Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Ponoči bo oblačno, dež bo zajel večji del Slovenije, na Primorskem bo lahko tudi zagrmelo. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo.
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 18h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Gregorčke pregnalo slabo vreme


KULTURA

| |
19.03.2013      8:44
A A

Gregorčke pregnalo slabo vreme


Vrhnika, 9. marec – Dnevi pred Gregorjevem so se do sedaj skoraj vedno izkazali za vremensko problematične: bodisi je v kosti lezel mraz bodisi so bili pogledi usmerjeni proti nebu zavoljo morebitnih padavin. A doslej je vreme še vedno zdržalo, kar pa ni mogoče trditi za letos.


Deli:

Padal je dež, za nameček pa so vodostaji vod tako močno narasli, da je organizator (Zavod Ivana Cankarja Vrhnika v sodelovanju z občino Vrhnika, TD Blagajana Vrhnika, Društvom ljubiteljev narave in običajev Notranjske in Domom upokojencev Vrhnika) spuščanje gregorčkov po potoku Bela odpovedal. Nekateri otroci so bili sicer razočarani, a narave pač ne gre podcenjevati. Kljub temu pa je delavnica izdelovanja gregorčkov, ki je bila predvidena pred spustom, vendarle ostala. Tokrat je znova potekala v avli Doma upokojencev Vrhnika, kjer je organizator pripravil materiale in pripomočke iz katerih so mlajši družno s starejšimi izdelovali gregorčke. Na tem mestu je potrebno poudariti kakšno veselje je mlada ustvarjalna družba pričarala na obrazih tistih stanovalcev doma, ki so se odločili, da se jim pridružijo. Vsi ki so želeli, so lahko plovila dali v ocenitev posebni komisiji, je povedala Vesna Popit iz Zavoda Ivana Cankarja Vrhnika. »Delavnic v Domu upokojencev se je udeležilo približno 200 ljudi. Ladjico je v oceno strokovni komisiji prineslo 50 ustvarjalcev. Tako starejši kot otroci so pokazali obilo ustvarjalnosti in domišljije pri njihovi izdelavi. Za veselo vzdušje so poskrbeli mladi godci »Cankarjevi fantje« s trobento, kitaro in harmoniko. Aktiv kmečkih žena je poskrbel za pecivo in sladke dobrote, Anže Stržinar pa za topel čaj. Medtem ko je ocenjevalna komisija seštevala ocene je na harmoniko zaigrala še Patricija Novak.« Komisija je ladjice razdelila v dve kategoriji, v tiste doma narejene in v tiste narejene v domu upokojencev, ter v vsaki kategoriji podelila šest nagrad.
Mogoče tudi zato, ker gregorčki letos niso zapluli po potoku, zima še tako dolgo otresa z repom.

Gašper Tominc

Foto: Vesna Popit in Leon Novak
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.