Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-4°C | 1°C
petek, 20.01.2017
-8°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | -1°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-4°C
1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

GASILSKA MENTORIJADA 2014


GASILCI IN ZAŠČITA, PROSTOVOLJSTVO

| |
14.09.2014      21:03
A A

GASILSKA MENTORIJADA 2014Skupina udeležencev :)
Skupina udeležencev :)
Deli:

Nekaj izkušenj, učenja, izobraževanja in močna želja po deljenju vsega tega z drugimi mentorji gasilske mladine iz vse Slovenije me je pripeljala do izvedbe Gasilske mentorijade 2014. Vikend paket aktivnega učenja, ki je potekal od 5.–9. septembra je med seboj povezal mlade mentorje gasilske mladine iz Prostovoljnih gasilskih društev Blanca, Dragomer, Lahovče, Nove Gorice, Šempeter, Podblica, Iške Loke in Bevke.

Pester urnik nam je zagotavljal raznolike aktivnosti, nove metode dela z mladimi na različne teme, igre, izvedba praktičnih vaj za mladino, evalvacijo lastnega dela, argumentiranje naših stališč in predavanje predsednika mladinske komisije Uroša Leskovarja. Tekom vikenda smo se znašli tudi v različnih realnih vlogah, nalogah, vprašanjih in dilemah s katerimi se mentorji srečujemo vsakodnevno pri organizaciji tekmovanj, urjenju mladine za različna tekmovanja in izvajanju gasilskih krožkov. Vse to nam je z lastno aktivnostjo vsakega udeleženca, skupinskim ter skupnim delom uspelo odlično realizirati. Kar nekaj udeležencev je dejalo, da po prijavi, ko so prejeli urnik usposabljanja niti približno niso vedeli kako bo vse skupaj potekalo in kaj naj pričakujejo od Gasilske mentorijade 2014. Po koncu vikenda pa so bili prav vsi navdušeni in pozitivno presenečeni. Ena izmed udeleženk je ob končni evalvaciji zapisala: »Skupaj smo dokazali, da starost ni ovira, če imaš željo in voljo lahko dosežeš svoje sanje.« Vsekakor se z ugotovitvijo udeleženke tudi strinjam, saj je delo s tako mlado ekipo, katero smo skupaj sestavljali, eno samo veliko veselje, hkrati pa tudi dokaz, da se nam za mlade v gasilski organizaciji ni potrebno bati. Vsi predsedujoči in poveljujoči pa se morajo zavedati le dejstva, da nam morajo naše sanje in želje pomagati uresničiti. Mentorji se prevečkrat znajdemo na točki, ko smo polni zamisli, idej in motivacije pa ne vemo kako to izpeljati, ne da bi naleteli na negodovanje ostalih članov gasilske organizacije. Mentorji, ne pozabite da je potrebno pri svojem delu vztrajati, biti pogumen in včasih tudi drzen. Slej kot prej se vam bo vse skupaj pozitivno povrnilo. Saj veste ne delamo vse to le zaradi sebe in društva ampak zaradi zadovoljstva otrok–njihov nasmeh in sreča sta najpomembnejša.

Vsi mentorji, ki se nam tokrat zaradi različnih razlogov niste pridružili na gasilski mentorijadi ste vsekakor vabljeni prihodnje leto. Po mnenju tokratnih udeležencev bi se moral takšnega usposabljanja udeležiti prav vsak mentor, saj le tako lahko prispevamo h kakovostnejšemu delu z mladimi. Mentorji, upajte si iti izven meja svojega društva, »malo leteti« po neznanem področju in na koncu pristati na realnih tleh z obilico novih izkušenj in znanj.

Na snidenje v letu 2015.

Organizatorka gasilske mentorijade in mentorica mladine v PGD Bevke, Nika Dolinar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: ČREDA
21.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Pošast Moli
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Zapoj 3D
22.01.2017 | Kino
Pernata banda
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: KITAJSKI ZID
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Skrita Lepota
27.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Dežela La La
19.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: ČREDA
20.01.2017 | Kultura
Gledališki abonma in izven: KJE SEM OSTALA
21.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Pošast Moli
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Zapoj 3D
22.01.2017 | Kino
Pernata banda

Bodite prvi pri oddaji mnenja.