Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.01.2017

oblačno
Ponoči in jutri bo pretežno oblačno. V zahodni Sloveniji padavin ne bo, drugod bo občasno snežilo. Več padavin bo v južni Sloveniji. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do -8, ob morju malo nad 0, najvišje dnevne od -4 do -1, na Primorskem do 5 stopinj C.
-4°C | -1°C
sreda, 18.01.2017
-8°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-8°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.1.2017 ob 19h
V torek in sredo bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo v sunkih dosegala hitrost 110 do 140 km/h.
-4°C
-1°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Sodelovalo 53 slovenskih šol


KULTURA

| |
15.05.2015      9:52
A A

Sodelovalo 53 slovenskih šol


Vrhnika, 14. maj – V Cankarjevi knjižnici je potekal zaključek Festivala otroške poezije Rimaraja, na katerem so najboljšim poetom podelili priznanja in nagrade. Tokrat je na festivalu sodelovalo kar 53 slovenskih šol in preko 300 otrok.


Deli:

»Vesel sem, da se nekateri obrazi vračajo,« je zbrane nagovoril idejni oče Rima raje Uroš Vošnjak, mladinski pesnik in pisatelj, humorist in satirik. Skozi njegove roke je romalo preko 380 pesmi, ki so jih pripravili učenci iz tako rekoč celotne Slovenije, kar nakazuje, da se je festival v slovenskem prostoru prijel. Kot je dejal Vošnjak, Rima raja ni tekmovanje, ampak nekakšna vzpodbuda otrokom, da so iskreni in to čistost prelijejo v obliki rimanih besed na list papirja. »Zame je vsak, ki je napisal pesem zmagovalec, pa vendar je potrebno razglasiti najboljše od najboljših,« je nadaljeval Vošnjak. V dveh starostnih kategorijah so na »oder« poklicali finaliste, ki so predstavili svoja dela, izmed njih pa so razglasili po tri najboljše v kategoriji. Med najstarejšimi je slavila Neža Kastelic, 9. a, OŠ Toneta Pavčka, sledili sta ji Leila Grbović, 8. b, OŠ Ivana Cankarja Vrhnika in Karolina Marc, 8. b, OŠ  Pivka. Med mlajšimi pa je bila najboljša Gaja Lazar, 5. a, OŠ Solkan, druga je bila Zala Casar, 4. razred, OŠ Angela Besednjaka Maribor tretja pa Meta Marinko, 4. d, OŠ Brezovica pri Ljubljani. Vse pesmi, ki so prispele na natečaj, so zbrane v posebenem zborniku, dobite pa ga lahko v Cankarjevi knjižnici. 

Kulturni program uro trajajoče prireditve je obogatil otroški pevski zbor Glasbene šole Vrhnika, program pa je povezovala Ana Frank Bogataj. Organizacijsko so pri festivalu poleg Vošnjaka in glasbene šole sodelovali še Zavod Ivana Cankarja Vrhnika, Cankarjeva knjižnica Vrhnika in Osnovna šola Ivana Cankarja, med prijatelje festivala pa se uvrščajo: Občina Vrhnika, Občina Log – Dragomer ter oblikovalec Anže Škerjanec.


Gašper Tominc, foto: GT0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.01.2017
Danes ni dogodkov.
19.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: ČREDA
21.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Pošast Moli
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Zapoj 3D
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: KITAJSKI ZID
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Skrita Lepota

Bodite prvi pri oddaji mnenja.