Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Danes bo v vzhodnih krajih občasno še nekaj sonca, drugod pa bo večinoma oblačno. Zjutraj bo občasno deževalo na širšem območju Julijskih Alp ter ponekod na Notranjskem in Kočevskem, čez dan se bodo padavine krepile in se občasno pojavljale še ponekod v osrednjih krajih in na severu do Koroške. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
11°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
9°C | 14°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
5°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice €nergija

Tuje izkušnje za energetsko učinkovitost ......


UČINKOVITA RABA ENERGIJE, EVROPSKI PROJEKTI, €NERGIJA

| |
03.03.2014      10:31
A A

Tuje izkušnje za energetsko učinkovitost Vrhnike


Vrhnika aktivno razvija trajnostno energetsko politiko že od sprejema Lokalnega energetskega koncepta občine v letu 2009. S prijavljanjem na javne razpise je Občina pridobila državna in evropska sredstva za investicije v izboljšanje energetske učinkovitosti vrtcev, šol, zdravstvenega doma in drugih objektov. Za uspešno vodenje energetske politike in pridobivanje zunanjih sredstev se Občina Vrhnika usposablja v okviru projekta 'Green twinning', za kar je skupaj s partnerji iz drugih držav pridobila neposredno financiranje EU.


Deli:

Namen projekta 'Green twinning' je krepitev znanja in usposobljenosti občin za izvedbo trajnostne energetske politike. V okviru projekta so bila za sodelujoče občine organizirana usposabljanja na temo energetske učinkovitosti in obnovljivih virov energije, neposredna pomoč in prenos dobrih praks med sodelujočimi občinami iz EU, podpisnicami Konvencije županov. Projekt, ki traja od pomladi leta 2012, se bo zaključil sredi leta 2014 s pripravo Akcijskega načrta za trajnostno energijo (SEAP) občine Vrhnika, ki se ga v okviru projekta pripravlja z Gradbenim inštitutom ZRMK.

Občina Vrhnika je za namen sodelovanja v projektu oziroma dela na trajnostni energetski politiki občine pridobila 35.445,00 EUR evropskih sredstev, kar predstavlja 75 % vseh stroškov (stroški dela in usposabljanj). Projekt je namreč uspešno kandidiral na evropskem razpisu v okviru programa 'Intelligent Energy Europe' (IEE).

Več informacij o projektu Green twinning je na spletni strani http://green-twinning.eu/


 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.