Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Ponoči bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, proti jutru lahko v alpskih dolinah nastane megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, v zatišnih legah okoli 3 stopinje C.
10°C | 15°C
torek, 25.10.2016
14°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 14°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Gregorčke pregnalo slabo vreme


KULTURA

| |
19.03.2013      8:44
A A

Gregorčke pregnalo slabo vreme


Vrhnika, 9. marec – Dnevi pred Gregorjevem so se do sedaj skoraj vedno izkazali za vremensko problematične: bodisi je v kosti lezel mraz bodisi so bili pogledi usmerjeni proti nebu zavoljo morebitnih padavin. A doslej je vreme še vedno zdržalo, kar pa ni mogoče trditi za letos.


Deli:

Padal je dež, za nameček pa so vodostaji vod tako močno narasli, da je organizator (Zavod Ivana Cankarja Vrhnika v sodelovanju z občino Vrhnika, TD Blagajana Vrhnika, Društvom ljubiteljev narave in običajev Notranjske in Domom upokojencev Vrhnika) spuščanje gregorčkov po potoku Bela odpovedal. Nekateri otroci so bili sicer razočarani, a narave pač ne gre podcenjevati. Kljub temu pa je delavnica izdelovanja gregorčkov, ki je bila predvidena pred spustom, vendarle ostala. Tokrat je znova potekala v avli Doma upokojencev Vrhnika, kjer je organizator pripravil materiale in pripomočke iz katerih so mlajši družno s starejšimi izdelovali gregorčke. Na tem mestu je potrebno poudariti kakšno veselje je mlada ustvarjalna družba pričarala na obrazih tistih stanovalcev doma, ki so se odločili, da se jim pridružijo. Vsi ki so želeli, so lahko plovila dali v ocenitev posebni komisiji, je povedala Vesna Popit iz Zavoda Ivana Cankarja Vrhnika. »Delavnic v Domu upokojencev se je udeležilo približno 200 ljudi. Ladjico je v oceno strokovni komisiji prineslo 50 ustvarjalcev. Tako starejši kot otroci so pokazali obilo ustvarjalnosti in domišljije pri njihovi izdelavi. Za veselo vzdušje so poskrbeli mladi godci »Cankarjevi fantje« s trobento, kitaro in harmoniko. Aktiv kmečkih žena je poskrbel za pecivo in sladke dobrote, Anže Stržinar pa za topel čaj. Medtem ko je ocenjevalna komisija seštevala ocene je na harmoniko zaigrala še Patricija Novak.« Komisija je ladjice razdelila v dve kategoriji, v tiste doma narejene in v tiste narejene v domu upokojencev, ter v vsaki kategoriji podelila šest nagrad.
Mogoče tudi zato, ker gregorčki letos niso zapluli po potoku, zima še tako dolgo otresa z repom.

Gašper Tominc

Foto: Vesna Popit in Leon Novak

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 441
Izšla: 26.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
24.10.201 | Tečaji in delavnice
JUTRANJE VAJE ZA SAMOZDRAVLJENJE
25.10.2016 | Umetnost
Ruben Muha: SEKVENCA B 6
23.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: ŠTORKLJE 3D
23.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: JACK REACHER: NIKOLI SE NE VRNI
24.10.201 | Tečaji in delavnice
JUTRANJE VAJE ZA SAMOZDRAVLJENJE
25.10.2016 | Umetnost
Ruben Muha: SEKVENCA B 6
26.09.2016 | Tečaji in delavnice
Pridi na Začetni tečaj Joge Obraza na Vrhniko

Bodite prvi pri oddaji mnenja.