Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 03.12.2016

delno oblačno
Ponoči se bo postopno pooblačilo. Zjutraj bo marsikje megla ali nizka oblačnost. Jutranje temperature bodo od -5 do -2, na Primorskem okoli 5 stopinj C.
-2°C | 5°C
nedelja, 04.12.2016
-5°C | 3°C
ponedeljek, 05.12.2016
-3°C | 5°C
torek, 06.12.2016
-3°C | 8°C
sreda, 07.12.2016
-2°C | 6°C
Opozorila
Petek, 2.12.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
5°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Svojeglavček osvaja srca publike


KULTURA

| |
18.01.2013      9:36
A A

Svojeglavček osvaja srca publike


Ligojna, 12. januar – Dramska sekcija Sadika ligojnskega kulturnega društva je v peti sezoni premierno postavila na oder komedijo Svojeglavček, v kateri nastopa večina igralskega ansambla iz igre pretekle sezone. Prav tako je tudi tokrat za režisersko taktirko prijel Peter Militarev.


Deli:

Dobra izkušnja iz preteklega leta je botrovala, da so fantje in dekleta iz Sadike tudi letos za silvestrovo uprizorili igro, tokrat za nameček kot predpremiero. Na ta način so poskrbeli za humoren uvod v silvestrsko druženje na vasi, ki je sledilo po igri. Kot je dejala Marija Kupec iz društva, je bilo zanimanje za silvestrsko predstavo izjemno, pa tudi v kasnejših dveh ponovitvah (5. in12. januar) so napolnili domačo dvorano gasilskega doma.

Svojeglavček je komedija, avtorja Karla Sieberja, ki jo je režiser Militarev postavil na oder že pred tremi leti v Pirničarh. Govori o dogajanju v planinski turistični kmetiji, kjer se spleta zgodba med dekletom Polonco (Olga Frank), ki ima zaradi svojeglavosti vzdevek »Svojeglavček« in gorskim vodnikom Tonetom (Andrej Krašna), vzporedno pa teče še zgodba o Izaku Kohnu (Jože Čamernik), zagrebškem petičnem turistu, ki si ga domačini dobro privoščijo. Slabo poldrugo uro dolgo komedijo so se začeli učiti jeseni, zadnje tri tedne pred iztekom leta pa so imeli vaje skoraj vsak dan. »Samo za božič smo imeli prosto,« pojasnjuje Kupčeva, ki v komediji nastopa kot posestnica Potokarca. Sedaj so na vrsti gostovanja v okoliških krajih, pot pa jih bo zanesla tudi na Primorsko in Štajersko. Če bodo tako pridni kot v lanski sezoni, potem bodo večino vikendov tja do pomladi žrtvovali za nastope na odrskih deskah in ni vrag, da nekoč ne pridejo tudi v vaš kraj. Doživeli boste poldrugo uro smeha z verjetno še nikoli doživetim tako pogostim močenjem igralcev. (gt)Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 443/2
Izšla: 28.11.2016

Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.