Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, le na vzhodu bo še nekaj sonca. Na zahodu bo občasno rahlo deževalo, nad okoli 1500 metri pa snežilo. Pihal bo zmeren do močan jugozahodni veter, ob morju jugo. Zvečer se bodo padavine krepile in širile proti vzhodu. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 15, na območju Julijskih Alp okoli 7 stopinj C.
4°C | 14°C
sreda, 01.03.2017
3°C | 14°C
četrtek, 02.03.2017
-1°C | 15°C
petek, 03.03.2017
2°C | 10°C
sobota, 04.03.2017
3°C | 16°C
Opozorila
Torek, 28.2.2017 ob 6h
Danes bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod še presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
4°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Večer z Dušico Kunaver


KULTURA

| |
03.04.2013      8:43
A A

Večer z Dušico Kunaver


Vrhnika, 2. april – Komisija za kulturne prireditve znotraj vrhniškega upokojenskega društva je pripravila še en kulturni večer, a tokrat ne v svojih prostorih, pač pa zaradi zanimanja kar v Cankarjevem domu. V goste je povabila Dušico Kunaver, znano zbirateljico ljudskega izročila.


Dušica Kunaver
Dušica Kunaver
Deli:

Večer je bil pravzaprav nekakšna kombinacija petja in predavanja. Kunaverjeva je skupaj z občinstvom prepevala ljudske pesmi, obenem pa je za skoraj vsako pripravila tudi uvod – zavit v ljudsko zgodbico. Kot je dejala, ni ljudske pesmi ali pripovedke, ki v sebi ne bi skrivala vsaj del resnice, mogoče celo nauka.
Slovenija je po njenem mnenju izredno bogata z ljudskim izročilom, a nanj vse prevečkrat pozabimo. »Z velikimi tujci se ne moremo kosati z gospodarstvom, industrijo in podobnimi stvarmi, lahko pa se z narodnim izročilom. Tega imamo na pretek.« Po njenem bi ga bilo potrebno zaviti v turistični celofan in tržiti, posledično pa bi se dvignila tudi samozavest naroda.
Številne ljudske pesmi in zgodbe so zapisane, nekatere so že pozabljene, nekatere pa še čakajo na entuzijaste, da jih prenesejo na papir. Zato je apelirala na zbrane, naj tudi sami poskušajo zapisati kakšno izročilo, kajti po njenem mnenju, lovimo zadnji vlak, saj starejših ljudi, ki izročila še poznajo, počasi ne bo več.

 

Gašper Tominc, foto: GT  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 446
Izšla: 27.02.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.