Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

delno oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in vetrovno. Predvsem v južnih krajih bo rahlo snežilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -2, v zatišnih legah severne Slovenije do -10, ob morju okoli 0 stopinj C.
-6°C | -1°C
četrtek, 19.01.2017
-5°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-6°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-7°C | 0°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 18h
Danes ponoči in jutri bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Postopno bo slabela v četrtek.
-6°C
-1°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Štiri desetletja fotolova


KULTURA

| |
15.12.2012      7:31
A A

Štiri desetletja fotolova


Vrhnika, 11. december – Toliko fotografov, kot se jih je tokrat zbralo na prizorišču, se jih verjetno le malokdaj. Razlog je bil visok jubilej Foto kluba Diana, ki se ukvarja z naravoslovno fotografijo. V galerijah Cankarjevega doma so pripravili razstavo fotografskih del, osrednja prireditev v čast jubileju pa je potekala v veliki dvorani.


Avtorja fotografij: Iko Krašovec in Elo Mihevc
Avtorja fotografij: Iko Krašovec in Elo Mihevc
Deli:

Med lovci in ljubitelji narave se je že pred desetletji porodila ideja, da bi namesto puške uporabljali kar fotoaparat. Padla je na plodna tla in v okviru Lovske zveze Slovenije se je 9. februarja 1973 »rodil« Foto klub Diana, ki združuje naravoslovne fotografe Slovenije. Dejavnost kluba je sčasoma prerasla svoj začetni namen, kajti nekateri so se začeli ukvarjati še s slikarstvom, kiparstvom in literaturo. Klubu se je pridružilo tudi več naravoslovnih fotografov, katerih motivi niso bili samo divjad, ampak drugi motivi žive in nežive narave. Tako so se sčasoma v društvu ustalila štiri področja dejavnosti: založniška, izobraževalna, razstave in umetnost.

Ob tokratnem jubileju so dali prednost dvema področjema: fotografiji in umetnosti. V galeriji so si tako lahko obiskovalci ogledali razstavo najboljših fotografskih del, ki verjetno ne bodo pustile nikogar ravnodušnega. Kot je dejal predsednik kluba Iko Krašovec, posnetki ne nastanejo sami od sebe. Poleg dobre opreme je potrebno imeti zvrhano mero vztrajnosti, organiziranosti, pa tudi kanček sreče. »Dober posnetek lahko traja tudi mesecev.« V predverju velike dvorane pa so bile razstavljene »najstarejše« fotografije oziroma tiste še iz časa fotografskih filmov.


Drugo področje, ki so se mu ta večer posvetili, je bila umetnost. Izvajalci so bili Pevski zbor staršev in učiteljev Waldorfske šole Ljubljana, Glasbena šola Vrhnika ter solisti Martina Robinšak, Mark, Luka in Damjan Brajnik.

 

Gašper Tominc 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.01.2017
Danes ni dogodkov.
19.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: ČREDA
21.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Pošast Moli
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Zapoj 3D
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: KITAJSKI ZID
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Skrita Lepota

Bodite prvi pri oddaji mnenja.