Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 31.03.2017

jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
7°C | 24°C
sobota, 01.04.2017
5°C | 23°C
nedelja, 02.04.2017
6°C | 22°C
ponedeljek, 03.04.2017
6°C | 22°C
Opozorila
Četrtek, 30.3.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
24°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Letni koncert v prijetnem hladu sv. Lenarta


KULTURA

| |
23.06.2014      10:54
A A

Letni koncert v prijetnem hladu sv. Lenarta


Vrhnika, 22. junij – Plamen Festivala Argonavtski dnevi je ugasnil z letnim koncertom Mešanega pevskega zbora Ivana Cankarja Vrhnika v cerkvi sv. Lenarta v središču Vrhnike. V prijetnem hladu cerkve so se jim kot gostje pridružili še fantje borovniške pevske skupine »Mor'mo še zbrat«.


MePZ Ivan Cankar Vrhnika
MePZ Ivan Cankar Vrhnika
Deli:
Tradicionalni letni koncert so kot rečeno popestrili gostje iz Borovnice, kjer ima moško petje že dolgo tradicijo. Skupino, ki je, kot kaže, imela težave z izbiro imena, vodi Nejc Trček, srečuje pa se ob petkih zvečer. Kot so dejali, radi prepevajo vse: od sakralnih dalmatinskih skladb, in tak je bil tudi njihov tokratni repertoar, s katerim so poželi velik aplavz. Nič manjšega niso bili deležni gostitelji, to je Mešani pevski zbor IC Vrhnika, za katerega je njegova predsednica Nadja Malovrh dejala, da jih že četrt stoletja združuje veselje do petja, prijateljstvo in družabnost. Zbor je predan klasični zborovski tradiciji, kar pa še ne pomeni, da ne posežejo po tistem, kar ponuja glasbeni vsak dan. V svoji zgodovini so obredli že velik del Slovenije, Evrope in celo sveta (gostovanje na Japonskem). V primerjavi z Daljnim vzhodom bo letošnje gostovanje v Dalmaciji mnogo bližje, še vedno pa bo od njih terjalo maksimalno pripravo. V cerkvi sv. Lenarta so svoj del koncerta odpeli v skladu s svojo pevsko tradicijo: številčna publika je prisluhnila slovenskim ljudskim in umetnim pesmim. 
Gašper Tominc, foto: gt
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 447
Izšla: 27.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8
30.03.2017 | Kino
Kino Vrhnika: POVEDKA O JEZERU
01.04.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MESEČINA
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.