Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.01.2017

oblačno
Ponoči in jutri bo pretežno oblačno. V zahodni Sloveniji padavin ne bo, drugod bo občasno snežilo. Več padavin bo v južni Sloveniji. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do -8, ob morju malo nad 0, najvišje dnevne od -4 do -1, na Primorskem do 5 stopinj C.
-4°C | -1°C
sreda, 18.01.2017
-8°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-8°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.1.2017 ob 18h
Zvečer se bo burja krepila in v sunkih dosegala hitrosti od 100 do 120 km/h. Še nekoliko močnejšo burjo pričakujemo v torek in sredo, ko bo v sunkih dosegala hitrost okoli 140 km/h.
-4°C
-1°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Ivan Cankar med otroki iz SLovenije in ......


KULTURA

| |
13.02.2016      9:54
A A

Ivan Cankar med otroki iz SLovenije in zamjstvapogovor je potekal takole:)
pogovor je potekal takole:)
Deli:

Naš Ivan je bil v mesecu februarju zelo aktiven. V četrtek, 4. februarja je obiskal vsakoletno mednarodno kulturno prireditev z nazivom "Bodi umetnik, igraj se z mano", ki se je odvijala v Cankarjevem domu v Ljubljani. To je prireditev, ki je namenjena druženju otrok s posebnimi potrebami ter otroki ostale populacije. Pod vodstvom pedagoškega kadra pridejo v Cankarjev dom otroci iz cele Slovenije in zamejstva, dogodka pa se že nekaj let udeležujejo tudi tuje delegacije iz področja nekdanje skupne države ter Skandinavije.

 

Mali in veliki obiskovalci so se z veseljem pogovarjali z največjim slovenskim pisateljem, ki so ga na dogodek popeljali lutkarji in lutkarice skupine "Lutke Blagajana". Ivan jim je pripovedoval o svojih prigodah iz otroštva, jih spraševal o njihovih, najbolj pa jih je zanimala "Enajsta šola pod mostom", ki jo sami  v tem urbanem svetu pravzaprav  zelo pogrešajo. Otroke je Ivan pogostil s piškoti v obliki svojih brkov, prijazno jih je prispevala Gostilna Bajc z Vrhnike. Pedagoškim spremljevalcem smo postregli  še  s "Cankarjevo kavo", ki so jo zgodaj zjutraj skuhali v pražarni Escobar z Vrhnike. Za njihov prispevek se jim iskreno zahvaljujemo.

 

To pa še ni vse. Pedagoški spremljevalci so pokazali velik interes za turistično gradivo  iz TIC Vrhnika ter izrazili željo, da bi Ivan Cankar prišel na obisk tudi k njim v šolo ali vrtec. Poslavljali smo se z obljubo, da se zopet srečamo ter, da bodo prej ali slej obiskali Vrhniko in Ivana Cankarja v hiši Na klancu.

 

Za konec smo si v Linhartovi dvorani vsi skupaj ogledali gledališko predstavo s preprostim naslovom "Ivan". Pripravili in izvedli so jo otroci s posebnimi potrebami pod vodstvom mentorjev iz "Centra Janeza Levca Ljubljana". Predstava je bila lepa in poučna in vsi smo bili presenečeni, kako je lahko populacija z motnjo v duševnem razvoju ustvarjalna in prisrčna.

Če želite, dragi bralci in bralke kaj več izvedeti o kulturi inkluzije, vključevanju hendikepiranih otrok v družbo, vabljeni na spletno stran: http://www.igrajsezmano.eu/


Za TD Blagajana, Boris Kononenko
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TURISTIČNO DRUŠTVO BLAGAJANA VRHNIKA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.01.2017
Danes ni dogodkov.
19.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: ČREDA
21.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Pošast Moli
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Zapoj 3D
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: KITAJSKI ZID
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Skrita Lepota

Bodite prvi pri oddaji mnenja.