Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 30.03.2017

delno oblačno
Danes dopoldne bo večinoma sončno, popoldne pa delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
5°C | 23°C
petek, 31.03.2017
7°C | 24°C
sobota, 01.04.2017
5°C | 23°C
nedelja, 02.04.2017
6°C | 22°C
ponedeljek, 03.04.2017
6°C | 22°C
Opozorila
Četrtek, 30.3.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
23°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice €nergija

Tuje izkušnje za energetsko učinkovitost ......


UČINKOVITA RABA ENERGIJE, EVROPSKI PROJEKTI, €NERGIJA

| |
03.03.2014      10:31
A A

Tuje izkušnje za energetsko učinkovitost Vrhnike


Vrhnika aktivno razvija trajnostno energetsko politiko že od sprejema Lokalnega energetskega koncepta občine v letu 2009. S prijavljanjem na javne razpise je Občina pridobila državna in evropska sredstva za investicije v izboljšanje energetske učinkovitosti vrtcev, šol, zdravstvenega doma in drugih objektov. Za uspešno vodenje energetske politike in pridobivanje zunanjih sredstev se Občina Vrhnika usposablja v okviru projekta 'Green twinning', za kar je skupaj s partnerji iz drugih držav pridobila neposredno financiranje EU.


Deli:

Namen projekta 'Green twinning' je krepitev znanja in usposobljenosti občin za izvedbo trajnostne energetske politike. V okviru projekta so bila za sodelujoče občine organizirana usposabljanja na temo energetske učinkovitosti in obnovljivih virov energije, neposredna pomoč in prenos dobrih praks med sodelujočimi občinami iz EU, podpisnicami Konvencije županov. Projekt, ki traja od pomladi leta 2012, se bo zaključil sredi leta 2014 s pripravo Akcijskega načrta za trajnostno energijo (SEAP) občine Vrhnika, ki se ga v okviru projekta pripravlja z Gradbenim inštitutom ZRMK.

Občina Vrhnika je za namen sodelovanja v projektu oziroma dela na trajnostni energetski politiki občine pridobila 35.445,00 EUR evropskih sredstev, kar predstavlja 75 % vseh stroškov (stroški dela in usposabljanj). Projekt je namreč uspešno kandidiral na evropskem razpisu v okviru programa 'Intelligent Energy Europe' (IEE).

Več informacij o projektu Green twinning je na spletni strani http://green-twinning.eu/


 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 447
Izšla: 27.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8
30.03.2017 | Kino
Kino Vrhnika: POVEDKA O JEZERU
01.04.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MESEČINA
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.