Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.10.2016

delno oblačno
Ponoči in zjutraj bo precej jasno, nekaj več oblačnosti bo predvsem v severovzhodnih krajih. Po nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 5, ob morju okoli 8 stopinj.
7°C | 12°C
torek, 31.10.2016
6°C | 12°C
sreda, 01.11.2016
6°C | 9°C
četrtek, 02.11.2016
9°C | 14°C
Opozorila
Petek, 28.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
12°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Na festivalu otroške poezije čez 500 pesmi


KULTURA

| |
19.05.2014      12:09
A A

Na festivalu otroške poezije čez 500 pesmi


Vrhnika, 15. maj – Malo je vrhniških prireditev, ki bi imele tako širok odmev v slovenskem prostoru, kot je festival Rimaraja, na katerem je sodelovalo 49 slovenskih osnovnih šol. A če je bilo mogoče na odru Cankarjevega doma slišati takorekoč vsa slovenska narečja, to še nikakor ne pomeni, da se projekt lahko pohvali s finančno podporo lokalne skupnosti.


Deli:

Zaključna prireditev je potekala v Cankarjevem domu, kjer so na oder povabili trideset finalistov, izmed njih pa so izbrali dvakrat po tri (mlajši in starejši) zmagovalce. Sodeč po besedah Uroša Vošnjaka, idejnega vodje festivala, komaj lovijo korak s prijavami, kajti letos so zabeležili približno 60% rast: prejeli so več kot pesto pesmi 3353 otrok iz 49 (lani 20) slovenskih osnovnih šol. Festival si torej utira pot v prepoznavnost, kar pa ni mogoče reči za lokalno okolje. Vošnjak je namreč zelo kritičen do tega, da je festival ostal tako rekoč brez sredstev, po svojih močeh so pomagale OŠ Ivana Cankarja, ZIC Vrhnika, Cankarjeva knjižnica Vrhnika in Glasbena šola Vrhnika. »Če ne bi bilo slednjih, potem tudi Rimaraje ne bi bilo.«
Na odru je svoje iskrive, hudomušne, humorne, včasih pa tudi zelo zrele pesniške stvaritve predstavilo trideset finalistov, od katerih je tričlanska komisija v sestavi Uroš Vošnjak, Tatjana Oblak Milčinski (Cankarjev dom) in Sonja Žakelj (knjižnica) izbrala šest najboljših. V mlajši skupini, od 1. do 5. razreda, je prvo mesto zasedla Anastazija Suša iz 4. b razreda OŠ Ivana Cankarja Vrhnika s pesmijo Samoglasniki. Sledila sta jih Nika Kadunc iz OŠ Mirna s pesmijo »Šola iz čokolade« in Teja Tegeltija iz 1. b razreda OŠ Danile Kumar Ljubljana s pesmijo »Pošast«. V starejši skupini je komisijo najbolj prepričala »Baladna« izpod rok devetošolke Sarah Marn Ženko iz OŠ Bojana Ilicha Maribor, drugo mesto je pripadalo sedmošolki Nini Otrin iz OŠ Ivana Cankarja z Vrhnike s pesmijo »Sreča«, tretje pa osmošolki Tjaši Hameršak iz OŠ Rače, ki je napisala pesem »Moja družina«. Kot je dejal Vošnjak, so bile vse pesmi dobre, nekatere celo tako zelo, da so odigrale glavno vlogo nianse.
Za kulturni program prireditve sta poskrbela pevski zbor vrhniške glasbene šole in njen orkester, prireditev pa je povezovala Ana Frank Bogataj.

Gašper Tominc, foto: gt 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7
31.10.201 | Tečaji in delavnice
JUTRANJE VAJE ZA SAMOZDRAVLJENJE
02.11.2016 Ni kategorije
Kino Vrhnika: NIKA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.