Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.10.2016

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo pretežno oblačno ali megleno. Na Primorskem bo še pihala povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 7, v alpskih dolinah malo pod 0 stopinj C.
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 15°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 14°C
ponedeljek, 31.10.2016
7°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 27.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
14°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Ivan Cankar med otroki iz SLovenije in ......


KULTURA

| |
13.02.2016      9:54
A A

Ivan Cankar med otroki iz SLovenije in zamjstvapogovor je potekal takole:)
pogovor je potekal takole:)
Deli:

Naš Ivan je bil v mesecu februarju zelo aktiven. V četrtek, 4. februarja je obiskal vsakoletno mednarodno kulturno prireditev z nazivom "Bodi umetnik, igraj se z mano", ki se je odvijala v Cankarjevem domu v Ljubljani. To je prireditev, ki je namenjena druženju otrok s posebnimi potrebami ter otroki ostale populacije. Pod vodstvom pedagoškega kadra pridejo v Cankarjev dom otroci iz cele Slovenije in zamejstva, dogodka pa se že nekaj let udeležujejo tudi tuje delegacije iz področja nekdanje skupne države ter Skandinavije.

 

Mali in veliki obiskovalci so se z veseljem pogovarjali z največjim slovenskim pisateljem, ki so ga na dogodek popeljali lutkarji in lutkarice skupine "Lutke Blagajana". Ivan jim je pripovedoval o svojih prigodah iz otroštva, jih spraševal o njihovih, najbolj pa jih je zanimala "Enajsta šola pod mostom", ki jo sami  v tem urbanem svetu pravzaprav  zelo pogrešajo. Otroke je Ivan pogostil s piškoti v obliki svojih brkov, prijazno jih je prispevala Gostilna Bajc z Vrhnike. Pedagoškim spremljevalcem smo postregli  še  s "Cankarjevo kavo", ki so jo zgodaj zjutraj skuhali v pražarni Escobar z Vrhnike. Za njihov prispevek se jim iskreno zahvaljujemo.

 

To pa še ni vse. Pedagoški spremljevalci so pokazali velik interes za turistično gradivo  iz TIC Vrhnika ter izrazili željo, da bi Ivan Cankar prišel na obisk tudi k njim v šolo ali vrtec. Poslavljali smo se z obljubo, da se zopet srečamo ter, da bodo prej ali slej obiskali Vrhniko in Ivana Cankarja v hiši Na klancu.

 

Za konec smo si v Linhartovi dvorani vsi skupaj ogledali gledališko predstavo s preprostim naslovom "Ivan". Pripravili in izvedli so jo otroci s posebnimi potrebami pod vodstvom mentorjev iz "Centra Janeza Levca Ljubljana". Predstava je bila lepa in poučna in vsi smo bili presenečeni, kako je lahko populacija z motnjo v duševnem razvoju ustvarjalna in prisrčna.

Če želite, dragi bralci in bralke kaj več izvedeti o kulturi inkluzije, vključevanju hendikepiranih otrok v družbo, vabljeni na spletno stran: http://www.igrajsezmano.eu/


Za TD Blagajana, Boris Kononenko

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TURISTIČNO DRUŠTVO BLAGAJANA VRHNIKA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
PRVINSKA ŽENSKA
28.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: PR' HOSTAR
31.10.201 | Tečaji in delavnice
JUTRANJE VAJE ZA SAMOZDRAVLJENJE
02.11.2016 Ni kategorije
Kino Vrhnika: NIKA
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
PRVINSKA ŽENSKA
28.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: PR' HOSTAR
29.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: A JE TO: PAT IN MAT
29.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: PR' HOSTAR
30.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: A JE TO: PAT IN MAT

Bodite prvi pri oddaji mnenja.