Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo oblačno in deževno, vmes lahko tudi zagrmi.
10°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 17°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 19°C
ponedeljek, 01.05.2017
5°C | 20°C
torek, 02.05.2017
8°C | 20°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 18h
Do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Ponoči in jutri bodo predvidoma močneje narasle reke v Posočju, v porečjih Vipave, Savinje in Dravinje ter Sava v srednjem toku. Jutri bo močneje narasla Sava v spodnjem toku. Danes zvečer bo povišano plimovanje morja.
10°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Srečanje folklornih skupin


KULTURA

| |
03.03.2016      9:00
A A

Srečanje folklornih skupin


Vrhnika, 27. februar – V osrednjem kulturnem hramu Cankarjevega mesta je potekalo srečanje folklornih skupin območnih izpostav Javnega sklada Republike Slovenije za kulturne dejavnosti Vrhnika, Cerknica, Ivančna Gorica in Ribnica.


Deli:

V poldrugi uri se je na odru zvrstilo sedem skupin, katerih nastope je strokovno »ocenjeval« Mirko Ramovš, eden najbolj znanih slovenskih poklicnih raziskovalcev ljudskega plesa. Iz območne izpostave Vrhnika sta se revije udeležili folklorni skupini Cepci iz Ligojne (skupino vodi Martin Novak) in Šumnik iz Borovnice (skupino vodi Jerneja Grdadolnik). Vsem nastopajočim je čestitala tudi Nataša Bregant Možina, vodja vrhniške območne izpostave JSKD, ki je bila hkrati tudi gostiteljica in organizatorka srečanja.

 

Gašper Tominc, foto: GT

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.