Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 31.03.2017

jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, ob morju okoli 8 stopinj C.
6°C | 24°C
sobota, 01.04.2017
4°C | 23°C
nedelja, 02.04.2017
5°C | 23°C
ponedeljek, 03.04.2017
5°C | 22°C
Opozorila
Sreda, 29.3.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
24°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Maček Muri na Vrhniki


KULTURA

| |
26.05.2016      13:50
A A

Maček Muri na Vrhniki


Vrhnika, 25. maj – Glasbeno-plesna upodobitev Mačka Murija je eden od vrhuncev letošnjega praznovanja 40. obletnice Glasbene šole Vrhnika. Dvakrat do zadnjega kotička napolnjena dvorana ter dolgi aplavzi so največji izkaz dobro izvedenega projekta, v kateri sta moči združili glasbeni šoli Rakovnik in Vrhnika.


Deli:

Ideja za glasbeno-plesno predstavo Mačka Murija se je porodila pri dirigentkah godalnih orkestrov obeh šol: Nastji Cajhen Rode in Vanji Bizjak Podlesek. V mačjo prejo sta vključili še Jako Puciharja, ki je pripravil priredbo, Barbaro Prhavc in Lizo Volk z njunimi baletkami, Evro Hren, ki je prevzela vlogo solistke ter pevska zbora obeh šol (mentorji: Helena Grbac, Kristina Smrke, Urban Tozon). Rezultat je bila uro dolga glasbeno-plesna prireditev z enajstimi prizori, ki je pri starejših vzbudila nostalgijo na stare čase, mlajše pa potopila v domišljijski svet pravljic Kajetana Koviča. Kot je dejala ravnateljica vrhniške glasbene šole Dominika Naveršnik, je v projektu na tak ali drugačen način sodelovalo okoli 150 ljudi, vseh generacij.

Glasbena šola je tako še enkrat upravičila svojo zrelost, šteje štirideset pomladi, v kateri se lahko ponosno potrka na svoja prsa in celo dvakrat zaporedoma napolni veliko dvorano Cankarjevega doma Vrhnika. Vrhunec praznovanja bo veliki koncert 1. junija v Slomškovi športni dvorani.

 

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 447
Izšla: 27.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8
30.03.2017 | Kino
Kino Vrhnika: POVEDKA O JEZERU
01.04.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MESEČINA
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.