Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, po nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Proti jutru se bo na Primorskem začela nabirati oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 4, ob morju okoli 9 stopinj C.
4°C | 11°C
torek, 24.10.2016
8°C | 17°C
sreda, 25.10.2016
14°C | 19°C
četrtek, 26.10.2016
14°C | 15°C
petek, 27.10.2016
6°C | 12°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
11°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Pust da se zaljubiš


KULTURA

| |
16.02.2015      9:37
A A

Pust da se zaljubiš


Biti maškara na Valentinovo zna biti zelo zanimivo. Lahko si član ekipe Pekarna maš miš, kot so bile odrasle bevške maškare ali pa si rajska ptica oziroma Amorček, kot so bili animatorji otroške maškarade.


baloni na padalu
baloni na padalu
Deli:

 

 

 

Na pustno soboto so se Bevke spremenile v vas maškar. Preko dne so po vasi hodile čarovnice, ninje, gospodične, baletke, gusarji, celo gozdarji so ves dan vlekli svoj voz z drvmi in jih ponujali od hiše do hiše. Peki, miši, dva policaja in inšpektor iz Pekarne maš miš, so s svojo pečjo za peko vseh vrst kruha obiskali pustno povorko na Igu in se šele pozno ponoči vrnili v rodno vas.

Višek dneva pa je bilo rajanje za otroke, v rajsko okrašeni dvorani z rožicami, metuljčki, čebelicami, srčki,...Animatorke so bile letos kar skupina mamic, ki so se zbrale skupaj z namenom, da otrokom polepšajo njihov praznik. Kar nekaj večerov je bilo potrebnih za priprave oblačil, okrasitve in iger, vendar se je obrestovalo. Bilo je polno plesa, raznih ptičjih iger, hranjenja s črvi, nošenja črvov v gnezdo in iz njega, predvsem pa gibanja. Amorček je z metanjem svojih puščic maškare pripravil do tega, da so se zaljubile. Vrhunec iger pa je bil sprevod vseh mask skozi špalir in obvezen krof za zaključek uradnega dela.

Do zgodnjih jutranjih ur je obiskovalce zabaval ansambel Jurčki, peki za šankom pa so poskrbeli, da nihče ni bil ne lačen, ne žejen.

Pustna sekcija Bevke je ob zaključku dne sklenila, da se naslednje leto gotovo spet sestavi in pripravi mega zabavo za mlado in staro.

 

Andreja Lenarčič

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 441
Izšla: 26.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
24.10.201 | Tečaji in delavnice
JUTRANJE VAJE ZA SAMOZDRAVLJENJE
25.10.2016 | Umetnost
Ruben Muha: SEKVENCA B 6

Bodite prvi pri oddaji mnenja.