Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in vetrovno. Predvsem v južnih krajih bo rahlo snežilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -2, v zatišnih legah severne Slovenije do -10, ob morju okoli 0 stopinj C.
-4°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-6°C | -2°C
petek, 20.01.2017
-8°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-7°C | 0°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 18h
Danes ponoči in jutri bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Postopno bo slabela v četrtek.
-4°C
0°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Deset let Vesoljskih povžkov


ŠPORT, KULTURA

| |
24.11.2012      13:41
A A

Deset let Vesoljskih povžkov


23. november, Vrhnika – Vesoljski povžki so upihnili deseto svečko. Ob jubileju so se odločili, da prvič pripravijo celovečerni koncert na velikem odru vrhniškega Cankarjevega doma, kjer jih je pričakala nabito polna dvorana.


Deli:

Vse skupaj se je začelo spontano. Catherine Janež jih je pred desetimi leti zvabila v navijaško skupino za tedanji športni vaški dogodek, a so se mladi z nadebudno učiteljico tako dobro ujeli, da se sodelovanje ni zaključilo z navijaškim nastopom. Skupina je rasla in se razvijala, vmes se je poimenovala Vesoljski povžki, in zabavala domače občinstvo. Fantje in punce so počasi zrasli v zrele najstnike, medtem pa s svojimi modernimi plesi tako navdušili svoje mlajše sovrstnike, da se je kmalu pojavil podmladek, imenovan Mini vesoljski povžki. 
Leta 2007 je vodenje skupine prevzela Tina Krvina, letos pa je koreografsko taktirko v roke dobil še Matija Pribošič. Za tokratni jubilejni večer so pripavili osem lastnih plesnih točk, v goste pa so povabili še navijaško skupino Žabice, ki so navdušile občinstvo z nekaj norimi akrobacijami in plesalke trebušnih plesov iz Plesne šole Prostyle, ki verjetno niso pustile nobenega moškega ravnodušnega. Vesoljski povžki so večer, ki so ga poimenovali »Plešem, torej sem«, sklenili s skupnim nastopom obeh – straješe in mlajše – skupine, še pred tem pa si je občinstvo ogledalo projekcijo fotoutrinkov zadnjih desetih let.


Nataša Bregant Možina je ob jubileju skupini podelila priznanje Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti in še posebno plesno priznanje Mete Vidmar Tini Krvina za njen dosedanji trud. Anka Grom, predsednica Kulturdnega društva Stara Vrhnika, pod okrilje katerega sodijo Vesoljski povžki, je ob zaključku prireditve dejala, da je nad njimi naravnost navdušena in do je plesna skupina velika popestritev kulturnega življenja na vasi oziroma obenem tudi ponuja pestrejšo možnost kulturnega izražanja. 


Jubilej so začinili tudi z veliko torto, ki so jo po koncu prireditve v predverju dvorane porazdelili med občinstvo. (gt)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.01.2017
Danes ni dogodkov.
19.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: ČREDA
21.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Pošast Moli
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Zapoj 3D
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: KITAJSKI ZID
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Skrita Lepota
27.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Dežela La La

Bodite prvi pri oddaji mnenja.