Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo oblačno in deževno, vmes lahko tudi zagrmi. Najmanj dežja bo na vzhodu ob meji s Hrvaško, kjer bo začelo močneje deževati šele zvečer ali ponoči. Jugozahodni veter bo nekoliko oslabel. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 17, v jugovzhodnih krajih do 21 stopinj C.
9°C | 18°C
petek, 28.04.2017
9°C | 18°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
5°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 13h
Do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
9°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

GASILSKA MENTORIJADA 2014


GASILCI IN ZAŠČITA, PROSTOVOLJSTVO

| |
14.09.2014      21:03
A A

GASILSKA MENTORIJADA 2014Skupina udeležencev :)
Skupina udeležencev :)
Deli:

Nekaj izkušenj, učenja, izobraževanja in močna želja po deljenju vsega tega z drugimi mentorji gasilske mladine iz vse Slovenije me je pripeljala do izvedbe Gasilske mentorijade 2014. Vikend paket aktivnega učenja, ki je potekal od 5.–9. septembra je med seboj povezal mlade mentorje gasilske mladine iz Prostovoljnih gasilskih društev Blanca, Dragomer, Lahovče, Nove Gorice, Šempeter, Podblica, Iške Loke in Bevke.

Pester urnik nam je zagotavljal raznolike aktivnosti, nove metode dela z mladimi na različne teme, igre, izvedba praktičnih vaj za mladino, evalvacijo lastnega dela, argumentiranje naših stališč in predavanje predsednika mladinske komisije Uroša Leskovarja. Tekom vikenda smo se znašli tudi v različnih realnih vlogah, nalogah, vprašanjih in dilemah s katerimi se mentorji srečujemo vsakodnevno pri organizaciji tekmovanj, urjenju mladine za različna tekmovanja in izvajanju gasilskih krožkov. Vse to nam je z lastno aktivnostjo vsakega udeleženca, skupinskim ter skupnim delom uspelo odlično realizirati. Kar nekaj udeležencev je dejalo, da po prijavi, ko so prejeli urnik usposabljanja niti približno niso vedeli kako bo vse skupaj potekalo in kaj naj pričakujejo od Gasilske mentorijade 2014. Po koncu vikenda pa so bili prav vsi navdušeni in pozitivno presenečeni. Ena izmed udeleženk je ob končni evalvaciji zapisala: »Skupaj smo dokazali, da starost ni ovira, če imaš željo in voljo lahko dosežeš svoje sanje.« Vsekakor se z ugotovitvijo udeleženke tudi strinjam, saj je delo s tako mlado ekipo, katero smo skupaj sestavljali, eno samo veliko veselje, hkrati pa tudi dokaz, da se nam za mlade v gasilski organizaciji ni potrebno bati. Vsi predsedujoči in poveljujoči pa se morajo zavedati le dejstva, da nam morajo naše sanje in želje pomagati uresničiti. Mentorji se prevečkrat znajdemo na točki, ko smo polni zamisli, idej in motivacije pa ne vemo kako to izpeljati, ne da bi naleteli na negodovanje ostalih članov gasilske organizacije. Mentorji, ne pozabite da je potrebno pri svojem delu vztrajati, biti pogumen in včasih tudi drzen. Slej kot prej se vam bo vse skupaj pozitivno povrnilo. Saj veste ne delamo vse to le zaradi sebe in društva ampak zaradi zadovoljstva otrok–njihov nasmeh in sreča sta najpomembnejša.

Vsi mentorji, ki se nam tokrat zaradi različnih razlogov niste pridružili na gasilski mentorijadi ste vsekakor vabljeni prihodnje leto. Po mnenju tokratnih udeležencev bi se moral takšnega usposabljanja udeležiti prav vsak mentor, saj le tako lahko prispevamo h kakovostnejšemu delu z mladimi. Mentorji, upajte si iti izven meja svojega društva, »malo leteti« po neznanem področju in na koncu pristati na realnih tleh z obilico novih izkušenj in znanj.

Na snidenje v letu 2015.

Organizatorka gasilske mentorijade in mentorica mladine v PGD Bevke, Nika Dolinar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.