Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo sprva oblačno. Padavine bodo od zahoda slabele in do zgodnjega popoldneva ponehale tudi v vzhodnih krajih. Delno se bo zjasnilo, na severozahodu pa bo ostalo bolj oblačno in predvsem na zahodu se bodo občasno še pojavljale krajevne padavine, deloma plohe. Čez dan bo spet zapihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 10, drugod od 12 do 18 stopinj C.
10°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 17°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
5°C | 20°C
torek, 02.05.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Premiera nove igre Dohodnina


KULTURA

| |
09.01.2017      10:02
A A

Premiera nove igre Dohodnina


Ligojna, 7. januar – Na odru gasilskega doma je dramska skupina Sadika premierno predstavila novo igro Dohodnina, tudi tokrat po režisersko taktirko Janeza Cankarja.


Deli:

Igro, ki je nastala po delu Jeana Jaquesa Bricaireja, so sicer javnosti prvič predstavili na silvestrski večer, a tedaj so gledalci morali plačati še za silvestrsko večerjo, ki je sledila igri. Zato si je glavnina obiskovalcev igro ogledala na prvi premieri, ki ni razočarala. Ura in tričetrt dolga komedija je polna komičnih vložkov, ki iz dvorane spravljajo salve smeha. Zgodba je po malem tipična za vsakogar od nas: kako se lahko »nedolžno« goljufanje pri dohodnini lahko zalomi in kako so dacarji večni zmagovalci.

Režisersko taktirko je tudi letos držal v rokah Janez Cankar, igralski ansambel pa je v primerjavi z lansko sezono ostal tako rekoč nespremenjen: Jože Čamernik, Darinka Svete, Franc Podlipec st., Marinka Kupec, Jelka Mele, Olga Frank, Andreja Svete.

Če vas zamika ogled predstave, bodo imeli v Ligojni še dve ponovitvi: 14. in 21. januarja, obakrat ob 19. uri.

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.