sklada za kulturne dejavnosti RS, katere vodja Nataša Bregant Možina je po koncu prireditve vsem sodelujočim čestitala in se jim zahvalila. Nastope zborov in vokalnih skupin je strokovno »ocenjeval« Tomaž Pirnat.

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 447
Izšla: 27.03.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.